Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy znalazłem takie sprężyny na allegro http://moto.allegro.pl/sprezyny-sportowe-passat-b5-audi-a4-eibach-30mm-i2336086491.html podeszło by to do mojego 1BA? no i czy usiądzie te -30mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc jakie mam założyć sprężyny do tyłu w audi a4 b6 sedan 1.9TDI AWX, na przodzie mam niebieski-pomarańczowy-różowy waga 9, a na tyle biały-różowy-różowy waga 9 no i niestety tył bardzo wysoko stoi co mam robić jakiej twardości sprężyna musiałaby być zastosowana aby było dobrze. Nie mam książki serwisowej ani wklejki w bagażniku, samochód kupiłem obniżony i bardzo twardy - staram się doprowadzić do standardu. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozpoznac ktore sprezyny sa do 1be a 1bv i jak to jest z tymi kolorami np zielony niebieski pisza ze jest to s-line qatro lub normalne s-line do b6 i do b7 jak rozpoznac ktore sa dokladnie do ktorego modelu i czy mozna z qatro do normalnego zakladac gdie sa te wszystkie roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auatro i ośka ma te same spręzyny. WR9 w quatrro i WR9 w ośce ma to samo oznaczenie i jet to ta sama spręzyna.

rozpoznac możesz po kolorach. Na pierwszej stronie wątki o zawieszeniach masz podpięty plik pdf i tam masz oznaczenia kolorów i rozpisane jakie WR mają

---------- Post dopisany at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany at 18:56 ----------

auatro i ośka ma te same spręzyny. WR9 w quatrro i WR9 w ośce ma to samo oznaczenie i jet to ta sama spręzyna.

rozpoznac możesz po kolorach. Na pierwszej stronie wątki o zawieszeniach masz podpięty plik pdf i tam masz oznaczenia kolorów i rozpisane jakie WR mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"weź numery części od gościa i sprawdź na stronie Eibacha do jakiego to silnika i modelu jest i na jakie wagi na osiach o będzie wszystko wiadomo."

Jeszcze jedno pytanie te spręzyny maja wagi na przód 1070kg ja mam 1075kg a na tył 1010kg a ja mam 1020kg czy to w ogóle podejdzie mi do audi jak one są dedykowane do pasata?

---------- Post dopisany at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany at 08:52 ----------

"weź numery części od gościa i sprawdź na stronie Eibacha do jakiego to silnika i modelu jest i na jakie wagi na osiach o będzie wszystko wiadomo."

Jeszcze jedno pytanie te spręzyny maja wagi na przód 1070kg ja mam 1075kg a na tył 1010kg a ja mam 1020kg czy to w ogóle podejdzie mi do audi jak one są dedykowane do pasata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam audi a4 1.9tdi avf i po wymianie amortyzatorow przednich zauwazylem ze przod strasznie wysoko stoi (wydaje mi sie ze amorki nie powinny miec na to zadnego wplywu?, chyba ze przed wymiana tez tak bylo ale ja nie zwrocilem uwagi) strasznie mi sie to nie podoba :(. Tyl wyglada normalnie tylko ten przod jakos wysoko(jutro postaram sie wrzucic zdjecia) oznaczenie sprezyn to przod OJK i tyl OYJ

Prosze poradzcie cos bo nie moge na to auto patrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki nie powinny ale mogą mieć wpływ.

Możesz spróbować się pobawić z zamianą sprężyn ale jest to loteria. Może się udac ale nie musi. Raczej zazwyczaj w 99% jest to chybił trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToM77 zna się na rzeczy więc nie sądze że zrobił wtopę.

Z przodu masz WR10 z tyłu WR9 amor w b6 z przodu jest jeden 8e0 413 031 CC.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to źle założone gumy amora i sprężyny.

Jeśli sprężyne masz taką samą jak miałeś to amor + guma trzyma. Przy założeniu że masz 1BA.

Sprawdź jaki masz zawias nalepiej we wlepie przy kole w bagazniku (ew. pod kanapą tylną) bądź w książce serwisowej. Szukaj 1BA 1BV 1BE.

Ewentualnie jakie masz kolory namalowane na sprężynie z przodu.

Zobacz jeszcze na starym amorze jaki masz numer?

Oznaczenie 3 literowe wystepują i w 1BA i 1BE więc potrzeba więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że zmiana amorów delikatnie podnosi auto. Pamiętam jak kiedyś miałem golfaII i po zmianie amorów też przód się podniósł ok 2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...