Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana tylnych amortyzatorów


mysiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem, więc postanowiłem napisać na forum. Otóż kilka dni temu byłem na corocznym przeglądzie. Wszystko wyszło ok, prócz tylnych amortyzatorów. Badanie komputerowe wykazało, że mają 10 i 20% "świeżości" :mysli:. Facet ze SKP powiedział, żebym się przymierzał do ich wymiany. Prawda jest taka, że jedyny objaw, który mnie w nich niepokoi to lekkie skrzypienie, czasem piszczenie jak samochód dłużej postoi na parkingu. Natomiast podczas jazdy, nie rzuca budą jakoś niestandardowo. Z przednimi powiedział, że jest ok... Choć prawda jest taka, że również mi coś z przodu skrzypi/puka. Najbardziej przy ruszaniu. Psikałem smarem miejsca łączeń gdzie są elementy gumowe wahaczy, nakłądałem też warstewkę smaru syntetycznego... niestety nie pomogło.

No i teraz mam pytanie do doświadczonych klubowiczów. Na jakie amorki sie skusić do mojego auta? Patrzyłem w intercarsie, to ceny są bardzo różne. Dziadostwa nie chcę montować, ale na coś lepszego ciężko będzie znaleźć kasę. Jest coś dobrego w sensownej cenie?

Na koniec jeszcze zapytam. Gdzie w Warszawie (okolice Woli, Mokotowa, Włochy, Okęcie, Bemowo), mogłbym znaleźć kogoś solidnego do takiej roboty. Ile by taka wymiana mnie mogła kosztować?

Auto to: A4 2,4 AGA 165KM, 98'

Dzięki!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zakupy u forumowego kolegi TOM77 - doradzi i zrobi najniższą cenę.

Apropos skrzypienia sprawdź gumy na stabilizatorze mi to skrzypiało, a wymieniłem niepotrzebinie wahaczy na 1000zł :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepnę:) Mam takie pytanko: padł mi jeden amorek z tyłu (drugi 75%), czy musowo zmieniać obydwa amorki z tyłu,jeśli tak to czy mogę na sam tył założyć delikatnie twardsze (z mniejszym skokiem)amorki ponieważ mam już zamontowane sportowe sprężyny H&R -40mm na całym aucie i chciałbym przy okazji trochę tył utwardzic, żeby mniej autem bujało, ale nie wiem czy to sie wtedy nie będzie kłócić z przodem:)

Proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepnę:) Mam takie pytanko: padł mi jeden amorek z tyłu (drugi 75%), czy musowo zmieniać obydwa amorki z tyłu,jeśli tak to czy mogę na sam tył założyć delikatnie twardsze (z mniejszym skokiem)amorki ponieważ mam już zamontowane sportowe sprężyny H&R -40mm na całym aucie i chciałbym przy okazji trochę tył utwardzic, żeby mniej autem bujało, ale nie wiem czy to sie wtedy nie będzie kłócić z przodem:)

Proszę o jakieś sugestie

amory wymienia się parami i skoro masz już niższe sprężyny to możesz dać amorki ze skróconym skokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musowo zmieniać obydwa amorki z tyłu

według książki "Sam Naprawiam... HR Etzold..." amortyzatory z tyłu można wymieniać pojedynczo, a sprężyny trzeba parami.

amor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z twardością, mam rozumieć że na tył mogę założyć twardsze amorki z przodu pozostawiając seryjne, skoro wymieniamy je parami?

Czy to może nie zbyt profesjonalne rozwiązanie? :confused4:[br]Dopisany: 03 Luty 2011, 13:04_________________________________________________Takie coś na tył będzie OK? do sprężyn H&R -35mm????

http://moto.allegro.pl/amortyzatory-sportowe-audi-a4-b5-mts-od-m-t-i1483981765.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajnie to opisane:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=85640.0;highlight=wymiana+amortyzatorów

Można samemu, trochę rozkręcania ale nie ma tragedii. Kanał nie jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również do wymiany mam amory z tyłu i chciałbym się zapytać czy warto zabierać się za to samemu ?

Da się to zrobić bez kanału ?

robiłem tak jak w tym linku i bez kanału się udało. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana jest banalna. kanal nie potrzebny do niczego, ja nawet kol nie sciagalem tylko unioslem troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również do wymiany mam amory z tyłu i chciałbym się zapytać czy warto zabierać się za to samemu ?

Da się to zrobić bez kanału ?

bez kanału można to zrobic bezproblemowo :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...