Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

jest tak ze przod jest potwierdzony wizualnie :) a tez jest taka sprawa ze to auto bylo tam serwisowane przez poprzedniego wlasciciela ktory sprowadzil je z austri, chce wiedziec jakie minima moge wsadzic zeby nie bylo za malo i zeby byl efekt obnizeni jak i komfort jazdy jako sportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak... przestańcie zadawać pytania czy coś podejdzie. Niestety nie wiemy tego. Potrzebne są chętne osoby do testów - jeśli uda nam się poprawnie złożyć kilka aut, będziemy mogli wyprostować ten manual.

Czarny - jak tam praca przy Twoim zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:embarrassed: :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed:

szczerze jeszcze za to się nie wziąłem zawsze coś autko potrzebne, już miało być dawno gotowe ale widzisz aż mi wstyd :embarrassed: :embarrassed:

jak tylko coś będę miał gotowe to dam znać :gwizdanie:

żeby nie było OT to mimo iż mam tylko przód niżej to jest różnica w jeździe szczególnie na zakrętach już tak nie wybija do góry jak na standardowym :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co prawda mam B5, ale może coś da moje doświadczenie.

Auto jak w profilu. Założyłem springi 1BE na przód od 1.9, a na tył od 1.8fwd i ładnie zeszło o około 2cm.

Muszę zmierzyć dokładnie, ale nie wiem na ile będzie miarodajne, bo wymieniłem razem z wahaczami i amorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie moje autko to A4 B7 2.0 TDI Avant,ośka,2005 r. Sprawdzalem wedlug strony i wlepki i wyszlo mi że mam zawieszenie 1BA,przód o oznaczeniu 0JL(8E0 411 105 BK/DK RÓŻOWY BIAŁY BIAŁY,WEIGHT 11) i tył 0YK(8E0 511 115 CT BIAŁY ZIELONY,WEIGHT 10). Chciał bym zastosować obniżenie wykorzystując sprężyny zmodelu 1BE

No wiec udalo mi się ustalić numery z 1BA dla 1BE:

0YK- 8E0 511 115 DM/FM NIEBIESKI ZIELONY,WEIGHT 10

0JL- 8E0 411 105 CL/EL ZIELONY NIEBIESKI NIEBIESKI,WEIGHT 10

Z tego co zauważyłem,to w tym setupie 1BA przód ma 11 kat. wagową a 1BE kat.wagowa 10.Czy jest to dopuszczalne? Czy stosujac to na moje normalne amortyzatory obnizy mi się zawieszenie ? czy nie bedę musiał za miesiąc jechać i wymieniac amortyzatory ? Mam jeszcze prośbę do znawców,aby raz jeszcze sprawdzili czy dobrze to wszystko policzyłem i posprawdzałem. Jeżeli nie z 1BE to czy ktoś może zaproponować ciekawą alternatywe ?

Pozdrawiam i dziekuje z góry za podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualnie mam seryjne zawieszenie 1BA quattro:

przód: 0JJ - klasa wagowa 9 - przy 1BA 886-918 kg

tył: 0YM - klasa wagowa 12 - przy 1BA (Zawieszenie Standard): 598-625 kg

Chciałbym zmienić same spreżyny na S-line 1BV quattro :

przód: 0JH - klasa wagowa 8 - przy 1BE/BV 900-940 kg

tył:0YL - klasa wagowa 11 - przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 598-625 kg

Jak widzicie klasa wagowa niższa ale obciażenie podobne (nawet wieksze z przodu a z tyłu takie same)

Nie chciałbym zeby ZA BARDZO go obniżyło, jak myslicie co z tego będzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jeśli chodzi o same sprężyny to nie ma znaczenia czy to będzie 1BV czy 1BE - springi są te same, zawieszenia te różnią się od siebie tylko amortyzatorami, ale to pewnie już wiesz :) jesli chodzi o klasy wagowe to tak jak widzisz różnie to bywa z dobieraniem pod ten sam numer, to co w 1BA ma klase 8 niekoniecznie się odbija na tej samej klasie w 1BE/BV, imho:

przód: 0JH - klasa wagowa 8 - przy 1BE/BV 900-940 kg - powinieneś raczej szukać lżejszej klasy wagowej, bo skoro Twoje obecne sprężyny są dostosowane do 886-918 to przy "cięższych" springach może nie siąść przód.... poszukaj klasy 6,7 - lepiej niech przód jest troszke niżej względem tyłu niż odwrotnie,

PS. ja po kilku przesiadkach z różnych oznaczeń wagowych, w końcu kupiłem springi weiteca -30 ;) i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie moje autko to A4 B7 2.0 TDI Avant, ośka 2005 r. koła 225/45 R17

Sprawdziłem według wlepki mam zawieszenie 1BA,

przód o oznaczeniu 0JK 8E0 411 105 BJ/DJ kolor sprężyn niebieski, zielony, różowy przód 68cm od ziemi do błotnika

tył o oznaczeniu 0YJ 8E0 511 115 CS kolor sprężyn biały, różowy, różowy, różowy tył 67cm od ziemi do błotnika

przestrzeń między oponą a błotnikiem jest ok 6,5 cm potrzebuje trochę obniżyć moją kozę o jakieś 25-30mm tak myślę.

Moje pytanie do znawców jakie sprężyny zastosować, jakieś WEITEC czy szukać ori springów??

chodzi mi jakie klasy wagowe zastosować, bo jestem totalnym laikiem w temacie:kwasny:

ktoś pomoże będę wdzięczny:notworthy:

oto zdjęcie mojej kozy :decayed:

koza1r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcie wlepki, bo nie wiem czy czegoś nie pokręciłem

wlepka1d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem opisze zmiane zawiasu w B6.

Zaczeło sie tak ze kolega miał w avancie 1,9 tdi 1be i było to dla niego za nisko kupił sprezyny z sedana 3,0 i auto mu sie podniosłoe9e704b417bec46emed.jpgżałuje tej zmiany strasznie bo auto stało sie miekkie i zle mu sie teraz jezdzi jak sam mówi.Odkupiłem od niego te sprezyny

1BE Przód OJG 861-899 kg klasa 7

tył OYJ 545-570 kg klasa 9

Moje auto to tez 1.9 tdi tylko sedan zawias 1BA

przód OJH 854-885 kg klasa 8

tył OYH 496-519 kg klasa 8

Po zmianie tył był wyżej niz na 1BA ale na szczescie troche siadł(zdjecie potem) teraz na kołach 17/45 do rantów błotników przód i tył jest 66 cm,auto jest sztywniejsze mimo ze zostały amortyzatory z mojego 1BA

Sprezyny tył 2b64e17269776993.jpg

Sprezyny przód cc9b0a0984cb03f3med.jpg

Tak to wyszlo 8811995b161da6ebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie moje autko to A4 B7 2.0 TDI Avant, ośka 2005 r. koła 225/45 R17

Sprawdziłem według wlepki mam zawieszenie 1BA,

przód o oznaczeniu 0JK 8E0 411 105 BJ/DJ kolor sprężyn niebieski, zielony, różowy przód 68cm od ziemi do błotnika

tył o oznaczeniu 0YJ 8E0 511 115 CS kolor sprężyn biały, różowy, różowy, różowy tył 67cm od ziemi do błotnika

przestrzeń między oponą a błotnikiem jest ok 6,5 cm potrzebuje trochę obniżyć moją kozę o jakieś 25-30mm tak myślę.

Moje pytanie do znawców jakie sprężyny zastosować, jakieś WEITEC czy szukać ori springów??

chodzi mi jakie klasy wagowe zastosować, bo jestem totalnym laikiem w temacie:kwasny:

ktoś pomoże będę wdzięczny:notworthy:

oto zdjęcie mojej kozy :decayed:

http://img11.imageshack.us/img11/406/koza1r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcie wlepki, bo nie wiem czy czegoś nie pokręciłem

http://img24.imageshack.us/img24/7880/wlepka1d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

też miałem taki dylemat kupowałem sprężyny od S-lina raz tylne, były złe raz przednie były dobre ale w końcu dziś po namyśle kupiłem kpl.spręzyn Eibacha Pro-lina -30mm w promocyjnej teraz cenie na Allegro 565zł.Bo jak założyłem 17 na standardowym zawieszeniu to wyglądało jak twoje auto teraz,a tak pójdzie 30mm w dół i to chyba dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie moje autko to A4 B7 2.0 TDI Avant, ośka 2005 r. koła 225/45 R17

Sprawdziłem według wlepki mam zawieszenie 1BA,

przód o oznaczeniu 0JK 8E0 411 105 BJ/DJ kolor sprężyn niebieski, zielony, różowy przód 68cm od ziemi do błotnika

tył o oznaczeniu 0YJ 8E0 511 115 CS kolor sprężyn biały, różowy, różowy, różowy tył 67cm od ziemi do błotnika

przestrzeń między oponą a błotnikiem jest ok 6,5 cm potrzebuje trochę obniżyć moją kozę o jakieś 25-30mm tak myślę.

Moje pytanie do znawców jakie sprężyny zastosować, jakieś WEITEC czy szukać ori springów??

chodzi mi jakie klasy wagowe zastosować, bo jestem totalnym laikiem w temacie:kwasny:

ktoś pomoże będę wdzięczny:notworthy:

oto zdjęcie mojej kozy :decayed:

http://img11.imageshack.us/img11/406/koza1r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcie wlepki, bo nie wiem czy czegoś nie pokręciłem

http://img24.imageshack.us/img24/7880/wlepka1d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

też miałem taki dylemat kupowałem sprężyny od S-lina raz tylne, były złe raz przednie były dobre ale w końcu dziś po namyśle kupiłem kpl.spręzyn Eibacha Pro-lina -30mm w promocyjnej teraz cenie na Allegro 565zł.Bo jak założyłem 17 na standardowym zawieszeniu to wyglądało jak twoje auto teraz,a tak pójdzie 30mm w dół i to chyba dobra opcja.

Miałeś dokładnie to samo zawieszenie co ja?

Daj link do tej aukcji albo jakiś nr tych sprężyn.

Powiedz mi jeszcze jak przy Eibachu wygląda sprawa klasy wagowej?

Daj znać jak je zamontujesz jestem ciekaw jak siądzie, jak możesz zmierz odległość jaką masz od ziemi do błotników przód i tył:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kupiłem,tam nie ma co szukać kl.wagowych tak jak przy s-line jak masz 2.0 TDI to będą pasowały,ja miałem przód 9 a tył 10 w standarcie.:hi:http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-kit-audi-a4-b7-avant-30-30mm-i2223057506.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kupiłem,tam nie ma co szukać kl.wagowych tak jak przy s-line jak masz 2.0 TDI to będą pasowały,ja miałem przód 9 a tył 10 w standarcie.:hi:http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-kit-audi-a4-b7-avant-30-30mm-i2223057506.html

dzięki:thumbup1: kiedy będziesz montował? Chce zobaczyć jak to wyjdzie, co by się nie okazało, że załaduje rodzinkę i będę tarł o nadkola:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że w tygodniu zaraz przyjdą to i zamontuję ,zrobię zdjęcia będzie wszystko widać:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odczytać jaką mam klasę wagową??

Dobrze myślę, że przód mam: klasa wagowa 10 a tył klasa wagowa 9??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odczytać jaką mam klasę wagową??

http://www3.zippyshare.com/v/44220694/file.html tu masz.

Czyli tył mam 9 a przód wychodzi na to, że mam sprężyny od B6? klasa wagowa 11?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odczytać jaką mam klasę wagową??

http://www3.zippyshare.com/v/44220694/file.html tu masz.

Czyli tył mam 9 a przód wychodzi na to, że mam sprężyny od B6? klasa wagowa 11?:eusathink:

moje w standarcie 1BA to 9 i 10 ,do sprzedania mam przednie od s-lina B6 kl.wagowa 9 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam zawieszenie 1BA a klasa wagowa przód 11 a tył 9 i chciałbym zmienić na zawieszenie 1BE -20mm to jakiej mam klasy wagowej szukać? Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...