Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wczoraj próbowałem wejść w kanał 19 ale VAG woła o rejestrację :confused4:

Jestem zdziwiony gdyż do tej pory nie było żadnych problemów z licencją. Miał ktoś może podobny problem? :notworthy:

Hej, ja dziś zakodowałem kanał 19 kodem: 01011 - niestety palmy brak. Jak sie pojawi to napiszę :)

Z innej beczki. Czy na pierwszym miejscu powinna być 3? Ja chcę, żeby podświetlenie zegarów i przebieg pojawiały się jak włączę światła (a nie zapłon). Czy wtedy koduję jako 0 na pierwszym miejscu?

Kodowałem zgodnie z:

Select 17 (Instrument Cluster)

Adaptation -> Function 10

-> Channel 19 (Misc)

xxxx?: Remote Clock

0 - Remote Clock not active

1 - Remote Clock active

xxx?x: Ambient Temperature

0 - no Display, Illumination inactive

1 - Display and Illumination active

xx?xx: Driver Information System (DIS)

0 - DIS 1

1 - Highline without DIS

2 - DIS 2

x?xxx: Board Computer

0 - only Level 2 (long time memory)

1 - Level 1 and 2

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odbiorze samochodu z serwisu (tydzień temu) zegar w samochodzie przestał mi się synchronizować z radiowym sygnałem czasu. W samochodzie był wymieniany tylny zderzak (zostałem najechany przez inny samochód na światłach). Na moje uwagi serwis odpowiada, że oni nic nie robili z odbiornikiem i anteną zegara, a ja czytając tu na forum o umiejscowieniu odbiornika i jego anteny (właśnie pod tylnym zderzakiem) obawiam się, że coś jednak spaprano :naughty:. Czy jest jakaś możliwość obejrzenia miejsca gdzie jest zamocowany odbiornik zegara, np. przez otwór po wyjęciu prawej tylnej lampy lub po zdjęciu osłony od spodu samochodu i spojrzenie pod tylny zderzak?

14.10.2010. Dzisiaj zauważyłem, że w gnieździe w bagażniku brak jest napięcia, a przed naprawą w serwisie do gniazda podłączałem kompresor i wszystko było ok. Bezpiecznik 35 sprawdziłem - też jest ok. Zaczynam się zastanawiać czy zasilanie tego gniazda i zasilanie modułu odbiornika zegara radiowego mają ze sobą coś wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zegara jest zasilany bezpośrednio z licznika:

1 sygnał

2 masa

3 +

Sprawdz czy wogóle, jeszcze masz ten moduł.

a czy brak tego modułu wywala jakiś błąd na VAGu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Sprawdz czy wogóle, jeszcze masz ten moduł.

Mam nadzieję, że w autoryzowanym serwisie Audi nie robią takich numerów :shocked:, ale... nie wiem jak to sprawdzić bez demontażu zderzaka :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zegara jest zasilany bezpośrednio z licznika:

1 sygnał

2 masa

3 +

Sprawdz czy wogóle' date=' jeszcze masz ten moduł.

[/quote']

a czy brak tego modułu wywala jakiś błąd na VAGu??

:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem zegar na taki z pełnym fisem i choinki brak:/

na poprzednim oczywiście latało, czy da się to jakoś aktywować za pomocą vaga? na początku wątku jest jakaś procedura, ale to chyba do b6, u mnie w instrument 17, adaptacja 10, kanał 19 nie ma nic

jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przejściu na czas letni/zimowy antenka traci się na kilka dni, po kilku dniach godzina sama się przestawia i pojawia się antenka :)

tak było za każdym razem w moim przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby oby ;) bo tez czekam az w koncu sie pojawi :) moze po programie wroci :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby oby ;) bo tez czekam az w koncu sie pojawi :) moze po programie wroci :evil:

po programie będziesz miał godzinę do przodu :wink4:

kumpel też ma taką samą A4 i w jego przypadku było tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdziłem kodowanie w Instrument Cluster -> 10 -> 19 .... końcówka jest "1" więc zegar aktywny.. wyłączyłem, włączyłem i dupaa - nie działa

błędów nie ma - czyli antena na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy przestawianiu czasu rano wsiadłem do samochodu i zegarek już był od razu w dobrym czasie , także dziwią mnie te informacje że traci kontakt na parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, u mnie po kupnie auta przez rok palemka była , później zaczęła znikać na jakiś czas by znowu się pojawić, aż do momętu zniknięcia na dobre (jakieś dwa lata). Może bym to sobie odpuścił ale trafił mi się całkiem przypadkowo używany i za niewielkie pieniądze ten odbiornik co siedzi pod zderzakiem. Wymieniłem go, zresetowałem zegary i po pięciu minutach palma znowu jest :> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...