Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kontrolka zużycia klocków


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zapaliła mi się kontrolka klocków problem w tym że zapalła sie nie od razu tylko pojakimś czasie od momentu uruchomienia silnika nawet na postoju. po dwóch dniach kontrolka sie juz nie zapala, klocki sa juz przytarte wiec fakt świeceniamnie niedziwi ale czemu dopiero po jakimś czasie pracy silnika i czemu juz nie świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeszcze niesa całkowicie starte a klocki pracuja przeciez za nie dlugo bedzie sie palic kontrolka caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temacik.

Ostatnio przy przeglądzie hamulców chciałem sprawdzić działanie czujników zużycia klocków. Zwarłem drucikiem oba bieguny w czujniku i ...nic. :shocked:

Czy aby nie powinna wtedy pojawić się sygnalizacja zużycia klocków na FIS-ie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtedy kiedy styk jest przerwany włącza się sygnalizacja zużycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtedy kiedy styk jest przerwany włącza się sygnalizacja zużycia...

Coś nie zatrybiłem...Nie ma zwarcia - nie pali mi się kontrolka, robię zwarcie drutem - też nie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszym powodem wymiany klocka jest jego normalne zużycie. Konieczność ta w większości współczesnych samochodów sygnalizowana jest przez elektryczny wskaźnik, którego czujnikiem jest przewód zatopiony w materiale ciernym na odpowiedniej głębokości. Po starciu wierzchnej warstwy klocka do dopuszczalnej granicy przewód ten zostaje odsłonięty i przez kontakt z tarczą zamyka obwód lampki ostrzegawczej umieszczonej na tablicy przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstszym powodem wymiany klocka jest jego normalne zużycie. Konieczność ta w większości współczesnych samochodów sygnalizowana jest przez elektryczny wskaźnik, którego czujnikiem jest przewód zatopiony w materiale ciernym na odpowiedniej głębokości. Po starciu wierzchnej warstwy klocka do dopuszczalnej granicy przewód ten zostaje odsłonięty i przez kontakt z tarczą zamyka obwód lampki ostrzegawczej umieszczonej na tablicy przyrządów.

No ok :th:. Ale jak sprawdzić, czy czujnik działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie mi dlaczego zapolił mi się Fis na "klockach" 700km po wymianie klocków i tarcz :blink: gdy za drugim razem uruchomiłem silnik już Fis nie pokazywał "klocków" i o co tu chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok :th:. Ale jak sprawdzić, czy czujnik działa?

Odłącz wtyczkę - powinien się zaświecić. Kiedyś oderwał mi się kabelek od klocka i FIS sygnalizował zużycie. Z tego względu, że były w miarę OK, zostawiłem wtyczkę na swoim miejscu i zwarłem dwa wychodzące z niej przewody - był spokój. Z tego wychodzi, że zwarty układ = OK, przerwanie układu = świecąca kontrolka na FISie. VAGiem można wyłączyć ostrzeganie - być może u Ciebie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGiem można wyłączyć ostrzeganie - być może u Ciebie tak jest.

To może być jedyne wytłumaczenie całej sytuacji, bo nie świeci ani tak, ani tak.

A jak sprawdzić Vag-iem czy mam wyłączone ostrzeganie?[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2007, 11:37 _________________________________________________Chciałbym ponowić pytanie, w jaki sposób można Vagiem wyłączyć powiadamianie o "kończących" sie klockach? Czy jest możliwość zgaszenie jej bez wymiany klocków?

Zaznaczę, że właśnie zapaliła mi się owa kontrolka, a że nie dam rady zmienić klocków (wyjazd), chciałbym ją jakoś tymczasowo usunąć ją z Fis-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest połączyć ze sobą dwa kable od czujnika klocków i dwa razy włączyć i wyłączyć zapłon to kontrolka zgaśnie.Przerwany obwód kabelków zapala kontrolke a zamknięty gasi.Jest to najprostsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest połączyć ze sobą dwa kable od czujnika klocków i dwa razy włączyć i wyłączyć zapłon to kontrolka zgaśnie.Przerwany obwód kabelków zapala kontrolke a zamknięty gasi.Jest to najprostsze rozwiązanie.

No to mam rozwiązanie. Tyle, że trzeba ściągnąć koło i sie trochę pobawić. A może ktoś podpowie mi, czy można to zrobić w bardziej "cywilizowany" sposób - np. Vag-iem? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko: Ostatnio zaświeciła mi sie lampka zurzycia klocków, klocki przednie są stare a grubość ich do tarczy jest ok 3mm, to mało już??? I mam pytanko czy można samemu sobie zmienić klocki i jak to zrobić ...proszę o jakieś wskazówki...pliiiissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko: Ostatnio zaświeciła mi sie lampka zurzycia klocków, klocki przednie są stare a grubość ich do tarczy jest ok 3mm, to mało już??? I mam pytanko czy można samemu sobie zmienić klocki i jak to zrobić ...proszę o jakieś wskazówki...pliiiissss

To zależy jakie siedzą klocki - jak ori to od zapalenia sie (O) zrobisz jeszcze parę tys, jednak przy gr 3mm ja bym zmieniał. Co do całej operacji zmiany klocków to bardzo proste zadanie - poszukaj, było na forum. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana klockow na przodzie kosztuje 25 zl warto sie brudzic ??

Myślę, że warto. Operacja jest b.prosta, a potem jaka frajda... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na swoim FISie świecącą kontrolkę zużycia klocków. Więc zabrałem się za wymianę. Po zdjęciu klocków z prawego koła zauważyłem że nie równo się ścierały i w miejscu gdzie wychodzą przewody są starte i przewody już nie mają izolacji. Po zdjęciu koła też nic nie było widać dopiero jak klocki zdjąłem. Jutro robię montaż nowych razem z tarczami. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma tak mgliste pojęcie o mechanice że pyta o to czy można zmienić klocki samemu i jak to zrobić to niech się nie bawi bo jeszcze coś innego spartoli np ABS tylko niech da te 25 zyla komuś i niech nawet sie nie brudzi

Przy obecnej cenie klocków i ich zywotności te 25 zł to naprawdę bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...