[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4

czeslaw82

AFN pojedzie na biodieslu, tylko będzie zostawiał specyficzny zapach i może mieć nieco mniej mocy. Jeżeli będziesz na tym jeździł pamiętaj żeby wymienić po kilku tys km lub razem z olejem filtr paliwa. Silnikowi nie powinno nic być, biopaliwo musi spełniać jakieś normy i nie ma nic wspólnego z olejem roślinnym z Biedronki, który czasem kolesie leją do mercedesa 200D :>

MOje ostatnie przygody z bio paliwem w A4 AFN skończyły się małym remontem który mnie kosztował 1500zł więc raczej nie polecam. Jeśłi już ktoś musi to zatankować to przynajmniej pół na pół z normalnym ON, a nie samo bio.

Artykuł podrzucony przez Kolegę Lewego nie jest dla mnei miarodajny, chociażby ze względu na błędy merytoryczne typu niższa liczba cetanowa bioestru względem ON, a jest dokładnie odwrotnie. Szneider, co uległo awarii w twoim aucie?

Pewnie się pompa zatarła :gwizdanie:

U mnie w T4 jakoś się jeszcze nie zatarła, a na bio przejechane ponad 30 tys km.

majkel_majki, nie mówią o własnych doświadczeniach tylko o tym co mi pompiarze mówili tj. że pompy najczęściej zacierają się od kiepskiego paliwa.

Podobno trzeba mieszać wtedy pompa się nie zaciera. Mówili też, że paliwo na naszych stacjach często jest chrzczone i też jest za suche. Także nie wiadomo co gorsze. Niektórzy mówią, że lepszy pewny opał niż ropa nie wiadomo skąd.

Ja nie mam nic do bio, sam bym pewnie jeździł gdybym miał pewność że nic złego się z pompą nie stanie.

Mam nową pompę (jeszcze na gwarancji) więc leję tylko bp ultimate diesel. W moim aucie pompa się uszkodziła przez niekompetencję i oszustwo mechanika.

To, że pompy zacierają się od kiepskiego paliwa to prawda bo takie niskiej jakości czy chrzczone paliwo poza tym, że może być zanieczyszczone ma kiepskie właściwości smarne, a biodiesel ma właśnie bardzo dobre więc mieszanie go z ON dla lepszego smarowania pompy jest pozbawione sensu. Ja dalej eksploatuję T4 na bio i w razie ewentualnej usterki przypomnę się w temacie.

Skończyło się remontem pompy i jeszcze jedna sprawa doszła koło na wale korbowym, popychacze hydrauliczne i dwa zawory

Popatrzcie na aukcję:

Silnik fabrycznie przystosowany do jazdy na biodieslu. Tankuję na Bliskiej i jeżdżę za śmieszne małe pieniądze. Koszt przejechania 100km to ok. 20zł.

Czego to ludzie nie wymyślą, żeby wypchnąć samochód :decayed:

Przykład z życia. Znajomy z pracy 1.9 SDI lał biopaliwo i po paru tyś nie mógł odpalić. Padła pompa i parę pierdołek. 2 koła zapłacił. Dziękuje pośmigam na zwykłym ON. Nie zaleje tego gówna nigdy na świecie. Jak bym nie miał na ON to wolał bym pieszo chodzić. Szukasz problemów to lej Bio paliwo. A jak szukasz oszczędności a AFNie co moze pali góra w mieście 6 l to szkoda słów. NC.

ZC

Sorry Kolego, ale czyste oszołomstwo i demagogia przez twoją wypowiedź przebija. Przykład z życia jest taki, że ja osobiście i paru znajomych osób mamy wytestowane to paliwo i skutków ubocznych po kilkudziesięciu tys. km brak, a to że sąsiad/ znajomy z pracy czy inny zalał bio do starego grata z prostym silnikiem, który powinien to palić bez zająknięcia i mu coś padło do mnie nie przemawia, tym bardziej, ze mogło się na to nałożyć dużo innych czynników, chociażby niefortunny pad pompy. Jeździj sobie na czym chcesz, miej własne zdanie, ale nie wygłaszaj chorych teorii bo to jest śmieszne.

Ja szanuję pieniądze i gdzie mogę oszczędzić bez konsekwencji tam oszczędzam, szczególnie w działalności gospodarczej.

ZC

Oszołomstwem jest lać to gówno. I nie zmienie zdania na ten temat. I nie interesuje mnie ile to masz na jechane na bio. Pogadamy jak zrobisz 300 a nie 30 tyś.

ZC

Potwierdzasz dobitnie to, co napisałem powyżej. Generalnie kończę polemikę z tobą na ten temat bo jak to mówią: gadaj z d*pą to cię osra. Pozdrawiam.

Zlejcie sobie to bio do słoika to zobaczycie co za syf w tym paliwie pływa. To tak jakby do oleju wycisnąć całą cytrynę wówczas pływaja takie jakby farfocle. Na jednej stacji będzie to bardziej widoczne na innej mniej. Po przygodach z tym paliwem postanowilismy z kumplem po literku zakupić na różncyh stacjach i je sobie oblukać i napewno już nigdy więcej tego gówna nie zaleje do żadnego silnika.