Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Silnik 1.8 z 3 letnia instalacja LPG--warto?


rem3dy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam do Was pytanie. Czy warto kupic Audi z 1997 z silnikiem 1.8 (ADR 1.8 125PS) z instalacja BRC Sequent 24, przebieg ~230000 km?

Chodzi mi glownie o stan silnika. Czy po 3 latach na gazie teoretycznie bedzie trzeba cos juz robic.

I kolejne pytanie. Ile mniej wiecej moze jeszcze taki silnik pojezdzic z taka instalacja bez wiekszych remontow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po 3 latach na gazie teoretycznie bedzie trzeba cos juz robic.

a co to za pytania ?? kto ci naopowiadał ze LPG niszczy silnik ?? jakiś własciciel gnojowoza ????

to są bzdury

jedyne co moze trzeba zrobic to przeczyścic wtryskiwacze i zmienić filtry po zakupie

I kolejne pytanie. Ile mniej wiecej moze jeszcze taki silnik pojezdzic z taka instalacja bez wiekszych remontow?

tyle ile bez instalacji , moze jeszcze 100.000 a moze 300.000 , nikt ci tu nic nie wywróży :wink4:

bierz auto i ciesz sie bezawaryjna jazdą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za pytania ?? kto ci naopowiadał ze LPG niszczy silnik ?? jakiś własciciel gnojowoza ????

to są bzdury

jedyne co moze trzeba zrobic to przeczyścic wtryskiwacze i zmienić filtry po zakupie

Pytanie jak kazde inne pytanie. Nikt mi niczego nie opowiadal. Nie jezdzilem nigdy na gazie, wiec pytam o opinie.

jedyne co moze trzeba zrobic to przeczyścic wtryskiwacze i zmienić filtry po zakupie

Dzieki za cenna wskazowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli instalacja była dobrze ustawiona to silnikowi nic sie nie stało i spokojnie moze jeszcze długo pochodzic, co do samej instalacji byc moze bedzie trzeba zregenerowac parownik i zobaczec jak działaja wtryskiwacze. Ja miałem kiedys B3 i tam instalacja miała 10 lat i przebieg 372tys i silnik chodził jak zegarek i bez remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam do Was pytanie. Czy warto kupic Audi z 1997 z silnikiem 1.8 (ADR 1.8 125PS) z instalacja BRC Sequent 24, przebieg ~230000 km?

mam wręcz identyczną furkę śmiga jak się patrzy ( nie mówię o osiągach :tongue4:)

jak pisał Moskal bierz i się ciesz z furki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja mam już na gazie zrobione 60 000 tys i auto hula hula jeszcze raz hula ważne by dbać o regulacje filtry co 10000 -12000 tys ,świece olej

moje auto ma 197 000 licznikowego przebiegu i tyle ma w rzeczywistości i naprawdę nie mam nic do zarzucenia silnikowi może jedynie to że nie ma w oznaczeniu 1.8 literki T :):):) ale naprawdę jest zdrowym i rześkim silnikiem i to mnie cieszy :) oblukaj dobrze furkę pod kątem stanu motoru i oraz instalację Gazu i ciesz się jazdą :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji gazu to mogę tyle powiedzieć, że mój brat jako taksówkarz śmigał oplem z instalacją LPG jakieś 7 lat - przy silniku nic nie robił "pomimo" że jest wstawiona instalacja. Nie ma co sugerować się opiniami ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z samochodami napędzanymi gazem. Jeżeli cały układ jest porządnie zrobiony i dba się o samochód to silnikowi nic nie będzie.

Jeżeli samochód jest sprawny technicznie, poprzedni użytkownik dbał o niego to nie ma co się zastanawiać - jazda na LPG w dzisiejszych czasach po prostu opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykrec swiece albo kawalek wydechu i zobacz jaki jest kolor

zobaczysz jak wyglada i bedziesz wiedzial czy byla dobrze ustawiona mieszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde używane auto to loteria jeśli ktoś dbał to będziesz sie cieszył i jeździł a jeśli nie to kupisz skarbonkę:) ja mam takie auto instalacje założyłem sam i jestem naprawde zadowolony ostatnio nawet udało mi sie zejść w spalaniu do 8,5l lpg to jak za darmo jak kupisz powymieniaj filtry jedź na regulacje i śmigaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie mam prawie 270tyś nalatane warto zakładać LPG??

warto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie mam prawie 270tyś nalatane warto zakładać LPG??

warto :wink4:

a jaką instalacje??

BRC lub Staga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia jak długo zamierzasz jeszcze jeździć takim samochodem - kwestia szybkiego zwrotów kosztów montażu instalacji. Nie dobiera się gratów pod ilość km, bo nawet instalacja z najwyższej pułki przy źle wykonanym montażu przez instalatora nie zda egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie mam prawie 270tyś nalatane warto zakładać LPG??

Ja założyłem w maju przy 225tyś.-zrobiłem kilkanaście tyś. i nie poczułem jeszcze ani razu zapachu lpg.Tak jak mówią inni-jeśli dobrze dopasowana instalka,to pośmigasz. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie mam prawie 270tyś nalatane warto zakładać LPG??

Ja założyłem w maju przy 225tyś.-zrobiłem kilkanaście tyś. i nie poczułem jeszcze ani razu zapachu lpg.Tak jak mówią inni-jeśli dobrze dopasowana instalka,to pośmigasz. :good:

a ty jaką masz instalke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie mam prawie 270tyś nalatane warto zakładać LPG??

Ja założyłem w maju przy 225tyś.-zrobiłem kilkanaście tyś. i nie poczułem jeszcze ani razu zapachu lpg.Tak jak mówią inni-jeśli dobrze dopasowana instalka,to pośmigasz. :good:

a ty jaką masz instalke??

-reduktor:Magic

-zawór gazowy:Valtek

-wielozawór:Tomasetto

-obudowa wielozaw.:Irene

-zawór tankowania:Tomasetto

-przełącznik G/B:Stag300 6 Plus

-ECU:Stag300 6 Plus

-wtryskiwacze:Magic

-przew. elast.:Fagumit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...