Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Lekko drgająca soczewka w lampach zespolonych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie.

Wymieniłem lampy na zespolone Depo i niestety ta ruchoma część gdzie jest soczewka drga. Zjawisko pojawia się wyłącznie na biegu jałowym lub jak odpuszczam gazu i obroty spadają w granice 1000 RPM, bo wtedy silnik wpada w delikatne drgania, które przechodzą na lampę :confused4:

Pytanie czy jest jakiś sposób zniwelowania tych drgań? Czy może w środku w lampie da się tą cześć jakoś podczepić, żeby nie drgała? Czy włożyć tam jakąś gąbkę aby to stłumić?

Opublikowano

Jesteś pewny, że to ten element z soczewką drga a nie sama żarówka ? Podegnij lekko drucik co trzyma żarówkę żeby lepiej dociskał i wtedy zobacz.

Opublikowano

A może lampę trzeba dokręcić, na bank sama soczewka drga ?

Opublikowano

Dobrze zamocowałeś lampę?

U mnie też delikatnie drży lampa tzn. jak się podjedzie do ściany to widać że jedna smuga światła drży :gwizdanie:

Podejrzewam, że muszę i lampę i zderzak lepiej spasować.

Opublikowano

U mnie tez drzy i tez mam wrażenie że to soczewka cała lata :gwizdanie:

Jeszcze powiedz że od strony kierowcy

Opublikowano

może silniczek źle wsadzony i lata w środku....u mnie tak było :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Kowi dokładnie jak piszesz :decayed: I na bank jest to cały ten element z soczewka :naughty:

Jak wyjde z auta to widać to gołym okiem, że wchodzi w drgania zgodne z drganiami silnika na biegu jałowym :wallbash:

Napewno nie jest to sama żarówka, lampa również pięknie włożona i wg mnie bardzo dobrze spasowana :mysli:

Dzisiaj może pojadę na ustawienie świateł i wtedy pomyślę czy by nie podłożyć jakiejś gąbki termoodpornej (bo temperatura tam dosyć wysoka jest)

Tak na marginesie widzę, że nie tylko ja mam ten problem :wallbash:

Opublikowano

to jest chyba notoryczny problem lamp DEPO :wallbash: już pare razy sie spotkałem że własnie lampa od kierowcy ma te drgania :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

A ty jak sobie z tym poradziles? Bo na razie to mi nie przeszkadza bo nie mam HIDa ale jak go juz zaloze to bedzie chyba straszna lipa z tym drganiem :wallbash:

Opublikowano

Kolega Dropsone poradził sobie z tym problemem. Z tego co wiem popodklejał fragmenty gąbki i pomogło.

Dam mu cynka by opisał co i jak...

Opublikowano

no dokladnie juz na h7 po jakims czasie uzytkowania lamp (depo) pokazaly sie delikatne drgania soczewki na biegu jalowym, troche bylo to denerwujace.... potem przyszedl ksenon i zaczelo mnie to juz mocniej denerwowac, wiec pierwsze co zrobilem to zdiolem lampe i pod gorne uszy podlozylem gumowe podkladki zeby wytlumic przenoszenie drgan z samochodu na lampe, ale to u mnie nic nie dalo, wiec lampa na stol, u mnie luz jest na tym sworzniu co trzyma ten caly odblysk, soczewke itp w dolnym rogu przy chlodnicy, dojscia oczywiscie nie ma..... wiec zeby za duzo nie grzebac wkleilem taki dosc twardy kawalem gabki na dole pomiedzy soczewka a obudowa lampy zeby to wszystko usztywnic, i jest duzo lepiej ale i tak widac minimalne drgania

Opublikowano

u mnie ten sam problem co u was ale ja zdecyduje sie oddac lampe na gwarancje... Wogole to juz 2 raz wysle lampe DEPO na gwarancje. Za pierwszym razem parowala a teraz te drgania i regulacja wysokosci zj***na :wallbash: Czytalem o tych lampach i prosilem kolegow klubowiczow o zdanie. Ciesza sie ogolnie dobra opinia a mi tu sie jakis feler trafil... Moze sprzedajacy handluje czesciami z odzysku :gwizdanie: Ale widze ze to dosc popularna usterka te drgania :mysli:

Opublikowano

u mnie ten sam problem co u was ale ja zdecyduje sie oddac lampe na gwarancje... Wogole to juz 2 raz wysle lampe DEPO na gwarancje. Za pierwszym razem parowala a teraz te drgania i regulacja wysokosci zj***na :wallbash: Czytalem o tych lampach i prosilem kolegow klubowiczow o zdanie. Ciesza sie ogolnie dobra opinia a mi tu sie jakis feler trafil... Moze sprzedajacy handluje czesciami z odzysku :gwizdanie: Ale widze ze to dosc popularna usterka te drgania :mysli:

z tym to chyba nie wygrasz, bo zauwaz kazdemu drga lampa od strony kierowcy, iwec to jest konstrukcyjnie juz wada :thumbdown: kupisz nową to tez bedzie drgala

Opublikowano

u mnie ten sam problem co u was ale ja zdecyduje sie oddac lampe na gwarancje... Wogole to juz 2 raz wysle lampe DEPO na gwarancje. Za pierwszym razem parowala a teraz te drgania i regulacja wysokosci zj***na :wallbash: Czytalem o tych lampach i prosilem kolegow klubowiczow o zdanie. Ciesza sie ogolnie dobra opinia a mi tu sie jakis feler trafil... Moze sprzedajacy handluje czesciami z odzysku :gwizdanie: Ale widze ze to dosc popularna usterka te drgania :mysli:

Mi tez

poszła regulacja zasięgu świecenia tylko jak na złość tuż po gwarancji.

Opublikowano
  • Autor

tak jak napisal dropsone ja rowniez mam luz na tym sworzniu co jest przy chlodnicy :mysli: u mnie na razie drgania nie zostana wyeliminowane, bo nie mam HIDa i nie jest to uciazliwe ale w najblizszym czasie jak zaloze ksenon to napewno wtedy cos z tym zrobie, czyli albo posprawdzam uchwyty w srodku i ewentualnie cos zaradze albo powciskam kawalki gabki :kox:

Opublikowano

Ja ja oddam na gwarancje :cool1: A u mnie jest felerna od strony pasazera wiec moze cos z tego bedzie :> mam taka nadzieje :przebiegly:

Opublikowano

Nie dawno założyłem lampy DEPO, i jak już miałem je w rękach to widziałem że w lewej lampie jest luz na wszystkich trzech sworzniach które trzymają odbłyśnik, a w prawej lampie tego luzu już nie było. Jednak drgań światła nie zuważyłem...

A co do podkładania gąbek to niewiem czy dobry pomysł, bo przecierz odbłyśnik podczas regulacji elektrycznej czy manulanej się rusza, a więc może zablokować silniczek, albo w pewnym momencie będzie ledwo dociskać ta gąbkę odbłśnik, albo znów za mocno

Opublikowano

tez sie nad tym zastanawialem i przeprowadzilem testy i u mnie wszystko chodzi oki, nic sie nie blokuje, ale napewno zalezy od tego co sie podlozy pod soczewke, bo wydaje mi sie ze chodzi o to zeby wytlumic drgania przenoszobe na soczewke a nie zeblokowac ja... moze komus uda sie rozwiazac ten problem w inny sposob :mysli:

Opublikowano
  • Autor

dokladnie jak pisze dropsone, chodzi tylko o delikatne wytlumienie badz podtrzymanie tej soczewki a nie blokowanie :przebiegly: poza tym nawet jakbym tam upchal czegos twardszego to wtedy bym nie bawil sie w elektryczne ustawianie, bo po co? swiatla mam ustawione a zazwyczaj jezdze sam wiec nie musze nic zmieniac

Opublikowano

Zgodze sie z wami ale nadal pozostaje problem stosunkowo wysokiej temperatury w kloszu lampy i co za tym idzie zastosowania odpowiedniego materialu :wallbash: Mnie osobiscie gabka nie satysfakcjonuje...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.