Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Modyfikacja multitronika - większe spalanie!!


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę trochę temat otóż spalanie bez zmian :embarrassed: i co mnie jeszcze strasznie dziwi to to że wypada mi cały czas adaptacja przód jak i tył ! Czy jest możliwe to że jest za mało oleju w skrzyni ? I jakie są objawy gdy jest go za mało ?

Siema carpa84!

Łączę się z Tobą w bólu bo mam ten sam problem z wypadającą adaptacją co Ty.

Więcej o moim przypadku pod tym linkiem http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.msg1831935#msg1831935

Problem w tym, że ja już chciałem smarować wrotki i pędzić do p. Sopy ale po tym co tu przeczytałem, to dam sobie chyba spokój.

Masz też problem z tym co ja czyli ABP tzn "Absolutny Brak Pełzania"?

Jak adaptacja wypadnie to przy ruszaniu (np w korku) auto mi nie pełza albo jak się rozpędza to baaaardzo powoli. Jak dodam gazu to się rwie tak, że czasem nawet mi zgasło jak ze wzniesienia startowałem. Jedyny sposób na płynne ruszanie to bardzo lekkie i z wyczuciem dodawanie gazu.

Jak zrobię adaptację to jest ok ale do czasu bo zaraz mi wypada.

Bloki pomiarowe nic nie pokazują...

Może nam się uda jakoś rozkminić ten problem...chociaż nawet Bart-s już wyciągnął białą flagę.

Anyway WIELKIE DZIĘKS Bart-s za zaangażowanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam żadnych problemów z pełzaniem, skrzynia działa bez zastrzeżeń tylko to wypadanie adaptacji ! Ostatnio zauważyłem że na małej górce auto stanie,zatrzyma się, gorzej przy stromej górce czuć tak jakby "hamulec adaptacji" nie mógł zahamować ! Czuć że coś tam próbuje hamować ale bez skutku bo auto ucieka do tyłu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie ostatnio jako poradę podali żebym sobie zrobił adaptację tiptronik :no: gdzie coś takiego w tipie nie występuje może multi są mocni ale tutaj mnie zaskoczyli :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Sserwis mowa prawda ? Mnie zaskoczyli ostatnio tym że, na stronce mają podane że odpowiedzą na pytania do kilu dni a ja już czekam ponad 2 miesiące i zero odpowiedzi a wysłałem 4 wiadomości na różne e-maile ! Wniosek jest taki że albo nie mają czasu albo nie znają odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejlowo nic nie załatwisz - aby się czegoś dowiedzieć musisz zadzwonić. Przerabiałem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem dzwonić ale powiedziano mi że niewiedzą co może być przyczyną i najlepiej jak bym do nich przyjechał bo przez telefon nie mogą mi nic więcej pomóc. Także w najbliższe wakacje jak będę w Polsce to na pewno do nich zaglądnę tylko oby nic się do tego czasu nie stało ! Jak na razie spalanie spadło tylko dalej ta adaptacja a tak po za tym to cud malinka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ? Jak wypadnie to znowu robić ? I na drugi dzień znowu ? Przerabiałeś to już jak można spytać ?[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 19:56_________________________________________________Chyba odnalazłem winę wysokiego spalania, wypadania adaptacji i ostatnio nawet 2 krotnego szarpnięcia. Oto odpowiedź

http://tinypic.com/r/2qixuna/7

i cd. http://tinypic.com/r/2hs98w0/7

Wniosek SSerwis nalał mi ok 3 litrów oleju ATF do skrzyni za dużo !!!!

Dzięki pomocy kolegi Bartka (Bart-s) prawdopodobnie zaoszczędziłem dużo kasy ale nieprzespanych nocy i nerwów już mi nikt nie zwróci !!

Sprawdzajcie poziom oleju w waszych skrzyniach !!

ps. Sprzedam 3 litry oleju ATF !! :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: wymieniałem sam sobie olej w multi i to co u ciebie widze jest trochę dla mnie dziwne. Przedewszystkim ile zrobiłes na tym oleju bo jego kolor jest dużo ciemniejszy niż mojego po 100tyś (wtedy robiłem wymianę). Ori. olej nowy jest praktycznie przeźroczysty (stróżka jest praktycznie bezbarwna) dopiero większa jego ilość daje kolor słomkowy lekko żółtawy a to co ty zlewasz jeśli film nie przekłamuje kolorów to już wygląda na bardzo wypracowany olej (lub przegrzany). Dziwny masz też ten przelew rozumiem że robiłeś to z podpiętym vag-iem bo to się robi przy temp. ok 40st/C temp. oleju w skrzyni. Ja u siebie zrobiłem lekkie płukanie z racji tego że kupiłem w dobrej cenie trochę więcej niż trzeba oleju tzn. zalalem skrzynię 6l (zeszło 4,5l) i tak sobie na postoju chodziła przez chwilę potem odczekałem jak ostygła i znowu zagrzałem do 40st i zlałem to 1,5L ale u mnie to się lało ciągłą strugą a nie tak jak u ciebie takimi falami. To jest dziwny objaw bo wygląda jakby w misce gwałtownie przybywało oleju a jego stan powinein być raczej "stały". Umnie po odkręceniu korka przelewowego lała się ciągła struga powoli zanikając i raczej tak powinno to wyglądać. Wymieniałem już w kilku ASB olej ale takiego efektu przy ustalaniu poziomu to jeszcze nie wdziałem żeby olej tak chlupał z korka dla mnie to jest dziwne. No chyba że faktycznie przy takiej ilości oleju możliwe że sięga on do pracujących elementów skrzyni i stąd robi się w misce "fala" :mysli: ale nie chce mi się wierzyć żeby ci nalali o 3L oleju za dużo jeśli to ori olej to jest to prawie z tego co pamiętam 200zł w plecy ale jeśli tak to gratuluję fochowości u SSopa ale ja bym raczej się wolał upewnić czy tak jest na 100% bo jeśli zrobiłeś coś nie tak przy tej kontroli to zarżniesz skrzynie. Spuściłbym reszte oleju na niepracującym silniku o zobaczył ile go w sumie jest z tym co zlałeś jeśli wyjdzie ok 7,5-8L to znaczy że Ci autentycznie przelali ale jeśli zleje Ci się znacznie mniej to skrobałbym się po głowie zalał całość z powrotem i powtórzył procedure kontroli i upewnił się że na pewno wiesz co robisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS - Ss nie zalewają G 052 180 tylko Castrola CTF-A, który jest o połowę tańszy od ori ATF (nie widziałem tego fluidu na żywo ale najprawdopodobniej to jest wyjaśnienie dla innego koloru).

Kolejna sprawa - gdyby od prawidłowego poziomu odjąć 3L, to rzeczywiście wyszłaby masakra. Musiałoby to jednak odbić się na pracy przekładni - ATF przegrzewałby się, nieprawidłowe ciśnienie w układzie hydraulicznym a więc i prąd sterujący. Nie wiem jak u Kamila ale swoje parametry sprawdzałem i jest OK (wszystko w zakresie). Tam gdzie miałem lekkie odchyłki - po spuszczeniu nadmiaru poprawiło się. Zniknął także efekt "buksowania" przy ruszaniu...

Po pierwszych testach auto wydaje się żwawsze i mniej pali. Póki co wszystkie zmiany na plus - mimo wszystko IMO, trzeba jeszcze potestować zanim wydamy oficjalny werdykt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS - Ss nie zalewają G 052 180 tylko Castrola CTF-A, który jest o połowę tańszy od ori ATF (nie widziałem tego fluidu na żywo ale najprawdopodobniej to jest wyjaśnienie dla innego koloru).

Kolejna sprawa - gdyby od prawidłowego poziomu odjąć 3L, to rzeczywiście wyszłaby masakra. Musiałoby to jednak odbić się na pracy przekładni - ATF przegrzewałby się, nieprawidłowe ciśnienie w układzie hydraulicznym a więc i prąd sterujący. Nie wiem jak u Kamila ale swoje parametry sprawdzałem i jest OK (wszystko w zakresie). Tam gdzie miałem lekkie odchyłki - po spuszczeniu nadmiaru poprawiło się. Zniknął także efekt "buksowania" przy ruszaniu...

Po pierwszych testach auto wydaje się żwawsze i mniej pali. Póki co wszystkie zmiany na plus - mimo wszystko IMO, trzeba jeszcze potestować zanim wydamy oficjalny werdykt.

na czym polega ten efekt buksowania ?poziom oleju w skrzyni sprawdza sie na zapalonym silniku czy zgaszonym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega ten efekt buksowania ?poziom oleju w skrzyni sprawdza sie na zapalonym silniku czy zgaszonym ?

Przy ruszaniu (z pełnego zatrzymania) dopóki prędkość trybu pełzającego się nie ustabilizuje, przy prędkości 5km/h daje się odczuć naprawdę delikatne poszarpywanie - efekt znika po przekroczeniu 5 km/h.

Poziom ATF sprawdza się na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sprawdzam swoja w takim razie, nie ma to jak klient ktory wraca po roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega ten efekt buksowania ?poziom oleju w skrzyni sprawdza sie na zapalonym silniku czy zgaszonym ?

Przy ruszaniu (z pełnego zatrzymania) dopóki prędkość trybu pełzającego się nie ustabilizuje, przy prędkości 5km/h daje się odczuć naprawdę delikatne poszarpywanie - efekt znika po przekroczeniu 5 km/h.

Poziom ATF sprawdza się na biegu jałowym.

w takim razie u mnie wystepuje cos takiego ;( ale nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie u mnie wystepuje cos takiego ;( ale nie zawsze

U mnie jest jak ATF jest zimny. Jak się rozgrzeje efekt znika - wcześniej (przed spuszczeniem oleju) miałem to niezależnie od aktualnej temperatury oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTOMAS - Ss nie zalewają G 052 180 tylko Castrola CTF-A, który jest o połowę tańszy od ori ATF (nie widziałem tego fluidu na żywo ale najprawdopodobniej to jest wyjaśnienie dla innego koloru).

No to chyba raczej pakuje was ten sopa na rogi bo tyle jest już pisane na forach że do multi nie ma jak na razie 100% oficjalnego zamiennika tylko jakieś domysły ale to dla mnie dalej szok że można przelać olej w skrzyni o 3L rozumiem 300ml ale 3L :shocked: to chyba jakiś praktykant ten olej wymieniał który nie miał pojęcia ile mniej więcej wchodzi tego oleju przy wymianie bo jeśli normalnie schodzi ok. 4,5L a oni zalali mu ok 7,5L sorry ale chyba nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć różnicę w ilościach ile zeszło a ile weszło :mysli:

Kolejna sprawa - gdyby od prawidłowego poziomu odjąć 3L, to rzeczywiście wyszłaby masakra. Musiałoby to jednak odbić się na pracy przekładni - ATF przegrzewałby się, nieprawidłowe ciśnienie w układzie hydraulicznym a więc i prąd sterujący.

Zgadza się i dlatego się dziwię że taka skrzynia z przelanym o 3L olejem wytrzymała to ciśnienie bo przy takim przelewie powinno być tak wysokie że nie ma bata żeby nie wyciskało oleju uszczelnieniami jak i że nie padło coś w skrzyni bo za mało oleju to jedno ale za dużo też nie jest obojętne skrzynia ASB jest elementem który w większości bazuje na hydraulice i dlatego tak duże znaczenie ma jakość i poziom oleju więc te 3L górki to dla mnie :shocked:

Nie wiem jak u Kamila ale swoje parametry sprawdzałem i jest OK (wszystko w zakresie). Tam gdzie miałem lekkie odchyłki - po spuszczeniu nadmiaru poprawiło się. Zniknął także efekt "buksowania" przy ruszaniu...

Po pierwszych testach auto wydaje się żwawsze i mniej pali. Póki co wszystkie zmiany na plus - mimo wszystko IMO, trzeba jeszcze potestować zanim wydamy oficjalny werdykt

w takim razie u mnie wystepuje cos takiego ;( ale nie zawsze

U mnie jest jak ATF jest zimny. Jak się rozgrzeje efekt znika - wcześniej (przed spuszczeniem oleju) miałem to niezależnie od aktualnej temperatury oleju.

Ten efekt buksowania to jak dla mnie objaw wypadającej adaptacji i jeśli też miałeś wymieniony olej na ten zamiennik to ja bym odżałował i wymienił olej ponownie ale na ori z ASO. Ja po wymianie u siebie nie miałem żadnych takich objawów auto chodziło jak przed wymianą i z adaptacją też nie było problemu myślę że tu może być problem czyli jakość tego oleju castrola ale wracjąc do tematu przelanego oleju to nadal dziwi mnie objaw falującego wylewania oleju u Kamila czegoś takiego raczej nie powinno być że olej się pojawia i zanika w rurce przelewowej to mnie zastanawia czemu miał taki objaw przy upuszczaniu z takim czymś się pierwszy raz spotkałem :mysli:

poziom oleju w skrzyni sprawdza sie na zapalonym silniku czy zgaszonym ?

w każdej ASB olej zawsze sprawdza się na biegu jałowym ponieważ dopiero wtedy jest właściwy poziom oleju i powinno się go sprawdzać w określonych przez producenta warunkach (temperatura oleju w skrzyni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w warsztacie u Sopy kilka razy i zawsze widzialem tam tych samych mlodych chlopakow -na oko po mniej wiecej 20 lat ale i starsi ;)

Bartek czy w notkach serwisowych jest cos napisane jakie czesci ze skrzyni sa do wymiany przy modyfikacji na 7 lamel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Stan oleju sprawdzałem na kanale, na biegu jałowym auto zapalone, odkręciłem kurek gdy temperatura oleju w skrzyni osiągnęła 35 C a zakręciłem przy 40 C Kontrolowałem VCDS-em ! Kolor oleju na pewno nie był czarny i na filmiku jest dużo ciemniejszy. A co do wypluwania oleju to nic nie mogę powiedzieć bo nigdy tego nie widziałem ale czy nie przypadkiem dlatego tak pluło ile zassało powietrza tyle oddało oleju jak z butelką odwróconą do góry nogami (tak na chłopski rozum myślę) Zaraz jadę w trasę 200 km to będę obserwował co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...