Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie POMOCY! Strzeli mnie za chwilę... Na początek opisze o co chodzi świeżo po zakupie auta jakiś rok temu zostały wymienione wahacze, drążki i wszystkie inne g... z przodu :) Amortyzatory, sprężyny zostały te same. Auto bardzo podniosło się do góry sam przód, tył siedzi tak jak powinien. Wcześniej było normalnie również z przodu(przed wymianą). Na początku mi to nie przeszkadzało ale teraz zacząłem się czepiać bo wygląda jak koza:) Wlepa to:

1BA

0JG oś przednia

0YH oś tylna

Myślę sobie może sprężyny do d... to teraz wymieniłem na s-line oznaczenie niebieski, biały, zielony, zielony dalej stoi wysoko jak bocian i nie wiem o co chodzi. Co jeszcze może mieć wpływ na wysokość auta ?

dzięki, pzdr

update zdjęcia:

przód:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/img0048jt.jpg/

tył:

http://imageshack.us/photo/my-images/846/img0047eo.jpg/

Dodam że założyłem jeszcze dzisiaj felgi na lato 18" i jest masakra...

Nie bardzo rozumiem po wymianie drążków i wahaczy przód poszedł do góry??:eusathink:

Jakie kolory sprężyn miałeś wcześniej z przodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie po wymianie wahaczy. Różowy, biały i żółty. Tak też mi się wydaj bo przód wygląda jakby był bez silnika :/ Co w tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie po wymianie wahaczy. Różowy, biały i żółty. Tak też mi się wydaj bo przód wygląda jakby był bez silnika :/ Co w tej sytuacji ?

jesteś pewien,że różowy, biały, żółty? nie ma takich sprężyn może różowy, biały, biały

zobacz jeszcze raz dokładnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 - 1.8T ośka

Problem w tym, że miałeś kat.wag 7 a teraz masz kat. 9 :kwasny:

powinieneś szukać kategorii wagowej niższej a nie wyższej

czyli szukaj sprężyn kat. wag 6 niebieski, zielony, zielony 8E0 411 105 CE lub 5 niebieski, pomarańczowy, zielony, zielony, 8E0 411 105 CD

W Twoim przypadku celował bym w kat 5

Pamiętaj, że to loteria może siądzie dobrze, ale może być nie tak jak byś chciał:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam że mgtan ma rację z tym 3.0TDI. Ciekawy jestem jakby to chodziło na sprężynach z najniżej kategorii wagowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wtedy? spring z najniższej wagowej nie zabije za szybko amorka ? Więc albo gwint albo wymiana na prawidłowe części ?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wtedy? spring z najniższej wagowej nie zabije za szybko amorka ? Więc albo gwint albo wymiana na prawidłowe części ?:/

Ciężko powiedzieć, możesz spróbować założyć kat 5. Tylko to jest loteria i wydana kasa na następne sprężyny:kwasny:

Co do amorów ktoś pisał, że szybciej lecą, ale ile szybciej nie wiem:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z niższymi kategoriami 4,3,2 ?

obawiam się, że może być za nisko:kwasny:

Nikt nie da Ci gwarancji ile siądzie na poszczególnych sprężynach, musisz eksperymentować oczywiście za tym idą koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestat - jeśli chcesz mieć pewne obiżenie to tylko gwint. wóczas robisz jak chcesz.

Wymiana spręzyn to zawsze eksperyment - niektórym siada b.dobrze niktórym tragicznie... nie ma tutaj jednej metody by było dobrze.

Chcesz spróbować? zawsze możęsz kupić używane sprężyny - popatrzeć jak trafisz to będzie efekt. Mówie o używanych bo nowe to koszta 1400PLN w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie sam przód będzie dobrze ? Czy od razu tył też trzeba ?

zrób fotkę całego auta z boku, bo tak mało czytelne są zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...