Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje abyscie zalozyli nowy watek odnosnie uwag do silnikow bo zrobil sie normalnie dział techniczny :polew::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy poznam , juz wyszla czy ma wejsc ?Jak sobie odiore nowe auto to mze byc troche za pozno. kiedy ma wejsc ? [br]Dopisany: 02 Luty 2011, 22:20_________________________________________________topor nie wiem czy czytales ten watek , ty jest caly czas jak na technicznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to gdzie?

TY masz BRD...a teraz 170km mają QAVA... potem będzie inne itp. o tych symbolach mówie.

W 2.0 TFSi masz teraz chyba CDN 211KM więc patrz żeby było inne

swoją drogą... CDN? przypadek... ciąg dalszy nastąpi :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgtan

a teraz 170km mają QAVA

to jest QuattroAVAant a nie oznaczenie silnika :decayed: 170TDI CR ma oznaczenie CAH :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metan ale jak mam sprawdzić kod silnika jak zamawiam nowy samochód.Sprzedawca nie zawsze wie co to za wersja silnika czy 1 generacji czy 2. On tylko wie ze ma 2.0 i 211 KM.

Dziś sprawdziłem u dwóch zaufanych ludzi jeden od Bełtowskiego w Krakowie , i drugi z Moller Bil w Oslo.Krakowski człowiek powiedział ze z każdymi silnikami sa jakieś problemy ale ze 2.0 TFSI nie odbiega niczym od normy.Trafiaja se auta w których nic sie nie dzieja ale sa tez takie ze nawalają jakieś pierdoły.To samo tez powiedział o 3.0 TDI ale o tym niewiele bo to zadki widok w polskich ASO.

Norweski z powiedzial tak , wersja 180KM ma jakieś tam problemy i bierze olej , natomiast 211 KM nie ma specjalnych problemów , bardzo dobry motor i może go polecić.No wiec na dwoje babka wróżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu masz rację... ale to tak jak było z B7 2.0 140 km... były BLB i nastęcy BRE? (nie pamiątam)... nigdy nie weryfikowałem.

Mówie tylko co usłyszałem od 3 osób dwóch z Audi i Mastersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widziałem nigdzie żadnego narzekania na 2.0T w B8, poza tym o czym napisał już turdzi w sprawie brania oleju przez jednostkę z 180KM. Nawet nigdzie nie narzekają jeszcze na nagar w dolocie - podobno jakoś temu zaradzili..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajk tak jak pisałem wyżej.... opinia z dwóch polskich ASO... a co dalej z tym...to już decyzja każdego kto będzie kupował...

Co po brd i blb może byc gorzej ... już bardziej sie zwalić nie da :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem, w każdym bądź razie jak będziesz znowu w ASO to pytaj o szczegóły :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , bo to ze ktos nie poleca to jedna sprawa ale wzne jest dlaczego.Ja nie mam nic przeciwko jak mi motor wezmie troche oleju jak go pogonie , tym bardziej turbo.Mam/mialem pare subaru i mam nawyk sprawdzania dosc czesto.Za to szlag mnie trafia jak mi aito tak stanie ze musze lawet wzywac.....zapytaj co sie konkretnie psuje czy chodzi o branie oleju czy inne isterki np; ze sie tlok upalil albo ze pada osprzet , panewki cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety więcej się na dzień dzisiejszy nie dowiem... moze pod koneic przyszłego tygodnia.

Nie mam aż takich kontkatów żeby wiedzieć wszystko na bieząco ale jak tylko nadaży sie okazja zapytam.[br]Dopisany: 03 Luty 2011, 22:25_________________________________________________Żeby życie miało smaczek...

czytałem na forum w jakiś dwóch wątkach a propos ESP... ale nigdzi się historia nie zakończyła z diagznozą (zapmoniał ktoś dopisac)...

podczas jazdy, głównie w korku i wydaje mi się, że jak zahamuje potrafi się zapalić kontrolka ESP (nie mryga pali ciągłym światłem) i zostaje zapalona... czasem po jakimś czasie gaśnie sama i oczywiście jak zgaszę samochód i odpale ponownie ESP się już nie pali...

coś wyczytałem że to się dzieje bo śniedzieje jakiś połączenie przy 3 świetle stopu? coś kto wie co to może być?

oczywiście jak kontrolka się zapala, ABS dizała, nie działa ESP wówczas, a jak samo zgasnie to ESP znowu działa... dzieje się to baaardzo rzadko )może ze 3-4 razy widziałem w ciągu... hmm.. dłuższego czasu... miesiąca może 1,5 miesiąca, ale jednak.

VAG nic nie pokazuje, bo oczuwiście symptom dentysty... jak się siada u niego na fotelu to przesataje ząb boleć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi auto samo przyhamowuje od wczoraj.

dzis rano odpalilem, wyjazd z garazu i ze 2 razy zahamowalo i zapalilo sie esp.

potem stalo 1,5h, odpalilem, esp juz sie swiecilo i dojechalem do biura bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi nic samo nie hamuje i nic nie interweniuje bo za szybko ruszyłem czy że slisko... poprostu mi się zapala rzadko i samo... i samo gasnąć potrafi... nie ma kompoletnie związku i zależności ze stylem jazdy czy też z warunkami pogodowymi..

zauwazyłem tylko dzisiaj że jak stałem w korku...ruszyłem... i przyhamowałem i sie zapaliło (standardowa jazda podjazdowa w korku, agresja zero...)... kiedyś juz ją też widziałem... natomiast czytałem w którymś z watków o ESP że to kwestia jakieś śniedzienia kabli przy wtyku trzeciego świetla stopu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedys dalem w piz*eczke ruszajac ze skreconymi kolami, to tez mi sie ESP zaswiecilo, moze wtedy cos mi sie zrypalo. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie mam takich zabaw ;)... mi się poprostu zapala samo i potrafi zgasnąć tez samo :)... i co ciekawe zapala się przy spokojniej jeździe...

(nie mówie o ingerencji ESP w ruszanie czy w trakcje podczas jazy a o normlane uzytkowanie).

I nowość dnia... KW chce całego zawiasu żebym im odesłał... shit... czyli powrót na seryjny zawias mnie czeka na 2-3 tygodnie i czekanie na werdykt KW fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to słabo... zwrócą Ci koszty wymiany zawiasu? :naughty:

tak wynika z przepisow, MR Motors musi zrobic bezkosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...