Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Oto ciąg dalszy śledztwa:)

Do zegarów (zestawu wskaźników) doprowadzone są trzy kable - dwa zakończone złączami 32-stykowymi (zielone i niebieskie) i jeden zakończony złączem 4-stykowym (to jest kabel który nas interesuje).

Na forum znalazłem opis tego złącza:

Złącze wielostykowe 4-stykowe, czarne, zegara sterowanego falami radiowymi

1 - Zegar sterowany falami radiowymi, sygnał (dane)

2 - Zegar sterowany falami radiowymi 5V

3 - Niewykorzystane

4 - Zegar sterowany falami radiowymi, masa

Te trzy żyły biegną sobie do odbiornika zegara sterowanego falami radiowymi umieszczonego pod osłoną tylnego zderzaka.

Dzisiaj sprawdziłem czy i kiedy ten odbiornik otrzymuje zasilanie. Mierzyłem napięcie pomiędzy 2 a 4 przy wyjętym kluczyku, przy przekręconym kluczyku i przy odpalonym silniku. Za każdym razem otrzymywałem dokładnie 5,40V, czyli wynika z tego że ten moduł jest zasilany przez cały czas (no chyba że odłączymy akumulator:).

Do sprawdzenia jak wygląda sygnał musiałbym użyć oscyloskopu, ale niestety nie posiadam takiego sprzętu w domu.

Chyba kupię sobie nowy odbiornik, na początek podłączę go "na krótko" i zobaczę czy palma się pojawi.

Wrrr... jak ja nie lubię jak coś mi nie działa i nie potrafię tego naprawić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje DOMINATOREM. Niestety przy pomocy tego ustrojstwa nie jestem w stanie przestawić żadnych wartości na kanale 19. Ani ich odczytać.

Pisze cos o nieobsługiwanej funkcji.

Natomiast pokroić bym sie dal za to, ze na bank antenkę miałem widoczna obok zegarka póki nie grzebnął mi w tym facet od kluczyków :confused4:

Irytuje mnie denerwuje brak tego drobiazgu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano wchodze do auta,przekrecam kluczyk...nagle robie takie oczy :shocked: a chwile potem :drool: :thumbup::banan:

taka byla moja radosc,gdy zobaczylem za ikonka anteny,obok godziny nad data,znowu sie ladnie swieci po 6 miesiacach nieobecnosci.Wczoraj wrocilem ze Slowacji ale jak wjezdzalem do garazu ikonki nie bylo a dzis rano juz jest :)

nie wiem czy to ma jakies znaczenie ze bylem pare setek km w innym miejscu ...

oby tylko juz tak zostalo jak jest teraz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ja wstrzymałem się z zakupem nowego odbiornika do września. Będę wtedy przejeżdżał w pobliżu nadajnika sygnału DCF77 i jeżeli tam nie złapię sygnału to będzie znak że coś nie tak jest z moim odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ja wstrzymałem się z zakupem nowego odbiornika do września. Będę wtedy przejeżdżał w pobliżu nadajnika sygnału DCF77 i jeżeli tam nie złapię sygnału to będzie znak że coś nie tak jest z moim odbiornikiem.

nie mam pojecia od czego to zalezy

2 miesiace temu wylaczylem niedzialajacy zegar radiowy vagiem

tydzien pozniej dalem wszystko co ma zwiazek z zegarem na ON

od tamtego czasu minelo miesiac,wrocilem ze slowacji i pojawila sie ikonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też się zastanawiam o co w tym wszystkim chodzi. Od razu jak kupiłem auto od handlarza (sprowadził z Włoch) to chyba tej antenki nie było. Potem sią pojawiła i się zastanawiałem co to jest. Ostatnio jednak musiałem odłączyć akumulator i od tego czasu (jakiś miesiąc) jej nie ma. Też wolałbym jakby była. Zegarek wyglądał jakoś tak lepiej, no i teraz wiem do czego to jest...

Piszcie jak ktos dojdzie o co w tym wszystkim chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi_a4 nastaw zegar ręcznie i po chwili(tak jest u mnie) lub jakimś czasie palma powinna się zaświecić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą palmą to nie jest tak łatwo, że nastawisz zegar ręcznie i się pojawi.

ja nastawiałem ręcznie, aktywowałem VAG-em i widzę ze to czy się pojawi czy nie to jakiś totolotek albo i lepiej, a polski serwis Audi potrafi tylko wymienić ten moduł, wziąć kupę kasy i tyle.

może ktoś jest w DE i mógłby się u nich dopytać w AUDI o co w tym wszystkim chodzi, tam wydaje mi się są kompetentniejsi ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiteR :-> - ja mówiłem na przykładzie B5 :wink4: co do niemieckiego ASO -to na dniach zapytamy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek - myślisz że w B5 jest inny moduł jak w B6??

Ciekawe jak w innych autach wygląda sprawa z zegarem nastawianym falami radiowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro o tym mowa to napisze ze pare dni temu ikonka anteny zgasla tak sama od siebie bez wyciagania aku i inych przygod-brak sil do tego mam :thumbdown:

chyba pojade na slowacje i pewnie znowu sie pojawi :polew:

Jak bede sciagal zderzak to wyciagne ten odbiornik i go przeczyszcze moze gdzies sie dostaje wilgoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"arczi_a4 nastaw zegar ręcznie i po chwili(tak jest u mnie) lub jakimś czasie palma powinna się zaświecić "

do krzyniek: jasne że zaraz nastawiłem ręcznie ale i tak nie działa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio miałem ten problem po kodowaniu nowego kluczyka, palemka zniknęła bo data i godzina się zresetowała. Nastawiłem zegar ręcznie i na drugi dzień palemka sama sie pojawiła. Nie pamiętam też zeby wcześniej zanikała z powodu braku zasięgu lub czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już przestałem się tym przejmować, choć za każdym razem gdy wsiadam do auta sprawdzam czy jest "antenka" :-) średnio raz w tygodniu mi znika i po paru dniach wraca, auto na noc zawsze stoi w tym samym miejscu pod chmurką więc... nie ma reguły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

U mnie historia pojawienia się tej antenki wyglądała tak:

Kiedy odłączyłem akumulator antenka zniknęła i od razu ustawiłem zegar i datę ręcznie. Przez ponad miesiąc antenki nie było. Parę dni temu przez przypadek wyjąłem bezpiecznik odpowiedzialny za zegar i datę i po włożeniu go nie ustawiałem daty i zegara mając nadzieję, że może sam się ustawi i pojawi się antenka. Kiedy dzisiaj zniechęcony już patrzeniem cały czas na nieaktualną datę i godzinę chciałem ustawić, łapiąc za pokrętło patrzę a tu antenka ! i zarazem aktualna data i godzina. Co tu mówić: może i to pierdoła ale jak ktoś wcześniej napisał cieszę się że jest (po prostu nie lubię jak coś nie działa).

Reasumując wychodzi mi na to... że nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Myślę, że może zależy to od rejonów kraju w jakim się jeździ (chodzi o zasięg tego nadajnika z Frankfurtu), może to również zależeć od stanu tego odbiornika który niby jest pod zderzakiem. Może jego zużycie lub zabrudzenie powoduje, że nie odbiera już tego sygnału jak należy. W każdym razie u mnie wyszło (jak i u wielu czytając posty), że nie można tego chyba włączyć ani Vagiem ani tymi pokrętłami przy liczniku tylko czekać aż odbiornik namierzy sygnał (jeżeli nie jest uszkodzony lub zabrudzony).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientował się ktoś ile kosztuje wymiana tego modułu?

Wpisz numer części: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Sprawdzisz orientacyjną cenę

Po co od razu wymieniać?

Wyjechać na urlop w jakąś głuszę z dala od wysokich budynków, linii wysokiego napięcia, mikrofalówek i innych źródeł radiowego śmiecia, potrzymać COOO na wolnych powietrzu przez kilka dni (i nocy) i wtedy sprawdzić czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientował się ktoś ile kosztuje wymiana tego modułu?

Wpisz numer części: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Sprawdzisz orientacyjną cenę

Po co od razu wymieniać?

Wyjechać na urlop w jakąś głuszę z dala od wysokich budynków' date=' linii wysokiego napięcia, mikrofalówek i innych źródeł radiowego śmiecia, potrzymać COOO na wolnych powietrzu przez kilka dni (i nocy) i wtedy sprawdzić czy coś się zmieniło.

[/quote']

wszystko fajnie, tylko nie mam numeru części.

BTW: ostatnio bylem 4 dni na mazurach i z antenki lipa.

może rzeczywiście jak się zabrudzi ten moduł to nie odbiera, bo z tego co pamiętam to mieści się pod tylnym zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...