Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Parowanie przedniej szyby na zewnątrz podczas klimatyzacji


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o pomoc paruje mi przednia szyba na zewnatrz jak daje klime na fula i na opcje automat jak dam nawiew na nogi i na twarz to nie paruje prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również podobny problem... gdy jest ciepło i świeci słońce wszystko jest OK, ale gdy jest wilgotno, mokro to przednia szyba u dołu zaczynam parować od zewnątrz. Auto A4 B6 AVF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie wyczyścić szybę jakimś preparatem specjalnym (od zewnątrz i od wewnątrz), tylko uwaga na deske, lepiej położyć na nią jakąś szmatę. :wink4:

Aha... tylko przednia szyba Wam paruję czy też inne, można też wymienić filtr kabinowy, na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujcie wyczyścić szybę jakimś preparatem specjalnym (od zewnątrz i od wewnątrz), tylko uwaga na deske, lepiej położyć na nią jakąś szmatę. :wink4:

Aha... tylko przednia szyba Wam paruję czy też inne, można też wymienić filtr kabinowy, na pewno nie zaszkodzi.

Ale szyba paruje od zewnątrz, nie od wewnątrz, filtr kabinowy nie ma nic do rzeczy.

- z powodu różnicy temperatur wytrąca się woda na zewnątrz szyby..

Czym się przejmować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zaobserowałem ale czytając na forum dowiedziałem sie że tak jest i niby to normalne.

Tylko zastanawia mnie to że w poprzedniej audi ( model niższy bo A3 8P ale za to nowszy kontrukcyjnie) nie miałem tego ani razu przez całe jej użytkowanie i to przez cały rok.

Dlatego mnie to zastanawia, czy to rzeczywiście jakieś sprzyjające warunki muszą być czy to coś innego? W A4 mam to teraz co kilka dni. Dodam że próbował czyścić klime preparatem który sie psika w nawiewy. Niby coś pomogło ale wydaje mi sie że po tym zabiegu jeszcze bardziej moge zaobserwować to zjawisko rosy na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam i doszedłem do tego że jak zmienie temperaturę np. z 19* na 22* to przestaje parować. Jest to spowodowane zbyt dużą różnicą temp. wewnątrz auta z temp.zewnętrzną .Czyli to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, paruje przy zbyt dużej różnicy temperatur . Też tak mam. Wystarczy dopasować temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szyba paruje od zewnątrz, nie od wewnątrz, filtr kabinowy nie ma nic do rzeczy.

Sorry, nie doczytałem. :wink4:

Kurcze u mnie takie zjawisko nie występuje żeby szyba parowała na zewnątrz, albo dzieje się tak w nie zauważalnych ilościach :gwizdanie:, nigdy nie miałem z tym problemu, będę musiał zwrócić na to uwagę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne. I występuje z powodu zbyt dużęj różnicy temperatur "na szybie" i "na zewnątrz".

- szyba od wewnątrz jest mocno schładzana, bo znajduje się zaraz przy wylocie zimnego powietrza, natomiast na zewnątrz powietrze jest znacznie cieplejsze, w momencie kiedy te temparatury są na tyle różne, że osiągną "punkt pary" to z powietrza wytrąca się woda..

Podniesienie temperatury na klimatroniku o kilka stopni - zlikwiduje ten proces..

Żadne preparatu do klimy nic nie poradzą, bo przecież woda skrapla się na zewnątrz samochodu - co wy kombinujecie :decayed:

- zamykam co ? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne. I występuje z powodu zbyt dużęj różnicy temperatur "na szybie" i "na zewnątrz".

- szyba od wewnątrz jest mocno schładzana, bo znajduje się zaraz przy wylocie zimnego powietrza, natomiast na zewnątrz powietrze jest znacznie cieplejsze, w momencie kiedy te temparatury są na tyle różne, że osiągną "punkt pary" to z powietrza wytrąca się woda..

Podniesienie temperatury na klimatroniku o kilka stopni - zlikwiduje ten proces..

Żadne preparatu do klimy nic nie poradzą, bo przecież woda skrapla się na zewnątrz samochodu - co wy kombinujecie :decayed:

- zamykam co ? :tongue4:

echeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...