Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

amory byly wymienione w niemczech w serwisie to mysle ze dobre zalozyli tylko moze sa zalozone nowe sprezyny przod ori a tyl byl obnizony i nie wymienili nie wiem bo auto kupilem 3 tygodnie temu jest tragedia . a jak bym kupil same sprezyny bilstein przod i tyl 3cm nizej to moze sie to wyrowna . bo teraz jest masakra nie dosc ze wyglada jak by nie mial silnika to jeszcze po autostradzie dziwnie sie jedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz trudno cokolwiek powiedziec bo auto we wtorek odbiore od lakiernika . kupilem je w audi w niemcowni i odrazu zauważyłem ze ten przod cos nie tak . tyle ze sie polozylem pod nie i widzialem amory nowe a na nich naklejki bilstein tyle wiem na dzien dzisiejszy . reszte bede wiedzial jak odzyskam auto . :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam autko audi b5 i planuję obniżyć ale nie wiem na jakie sprężyny czy na sportowe czy na standardowe chodzi mi o to żeby zakryło mi nadkole felgą 16/17 i żebym nie szorował podwoziem po ulicach jestem na zawieszeniu standardowym i jest wysoko bo kiedyś zamocowałem alu 17 i było wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy, temat wałkowany ale przyznaję się bez bicia, że jestem żółtodziób w temacie.

A4 B6 1.8T Quattro, standard 1BA, na chwile obecna jest trochę koza (stoi równo, na 4 kołach jest po 68,5cm). Amorki seria (stan ok), wiec wchodziły by w grę tylko sprężyny. Z dorwaniem s-line używek ciężki temat:). Z tego co widzę na słupku autko chodzi w kategori wagowej PRZÓD - 1100kg, TYŁ 1050 KG, na wlepce w kufrze mam klasę (PRZÓD - 0JK klasa wagowa 10, TYŁ - 0YM klasa wagowa 12). Myślałem o Eibach

1. E10-15-003-04-22, Przód - 1090kg, Tył - 1135kg.

2. E10-15-003-05-22, Przód - 1165kg, Tył - 1135kg.

Które powinny bardziej podejść, żeby w miarę równo usiadła przód/tył. Czy może są jakieś bardźied dopasowane tylko tak szukam?! -3cm spokojnie by mi wystarczyło.

Będę wdzięczny za sugestie. Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak pisałem nie mam doświadczenia w temacie, dlatego pytam. Jęsli ktoś z Was ma jakies propozycję/porady będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Model: A4 b6

Według oznaczenia z wlepki w książce serwisowej

Zawieszenie: 1BV

Klasa wagowa: 0YJ klasa 9 tył ( jeśli dobrze rozumiem)

Klasa wagowa: 0JF klasa 6 przód ( z tym że w tej klasie nie widze zawieszenia 1BV

opony: Przod 225/45/17

opony: Tył 235/45/17

wysokość z przodu 640mm

wysokosć z tyłu 630mm przy rezerwie

Jeśli chodzi o komfort to nie można narzekać, jest sztywno ale da się przeżyć chodź nie powiem czasem na polskich drogach, kregosłup chce połamać. Trzymanie w zakrętach powiedziałbym wzorowe... Co do wyskości to już niestety troche gorzej. Audi ściągnąłem w tym stanie i nic w niej nie zmieniałem niestety nie wiem co w niej tak dokładnie siedzi bo tego nie sprawdzałem, opierałam się tylko i wyłącznie na danych z wlepki. Do rzeczy, jeśli chodzi o wysokość to powiem że jestem średnio zadowolony bo jest naprawdę niska bardzo często gdzieś nią haczę, ostatnio dostałem szalu bo przy wyjeżdżaniu z mcdonalda wypioł mi się zderzak z zaczepów wiec trochę za nisko... a o zimie nie wspomne, aż się boje :(

Tak wygląda na chwile obecna:

20120713_124759.jpg

<br /><br />

I teraz zwracam się do kolegów z prośba i pytaniem:

1. chciałbym skompletować zawieszeni amorki + sprężyny, myślę ze najlepiej to co jest proponowane w wlepce co sadzicie ?

2. Prosiłbym o podanie jakiś nr katalogowych po których można szukać części

3. Gdzie można kupić pewne zawieszenie i faktycznie od s-line a nie jakieś pseudo obniżające sprężynki :/ , jak ostatnio pytałem w sklepie i mowie że potrzebuje zawiecho do s-line 1BV to mi koleś gada ze on szuka tylko po roku i modelu bo reszta to jest nieważne i to wszystko jest to samo, myślałem że go uduszę no ale...

4. Do tego myślałem żeby wymienić stabilizatory na te z RS4 ale nie mam pojęcia gdzie je można kupić

5. Co sądzie po zdięciu to normalne że tak nisko siedzi z tylu czy jest już do wymiany zawiecho?

Pozdrawiam i proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...