Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sprezyny kupilem przez internet i kazde maja swoja dedykacjie wiec musisz dokladnie sprawdzic i bedzie gralo . Autko siedzi rowno i wyglada super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy jak komus zadam nr VIN odpowie mi jakie sprezyny fabrycznie u mnie wystepuja i amorki, mam maly klopot bo pod kolem zapasowym nie mam nic a i tez mam Quattro i nei wiem w jakie kat. wagowe mam celowac. znalazlem goscia co ma niby z quattro ale podal ze przod sprezyna zielony zielony zielony niebieski a to jest klasa 7 a tyl ma wage na 11, mozliwe to czy pomylil kolory niebieski z fioletowym?? prosze o pomoc jesli to mozliwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy jak komus zadam nr VIN odpowie mi jakie sprezyny fabrycznie u mnie wystepuja i amorki, mam maly klopot bo pod kolem zapasowym nie mam nic...

w avancie wklejka jest pod siedziskiem tylnej kanapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,szukam sprężyn przednich od S-lina kolor (zielony niebieski) by obniżyć moje standardowe zawieszenie i w tej aukcji widać takie kolory ale to jest z silnika 2.7 a ja mam 2.0 TDI czy to to samo?

http://moto.allegro.pl/prawe-zawieszenie-przod-audi-a4-8e0-s-line-i2050392603.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,szukam sprężyn przednich od S-lina kolor (zielony niebieski) by obniżyć moje standardowe zawieszenie i w tej aukcji widać takie kolory ale to jest z silnika 2.7 a ja mam 2.0 TDI czy to to samo?

http://moto.allegro.pl/prawe-zawieszenie-przod-audi-a4-8e0-s-line-i2050392603.html

Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy - rodzaj zawieszenia oraz klasa wagowa (np. zakres 10 do zawieszenia 1BA oraz 1BE ma różne wartości w kg). Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - to nie to samo. Silnik V6 (2.7TDI) jest cięższy od 4-cylindrowego 2.0TDI o jakieś 100kg (zatem rozbieżność w zakresie mas między tymi dwoma jednostkami będzie spora).

Najlepiej będzie jeśli poszukasz na forum 2.0TDI z fabrycznym zawieszeniem 1BE i sprawdzisz jego kategorie wagowe (uwaga - wyposażenie, rodzaj nadwozia oraz skrzyni biegów - wszystko co wpływa na masę ma znaczenie, dlatego trzeba szukać egzemplarza "lustrzanego" z podobnym wyposażeniem). Po tych kategoriach sprawdzisz numery sprężyn i takie możesz wrzucać do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,po tych tabelkach i przelicznikach właśnie takie mi wychodziły sprężyny tzn.ich(kolory)na przód,bo tył kupiłem (brąz brąz popiel)dlatego się zdziwiłem że tu w aukcji wychodzą one przy większym silniku.... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie panowie mam pytanie bo mam ori spręzyny napewno nie zmieniane na przodzie Różowy zielony niebieski, zawias standardowy a nie ma w opisach na foum takiej klasy wagowej :gwizdanie: http://www.a4-klub.pl/smf/rozne/SiA.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest tylko wiesz co smieszna sprawa bo amory an 100 nigdy nie były wymieniane spręzyna to samo!

do tego mam takie wpisy w ksiązce

1BA

OYK OJK

a amor po tabelce jest z B7

8e 413 031 Da

ty kolego masz zawias s line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam standardowe

1BA

OYK OJK tak jak Ty :hi:

a wiesz jakie do naszego klasy wagowe sline?

Ja kupiłem zestaw i tak zamontowałem przód amortyzatory w ogóle nie wystepuja w tej tabelce 8e0 413 031 AM a spręzyny zielony zielony zielony niebieski - występuja klasa 7 w B6 (auto nie siadło) i tak kupiłem je niby od 2,0 tdi ale spręzyna była razem z mcpersonem i wygląda tak jak by nie była nigdy wyciągana

do tego tył mam amorek 8e0 513 033G czyli 1 BV sprezyna szary niebieski niebieski niebieski klasa wagowa 8 ( jeszcze ich nie założyłem )

dostałem już od kolegi draco informacje konkretnie do mojego samochodu jaki zawias ale chce zrozumieć konkretnie o co k.. tu chodzi z tym :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wyżej zobacz jak mi Bart-S napisał jak najlepiej szukać do siebie zawieszenie,a klasy wagowe to sam dokładnie nie wiem zaczekaj na Bart-S-a...lub inni powinni pomóc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kolega dragonix tak mi podał do mojego jak my wysłałem foto wlepki:

na przód dla 1be (-20)mm - to klasa wagowa 4 (765kg) -

Sprężyna:

8E0 411 105 CC – 0JD -> dla B6 (niebieski, pomarańczowy, zielony)

8E0 411 105 CD/ED - 0JD -> dla B7 (zielony, pomarańczowy)

na tył dla 1be (-20mm) - to klasa wagowa 9 (545kg-570kg) -

Sprężyna:

8E0 511 115 DK – 0YJ -> dla B6 (niebieski, różowy, różowy)

8E0 511 115 DL/FL - 0YJ -> dla B7 (szary, brązowy)

ale jest problem znalesc klase wagowa 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny(szary,brąz,brąz) kupiłem na tył myślę że będą dobre,zobaczymy a sprężyny na przód też nie mogę dostać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty standardowo jest klasa 10 a sline mniejsza chyba musi być, anjlepiej ze springami wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ czarny588:

8E0 413 031 AM to amorek 1BE stosowany w B6.

8E0 513 033 G to amorek 1BE także stosowany w B6.

Twoje kategorie wagowe to 0JK na przód (czyli zakres 10) oraz 0YK na tył (też 10). Sprężyny, które założyłeś na przód (1x biały i 3 x zielony czyli 8E0 411105 CF) stosowane były w B6 dla zakresu 6 a w nadwoziu B7 dla zakresu 7. Zatem zlazłeś o przynajmniej 3 klasy w dół i

Twój obecny pomiar daje w zasadzie wysokość zawieszenia 1BE (zwykle jest 660mm, mierzone na 17" w 1.9TDI AVF Avant):

- lewy przód = 659mm

- prawy przód = 659mm

Te wartości prawdopodobnie zejdą jeszcze niżej gdy obniżysz też tył (jak podałeś masz tam ciągle serię 1BA).

Amortyzator na tył już masz. Natomiast ze sprężynami nie szarżowałbym już tak z kategorią mas w dół - szukałbym klasy 9 lub maksymalnie 8...[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 22:33_________________________________________________Pomocne mogą okazać się dane innego auta - dlatego szukałbym B7 2.0TDI BPW Avant FWD manual z podobnym wyposażeniem oraz fabrycznym zawieszeniem 1BE. Poprosić o dane z wlepy takiego auta i w wyniku macie kategorie wagowe odpowiednie do swapa (po kategoriach dobrać sprężyny i gotowe).

To co czeka u Ciebie na założenie to kategoria 8 dla 1BE/1BV B7 (8E0 511 115 FK czyli 3x szary i 1x niebieski) - i z tym bym próbował szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny(szary,brąz,brąz) kupiłem na tył myślę że będą dobre,zobaczymy a sprężyny na przód też nie mogę dostać :wallbash:

kolego mam sprawe do ciebie

zmierz mi proszę wysokosć od ziemi do nadkola idać przez środek koła, rozmiar opon, ile paliwa, mniej więcej bieznik, i czy manual czy jak

i jak byś mógł to z każdej strony to samo

z góry dzieki

Bart-s kolejny raz mi pomogłeś :kox: :kox: :kox: dziękuję panie :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

właśnie do kolegi napisałem :tongue4: dane z wlepy te same do tego tylko potrzebuje dane po lewej dolnje stronie ja mam 1530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...