Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa elektrycznie składanych lusterek - zapieczone tryby fotorelacja


cherry24

Rekomendowane odpowiedzi

Maciejas002, widząc zdjęcie jestem pewien, że będziesz się trochę męczył, zanim wyjmiesz to koło zębate. Swoje w miarę ostrożnie wybiłem od spodu i reszta, tak jak opisałem wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to nastraszyliście mnie z tym zakładaniem ponownym sprężyny :( teraz to nie wiem czy podejmować temat bo jak rozbiorę to mogę nie złożyć : ;( przemyślę to i jakaś decyzja zapadnie :) póki co do kimona :hi: dzięki wielkie :):gicior:[br]Dopisany: 09 Listopad 2010, 23:12_________________________________________________pawelwor . ok dobiłeś mnie na dobranoc :kox: hehe pomyślę o tym jak to rozebrać dodatkowo zakupię WD 40 by lepiej penetrował i popuściło na zębatkach bo 'isol' to lipa w tym temacie :thumbdown: dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że to takie trudne :naughty:

Zawleczkę na sprężynę nakładałem za pomocą klucza szybkonastawnego , bo tylko to miałem pod ręką, ale na spokojnie dało radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotostory super :good:, więc na pewno mi się przyda przy naprawie składanych lusterek ale dopiero

jak .....sobie je zainstaluje. :polew:

Stąd moje pytanie : jakie jest dokładnie oznaczenie na sterowniku ( przekażniku ) składanych lusterek

w Waszych A4 B5 z takim wypasem ?

Póki co wiem tylko, że jest to na schemacie sterownik J351 na tablicy przekaźników pod kierą

w miejscu nr 11 i nr 12.

Jeśli ktoś ma warunki, aby to sprawdzić, bardzo proszę o podanie tej informacji. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu można je rozebrać bez zdejmowania tapicerki (nie trzeba go odkręcać od drzwi ).

Wystarczy rozebrać obudowę ,odkręcić silniczek i delikatnie go unieść.Kabelki mają wystarczającą długość wystarczy je DELIKATNIE naprężyć.

http://img821.imageshack.us/img821/5206/p27091022290001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się można to zrobić nie zdejmując lusterka, ale wydaje mi się że wygodniej jest procować na "warsztacie". Gdzie wiadomo, że nic nie zginie, albo temperatura bliska 0 st.C, a ktoś nie ma garażu i może to robić w domu. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, chyba coś namieszałem, chciałem przełożyć ten trójkąt ale nie mogę przepchac kostki(ta z dwiem dziurkami) bo nie chce przejść przez otwór, sry za zdjęcia,

09032011001k.jpg

09032011002w.jpg

08032011.jpg

Pomożecie? bo odpadł ten metalowy fragment po którym porusza się zębatka co jest przytwierdzony do metalowej obudowy, widać na zdjęciach, ten bolec co wkłada się na niego sprężynę, i co mam dokładnie przełożyć bo sie pogubiłem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podepne sie troszke pod temat.

Jestem na etapie zbierania gratow do dorobienia lusterek skladanych w s3 2002

Troche ciezko trafic od a3 a wiemy, ze lusterka od a6 c5, a8 d2, a4 sa takie same tzn wklady pasuja i bebechy sa te same.

Problem w tym, ze te trojkaty mocujace do drzwi sa podobno inne troszke i nie pasuja.

Pytanie czy moge uzyc moich mocowan do drzwi (tego trojkata z czpieniem) bez opcji skladania do lusterek ze skladaniem???

Poprostu jest latwiej kupic z w/w modeli

ozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borys182 na 99% nie da rady taka kombinacja. Na przykładzie A4 widać zupełnie inną konstrukcję łożyskowania

czpienia od składania lusterka.W Twoim modelu będzie pewnie tak samo.

Przykładowo nawet składanych luster z A6 nie da się zaadoptować do składanych z A4 ( różnica w detalach ale nie

da się zainstalować trójkątów plastikowych które przychodzą na te metalowe mocujące do drzwi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogolnie panowie to czy jest mozliwosc dostania takich elektrycznie skladanych lusterek?? Na allegro raczej takowych nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...