Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

tzn. wiem ze mozna , i mam zamiar to zrobic tylko potrzebyje kompletne numery czesci a w tym linku to bylo. Jest ten link w temacie zawieszenie ale nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

A4 B6 Avant 1.9 TDI, AVF, S-line, 1BE, tył: 0YJ, odczyt ze sprężyny - niebieski, 2xróżowy, przód: 0JG, odczyt ze sprężyny - niebieski, 3xzielony, czyli zgodnie z rozpiską wszystko ok.

Problem jest tego typu. Tył bardzo nisko siedzi i sądzę że poprzedni właściciel zgnębił springi ciężkimi ładunkami, więc nadeszła pora na wymianę tylnych sprężyn. Rozważałem zamienniki typu Lesjofors, KYB, Monroe itd. Ostatecznie postanowiłem kupić oryginalne używki. Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym springi z B7 z oznaczeniem: niebieski, 2xzielony. Znalezienie sprężyn o oznaczeniach takich jak moje graniczy z cudem. Liczę, że tył mi trochę pójdzie do góry, ale czy zastosowanie sprężyn z wyższej kategorii wagowej nie dygnie mi tyłu do poziomu zwykłego 1BA?? Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

A4 B6 Avant 1.9 TDI, AVF, S-line, 1BE, tył: 0YJ, odczyt ze sprężyny - niebieski, 2xróżowy, przód: 0JG, odczyt ze sprężyny - niebieski, 3xzielony, czyli zgodnie z rozpiską wszystko ok.

Problem jest tego typu. Tył bardzo nisko siedzi i sądzę że poprzedni właściciel zgnębił springi ciężkimi ładunkami, więc nadeszła pora na wymianę tylnych sprężyn. Rozważałem zamienniki typu Lesjofors, KYB, Monroe itd. Ostatecznie postanowiłem kupić oryginalne używki. Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym springi z B7 z oznaczeniem: niebieski, 2xzielony. Znalezienie sprężyn o oznaczeniach takich jak moje graniczy z cudem. Liczę, że tył mi trochę pójdzie do góry, ale czy zastosowanie sprężyn z wyższej kategorii wagowej nie dygnie mi tyłu do poziomu zwykłego 1BA?? Pomocy!!!

Jakie wyposażenie siedzi z tyłu? Hak? PDC? Tuner TV lub mała navi? Co masz w bagażniku? Zestaw naprawczy, zapas czy dojazdówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś nie mam nic. Mam pełnowymiarowy zapas i subwoofer concert ze wzmacniaczem. Nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź lepiej te kolory w rozpisce jakie to jest WR i czy jest z B7 czy z ^ czy Z FWD czy Q czy sedan czy kombi. Jest kilka czynników.

A jak chcesz kompleksowo weź cały Eibach Prokit i już.

Kolory powinieneś miec identyczne u siebie jak w tych co kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź lepiej te kolory w rozpisce jakie to jest WR i czy jest z B7 czy z ^ czy Z FWD czy Q czy sedan czy kombi. Jest kilka czynników.

A jak chcesz kompleksowo weź cały Eibach Prokit i już.

Kolory powinieneś miec identyczne u siebie jak w tych co kupujesz.

Kategorie wagowe w B7 uległy zmianie ale w danych kolorach to nadal ta sama sprężyna (czyli końcówka DK). To to samo co u Ciebie... Byle tylko nie było bardziej wydygane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie :decayed: czy jeśli w moim 1.8 t bex Q jest zawieszenie 1BR klasy wagowe przód 0JJ i tył 0YK mogę zamienić na zawieszenie z 3.0 asn oska 1BE klasa wagowa przód 0JG i tył 0YH i moja siadzie tak jak powinno przy 1be bądź niżej i jak założę moje zawieszenie do 3.0 to czy ta nie bd stała za bardzo wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanie, 1.9 TDI AWX, zawias 1BE, chodzi o tylną oś ( OYJ czyli klasa wagowa 9 ), muszę wymienić sprężyny , mogę włożyć klasę wagową 10? jak zachowają się w moim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ciężko trafić takie jak być powinny a kolega ma na handel klasę wagową 10 także chciałem się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ciężko trafić takie jak być powinny a kolega ma na handel klasę wagową 10 także chciałem się upewnić

Jak założysz WR10 to tył wg. teorii powinien się unieść (niestety nie potrafię powiedzieć o ile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mam takie pytanie , aktualnie mam zawias 1BA a chciał bym trochę zejść niżej i chciał bym się dowiedzieć czy mógł bym założyć same sprężyny Eibach'a Pro Kit ?

i czy nie będzie samochód przez to jakoś dziwnie się sprawował ? czy nie będzie pływał albo coś takiego ? No i czy wogóle tak można na seryjnych amortyzatorach zejść o 3 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zakładać eibacha do seryjnych amorów auto dużo lepiej się prowadzi ,lepiej wygląda, sam mam taki zestaw i jest idealnie ,auto siadło równiutko 3 cm w stosunku do 1BA, co do trwałości takiego zestawu to gdzieś tu na forum znalazłem opinie jednego z kolegów ,który zrobił na takim setupie 100 tyś km więc o trwałość amorów raczej nie powinieneś się martwić, zakładaj nie pożałujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zapytam... jak to jest na takim setupie ? zaczepia się o progi zwalniające ? czy jeszcze nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksperytmentowałerm u sibei w drugim aucie z Eibachem i moge ci powiedzięc że miałem wielkie obawy ale jest naprawde dobrze.

-30mm w stosunku do 1BA jest wszystko w porządku w B6/B7... ja jeździłem na gwincie na -45 i -50 i jakoś nie było duzych problemów, kwestia zwrócenia uwagi na krawęzniki, najeżdzanie z głową... nie było to w żadnym wapdku uciązliwe.

Jakbym mial obecnie kupic b7 jeszcze raz to pierwszy mod to gwint by był dobrej jakości. Naprawde warto, komfort spada ale prowadzenie jest bez porównania lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje podniesc tyl auta o 2cm. Mam A4 B6 AWX sedan, obecnie z tylu sprezyny H&R z Passata i tyl siedzi na ori amortyzatorach 62,5cm od ziemi. Wiem ze to przesada, ale przynajmniej fajnie wyglada:decayed:. Teraz z auta robie dupowoz i musze go troche podniesc, ale nie za duzo bo nie bede jezdzil koza. Przod mam sprezyny Eibach pro kit i siedzi mi dokladnie 64,5cm. Chcialbym wyrownac tyl do przodu. Sprezyny z ori zawiasu 1BA mialem WR 9. Jakie sprezyny zapodac na tyl w takim przypadku?

Ktos moze ma w takim aucie tyl 65cm od ziemi, to moglby podpowiedziec jaki to setup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zakładać eibacha do seryjnych amorów auto dużo lepiej się prowadzi ,lepiej wygląda, sam mam taki zestaw i jest idealnie ,auto siadło równiutko 3 cm w stosunku do 1BA, co do trwałości takiego zestawu to gdzieś tu na forum znalazłem opinie jednego z kolegów ,który zrobił na takim setupie 100 tyś km więc o trwałość amorów raczej nie powinieneś się martwić, zakładaj nie pożałujesz

popieram, też założyłem eibach pro-kit - 30mm i jest git :wink:

p.s.

może mi Ktoś objaśnić te kolory na starych sprężynkach ?

05_04_013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...