Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

A czy przypadkiem nie majstrowałeś coś przy tylnym zderzaku? Antena do zegara radiowego znajduje się właśnie na tylnej belce po prawej stronie. Może po prostu odłączył się kabelek i zegar nie ma zasięgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie majstrowałeś coś przy tylnym zderzaku? Antena do zegara radiowego znajduje się właśnie na tylnej belce po prawej stronie. Może po prostu odłączył się kabelek i zegar nie ma zasięgu?

malik miałbyś jakiś schemat z Etki lub Elsy, bo jestem ciekawy gdzie to dokładnie się znajduje i jak wygląda :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi ze nie majstrowałem, zegarek działał ładnie od momentu sprowadzenia do Polski czyli luty 2008 do grudnia 2008, kiedy to oddałem niunie na duży przegląd wraz z robieniem rozrządu przy 120tys km, po odbiorze już ta antenka się nie pojawiła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie majstrowałeś coś przy tylnym zderzaku? Antena do zegara radiowego znajduje się właśnie na tylnej belce po prawej stronie. Może po prostu odłączył się kabelek i zegar nie ma zasięgu?

Malik

W Avancie antena jest w tylnej bocznej szybie. W sedanie może być w tylnej belce :mysli:.

no właśnie o to chodzi ze nie majstrowałem' date=' zegarek działał ładnie od momentu sprowadzenia do Polski czyli luty 2008 do grudnia 2008, kiedy to oddałem niunie na duży przegląd wraz z robieniem rozrządu przy 120tys km, po odbiorze już ta antenka się nie pojawiła :(

[/quote']

Składaj reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składaj reklamacje.

pewnie bym i złożył, tylko że ja się kapnąłem, że nie mam "palmy" jak przeczytałem wątek na forum, bo wcześniej nie zwracałem uwagi na to :kox:[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 15:35_________________________________________________

W Avancie antena jest w tylnej bocznej szybie.

Tomek to jest pewna informacja :?:

a czy w Avancie w tylnej bocznej szybie to nie jest antena radiowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 30 Marzec 2009' date=' 15:35[/size']_________________________________________________

W Avancie antena jest w tylnej bocznej szybie.

Tomek to jest pewna informacja :?:

a czy w Avancie w tylnej bocznej szybie to nie jest antena radiowa?

Właśnie jest to antena radiowa do fal długich. Jednoczesnie sygnał zegara jest nadawany na długich, stad powiązanie z antena w szybie. Ale rzeczywiscie moze nie ma powiazania. Choc na obrazkach z Elsy nie widze anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest to antena radiowa do fal długich. Jednoczesnie sygnał zegara jest nadawany na długich, stad powiązanie z antena w szybie. Ale rzeczywiscie moze nie ma powiazania. Choc na obrazkach z Elsy nie widze anteny.

z tego co tu poczytałem na forum , to za odbiór fal do nastawiania zegara używana jest inna antena - ta umieszczona w tylnym zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest to antena radiowa do fal długich. Jednoczesnie sygnał zegara jest nadawany na długich' date=' stad powiązanie z antena w szybie. Ale rzeczywiście moze nie ma powiązania. Choć na obrazkach z Elsy nie widzę anteny.

[/quote']

z tego co tu poczytałem na forum , to za odbiór fal do nastawiania zegara używana jest inna antena - ta umieszczona w tylnym zderzaku

To podaj linki do tych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie jest kwestia sygnału (braku, zakłócanego) tylko jakiś problem z tym modułem, z jego czułością. W bagażniku umieściłem zwykły, taniutki budzik z funkcją odbioru sygnału DCF77 i on synchronizuje się bez problemu. Zbiorowe uszkodzenie modułów w naszych samochodach chyba jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się stało, ale dziś rano "palma" się ukazała mym oczom :>

może zegarek wiosnę poczuł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez infolinię Audi trafiłem do technika w Kulczyk Tradex, czyli najwyżej jak się da w Audi w Polsce. Tym razem rozmowa była bardzo rzeczowa, człowiek znał się na rzeczy. Generalnie zaproponował abym spróbował wymienić ten moduł i chyba tak zrobię, bo nic innego już chyba nie można zrobić/sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, nie pamiętam w którym momencie ale palma przestała mi sie pokazywać, zorientowałem sie przy ostatniej zmianie czasu :( Jakos nie chce mi sie wierzyć zebysmy nagle mieli wszyscy uszkodzone moduły ...

Ps. jedyny błąd jai mi sie pojawia to http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_blad_radia_radio_zf_output_to_antenna_amplifier-t56425.0.html ale chyba nie ma on nic wspólnego z ustawieniem radiowym czasu ...

edit 07.04.2009

wczoraj moim oczom pokazła sie radosna palemka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli ktos tego nie mial w ogole to dokupienie modulu za zegary wystarczy ??

Mowa o b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj bylem dorobic kluczyki do swojego Avanta. Zadowolony pojechalem do domu i dzisiaj zauwazylem, ze zegar mam zresetowany i antenka do tej pory zawsze widoczna zniknela. Rowniez sie zastanawiam co sie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie mogę antenki włączyć - nawet VAGiem... a miałem ją jak ciągnąłem z Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...