Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Modyfikacja multitronika - większe spalanie!!


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już filmik z nagraniem jak się rozpędza auto do 100km/h

http://pl.tinypic.com/r/9h2qgo/4 według mojego stopera wychodzi 9,2 - 9,5 s ! Dużo,mało,dobrze,źle ?

I dwa zdjęcia pierwsze w dzień kiedy jechałem do Sserwis

yVZyS.jpg

A drugie dzisiaj zrobione

yUhiJ.jpg

Po tych zdjęciach widać ponad 2 litry różnicy w spalaniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora różnica temperatur ponieważ pierwsze było robione w Polsce o godz. 6,30 rano na autostradzie A4 na odcinku mniej więcej Kraków - Chrzanów w drodze do Sserwis i jechałem tą prędkością ok 5 min i spalanie utrzymywało się w granicach 6 l. i na pewno nie jechałem z górki ! A drugie zdjęcie zostało zrobione dzisiaj w Hiszpanii ok. 21 po strasznie upalnym dniu ! Czy temperatura na zewnątrz mogła by mieć wpływ na spalanie, nie licząc zimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pomiar 0-100 km/h robiles na naprawde plaskim terenie to pierwsza stowke auto osiaga o sekunde za szybko a to znaczy ze cos bylo dlubane przy sterowniku silnika.To nie wrozy dobrze ale mozesz to odpowiednio wykorzystac na niekorzysc serwisu.Fotki spalania sa bezcelowe-o niczym one nie swiawdcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak miałbym im to udowodnić że robili coś przy sterowniku silnika ? Czy jakbym udał się do serwisu audi czy oni by mi mogli podać kiedy i co był robione, czy gdzieś się to mogło zapisać w pamięci auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis audi badz ktos kto ma wiedze i mozliwosci sprawdzi jakie jest oprogramowanie silnika i wyjdzie to po chwili czy bylo cos grzebane czy nie.Stawiam ze bylo skoro setke osiaga w 9,5 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak miałbym im to udowodnić że robili coś przy sterowniku silnika ? Czy jakbym udał się do serwisu audi czy oni by mi mogli podać kiedy i co był robione, czy gdzieś się to mogło zapisać w pamięci auta ?

należy zrobić log dynamiczny grupy 011 oraz 008. jeżeli oprogramowanie było zmieniane, to wartości ciśnienia doładowania oraz dawki będą wyższe aniżeli wartości seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vas pokaze ile razy nadpisany byl sterownik silnika, zalezy tez od sterownika bo daty tez pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego w sterowniku zapisuje się chyba data ostatniej modyfikacji softu... Poszukam jakiegoś info na ten temat.

Jeśli chodzi o grupy, o których napisał meszrum... próby w tych MVB należy przeprowadzić dynamicznie. Warunki: test podczas jazdy, temperatura cieczy chłodzącej 90 stopni, pedał przyśpieszenia w podłodze - przyda się druga osoba do zapisywania logów. Test zrobić na 3 lub 4 biegu - interesują nas obroty od 2850 do 3150rpm (w tym zakresie wartości powinny mieścić się w zakresach podanych poniżej - dane dotyczą tylko silnika AVF w konfiguracji ze skrzynią Multitronic/Tiptronic).

MVB 008

1. Obroty: 2850-3150

2. Zadana dawka wtrysku (zależna od położenia pedału przyśpieszenia): 61-66

3. Ograniczenie ilości wtryskiwanego paliwa (zależnie od prędkości silnika, ograniczenie momentu obrotowego): 44-51

4. Ograniczenie ilości wtryskiwanego paliwa (zależne od masy powietrza, ograniczenie dymienia): 44-51

MVB 011

1. Obroty: 2850-3150

2. Zadane ciśnienie doładowania: 2200-2400

3. Aktualne ciśnienie doładowania: 2100-2600

4. Wskaźnik zużycia zaworu sterującego doładowaniem (N75): 40-95%

Gdybym się gdzieś pomylił - meszrum mnie poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego w sterowniku zapisuje się chyba data ostatniej modyfikacji softu... Poszukam jakiegoś info na ten temat.

Jeśli chodzi o grupy, o których napisał meszrum... próby w tych MVB należy przeprowadzić dynamicznie. Warunki: test podczas jazdy, temperatura cieczy chłodzącej 90 stopni, pedał przyśpieszenia w podłodze - przyda się druga osoba do zapisywania logów. Test zrobić na 3 lub 4 biegu - interesują nas obroty od 2850 do 3150rpm (w tym zakresie wartości powinny mieścić się w zakresach podanych poniżej - dane dotyczą tylko silnika AVF w konfiguracji ze skrzynią Multitronic/Tiptronic).

MVB 008

1. Obroty: 2850-3150

2. Zadana dawka wtrysku (zależna od położenia pedału przyśpieszenia): 61-66

3. Ograniczenie ilości wtryskiwanego paliwa (zależnie od prędkości silnika, ograniczenie momentu obrotowego): 44-51

4. Ograniczenie ilości wtryskiwanego paliwa (zależne od masy powietrza, ograniczenie dymienia): 44-51

MVB 011

1. Obroty: 2850-3150

2. Zadane ciśnienie doładowania: 2200-2400

3. Aktualne ciśnienie doładowania: 2100-2600

4. Wskaźnik zużycia zaworu sterującego doładowaniem (N75): 40-95%

Gdybym się gdzieś pomylił - meszrum mnie poprawi ;)

dokładnie, w serii, powinno być tak:

011 - maksymalne ciśnienie [011.2] to 2346mbar w zakresie 2200-3800rpm

008 - ograniczenie Nm [008.3] to od 51.3mg do 50mg w zakresie 2800-3200rpm

dane serwisowe są niezbyt dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam te logi o które prosicie

008 - http://yfrog.com/5u008mqvj

011 - http://yfrog.com/bh011ymj

Nie wiem czy dobrze wyszły bo nie miałem drugiej osoby, oceńcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam te logi o które prosicie

008 - http://yfrog.com/5u008mqvj

011 - http://yfrog.com/bh011ymj

Nie wiem czy dobrze wyszły bo nie miałem drugiej osoby, oceńcie sami.

Ten 011 chyba nie wyszedł :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa zrobiłeś źle [zdarza się za pierwszym razem].

zrób tak:

0. włącz VC i logowanie 008 oraz 011 [my sobie znajdziemy fragmenty próby dynamicznej].

1. jedziesz;

2. wrzucasz 3jkę;

3. stabilizujesz obroty na 1300-1500rpm;

4. wciskasz gaz do oporu i trzymasz tak, rozpędzając się, aż do 4000rpm;

5. hamujesz, wyłączasz logowanie.

plik .CSV wrzuć na którykolwiek darmowy serwis hostingowy [rapidshare, hotfile, megaupload etc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpa84 - opróćz głownego bloku pomiarowego na drugim indeksie odpal MVB gdzie widać procentową wartość wciśnięcia pedału przyśpieszenia (np. MVB10/4). Poza tym loga odpal zanim zaczniesz się rozpędzać...

W 008 też coś nie halo - zadane wartości wtrysku (2-gi indeks) są o połowę mniejsze niż powinny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto drugie moje logi. Myślę że już prawidłowe:

_LYJ0.jpg

u_9Vr.jpg

Chciałem się coś jeszcze dowiedzieć ! Po podłączeniu Vaga jak wejdę do skrzyni biegów nie mogę wejść do MVB000 żeby wykasować adaptację.Wyskakuje mi że mogę wchodzić od 001>... Nie wiem czy to wina Vaga jakiego posiadam 311.2N ?! Co oznacza to N przy wersji Vaga bo widzę ze niektórzy nie maja tej literki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto drugie moje logi. Myślę że już prawidłowe:

_LYJ0.jpg

u_9Vr.jpg

Chciałem się coś jeszcze dowiedzieć ! Po podłączeniu Vaga jak wejdę do skrzyni biegów nie mogę wejść do MVB000 żeby wykasować adaptację.Wyskakuje mi że mogę wchodzić od 001>... Nie wiem czy to wina Vaga jakiego posiadam 311.2N ?! Co oznacza to N przy wersji Vaga bo widzę ze niektórzy nie maja tej literki .

czy pedał gazu był wciśnięty do końca?

wersja oprogramowania 5934 dla AVF zakłada, że ciśnienie doładowania wynosi 2340mbar. u Ciebie jest niższe [2280mbar]. zatem albo pedał gazu nie był wciśnięty w 100% [mój typ], albo żądane ciśnienie jest za niskie [nie spotkałem się jeszcze, by ktokolwiek obniżał wartość ciśnienia względem serii].

dawki seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...