Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobną sytuację, Przed wymianą akumulatora antenka sę świeciła. Po wymianie akumulatora w garażu po okolo 10 minutach złapał sygnał i pojawiła się antenka. Dwa tygodnie później samochód stał trzy dni. Po trzydniowym postoju antenka zgasła i nie pojawila się już od prawie dwóch miesięcy. Czy może być uszkodzony moduł? Można to jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki plan.

Nie chce mi się demontować zderzaka aby dobrać się do tego modułu (za dużo roboty), więc zdobędę schemat podłączenia tego ustrojstwa, kupię nowy moduł, odetnę kabelki prowadzące do starego modułu (powinienem dostać się do tej wiązki przez bagażnik), nowy moduł zainstaluję w jakimś łatwo dostępnym miejscu, podłączę i powinno działać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki plan.

Nie chce mi się demontować zderzaka aby dobrać się do tego modułu (za dużo roboty), więc zdobędę schemat podłączenia tego ustrojstwa, kupię nowy moduł, odetnę kabelki prowadzące do starego modułu (powinienem dostać się do tej wiązki przez bagażnik), nowy moduł zainstaluję w jakimś łatwo dostępnym miejscu, podłączę i powinno działać:)

Sam o tym myślałem, ale za słaby chyba jestem w te klocki, ale może skorzystam z Twojego pomysłu, jeżeli oczywiście się podzielisz rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się komuś z okolic Wawy dojść w tym o co chodzi?

ja po ostatnim przeglądzie nie mam tej antenki i nie mam pojęcia czy to na przeglądzie czy może ja czymś przestawiłem.

dodam ze auto stoi 24h/7dni na dworze, a nie w żadnym garażu, wiec co jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po ostatnim przeglądzie nie mam tej antenki i nie mam pojęcia czy to na przeglądzie czy może ja czymś przestawiłem.

Podobno można to ręcznie wyłączyć, ale nie znam kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można to ręcznie wyłączyć, ale nie znam kombinacji.

właśnie wczoraj próbowałem ręcznie ustawić, ale tylko zaowocowało to przestawieniem godziny. Może takie info jest w instrukcji?? (ja niestety mam po niemiecku, wiec nie doczytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji napisali, że jeżeli wyświetlona jest antenka (czyli nasz odbiornik złapał sygnał) to nie można przestawić daty i godziny ręcznie. Dodatkowo jest opisany sposób ręcznego ustawiania daty i godziny dla samochodów nie wyposażonych w ten moduł i tych które zgubiły sygnał. Nie ma żadnych informacji aby można było "ręcznie" wyłączyć czy włączyć przy pomocy klawiszy odbiór sygnału DCF77. Oczywiście można to zrobić przy pomocy VAGa, ale w moim przypadku nie wniosło to niczego nowego do sprawy - odbiór włączony a "palmy" nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał chwilkę, to sprawdzę u siebie VAGiem, czy przypadkiem nie mam tego wyłączonego po ostatnim przeglądzie, bo całkiem możliwe ze mechanik był trochę nadgorliwy i prócz skasowania inspekcji, to "podrasował" mi kompa w aucie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz bo cos mi sie tutaj nie podoba. Podobno od B5 po lifcie to juz jako standard. Czy jest szansa ze moim golasie w b7 tez nie zamontowali odbiornika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaraz bo cos mi sie tutaj nie podoba. Podobno od B5 po lifcie to juz jako standard. Czy jest szansa ze moim golasie w b7 tez nie zamontowali odbiornika???

Sprawdź sobie w kodach wyposażenia.

U mnie: U2A L INS Instrument insert with km/h speedometer,radio-controlled clock,tachometer and trip odometer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

a na niemieckich forach nic na ten temat nie piszą.

Z chęcią bym sam tam poszukał ale ten język przyprawia mnie o :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik jest w DE to pewnie nie mają z tym problemu... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam autko z DE i jak nie bylo antenki tak nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam autko z DE i jak nie bylo antenki tak nie ma :(

no ja tez mam auto z DE i antenkę miałem, tylko (tak mi się zdaje) po ostatnim pobycie u mechaniora ( rozrząd - w tym kasowanie inspekcji) - owa "palma" znikneła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze znika, ale na chwile, po odłączeniu aku. Potem znów się pojawia. Bez jakiejkolwiek ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to może spróbuje odłączyć AKU - trzeba ponownie potem kodować radio, czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm' date=' to może spróbuje odłączyć AKU - trzeba ponownie potem kodować radio, czy coś w tym stylu?

[/quote']

Nie. Chodzilo mi o to ze po odlaczeniu aku, ikonka zegara wraca po pewnym czasie. Ale warunkiem jest to ze nic nie bylo zmianiane w liczniku. W Twoim przypadku coś sie zmienilo i dlatego ikonka nie wraca. Trzeba podłączyć VAG i sprawdzic kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...