Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER


CoLo

Rekomendowane odpowiedzi

fajny projekt- podoba mi się pomysł z EBC-to jest dośc dobre rozwiązanie na częściowe wyeliminowanie lagu i utrzymanie żądanego ciśnienia na górze,szybciej nabierze ciśnienia i dłużej je utrzyma,bez zbytniego przeciążania turbiny :wink4:

I daje możliwość jeżdżenia na 2 mapach doładowania :wink4:

:naughty:

kiedyś myślałem ,żeby do siebie wrzucić EBC,ale koszty trochę przewazają na korzyść zwykłego remapu...chyba,żebym trafił gdzieś z drugiej ręki... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki lajf niestety, ok 1100-1200zl za nówkę trzeba wyrzygać... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny projekt- podoba mi się pomysł z EBC-to jest dośc dobre rozwiązanie na częściowe wyeliminowanie lagu i utrzymanie żądanego ciśnienia na górze,szybciej nabierze ciśnienia i dłużej je utrzyma,bez zbytniego przeciążania turbiny :wink4:

I daje możliwość jeżdżenia na 2 mapach doładowania :wink4:

To jednak wiąże się z błędem w kompie o nieosiągniętym ciśnieniu doładowania.

Co do możliwości szybszego wstawania turba to myślę, że raczej nie da się nic więcej zrobić. Masz sztywny dolot, przelotowy wydech, kolektor baran, głowicę AEB, no i dual scroll. Tak więc w której części swojego silnika chcesz walczyć o szybsze wstawanie?? :gwizdanie: :naughty:

No chyba, że masz gdzieś nieszczelność, ale to raczej mało prawdopodobne.

Co do twojego sterownika to prawda jest to prehistoria, najprostszy sterownik jaki był w 1.8T . Kontroli doładowania nie ma nawet szans ogarnąć.

Co do AFR to jest bezpieczne. Nie robi się raczej wyższego jak 12 w silnikach turbo, przynajmniej takich do jazdy na codzień.

U mnie kiedyś było w fazie testów 9:1 to można powiedzieć było bogato, bo na pełnym bucie auto puszczało lekki czarny dymek jak diesel :decayed:

U ciebie 11.3 jest chyba w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny projekt- podoba mi się pomysł z EBC-to jest dośc dobre rozwiązanie na częściowe wyeliminowanie lagu i utrzymanie żądanego ciśnienia na górze,szybciej nabierze ciśnienia i dłużej je utrzyma,bez zbytniego przeciążania turbiny :wink4:

I daje możliwość jeżdżenia na 2 mapach doładowania :wink4:

To jednak wiąże się z błędem w kompie o nieosiągniętym ciśnieniu doładowania.

Co do możliwości szybszego wstawania turba to myślę, że raczej nie da się nic więcej zrobić. Masz sztywny dolot, przelotowy wydech, kolektor baran, głowicę AEB, no i dual scroll. Tak więc w której części swojego silnika chcesz walczyć o szybsze wstawanie?? :gwizdanie: :naughty:

No chyba, że masz gdzieś nieszczelność, ale to raczej mało prawdopodobne.

Co do twojego sterownika to prawda jest to prehistoria, najprostszy sterownik jaki był w 1.8T . Kontroli doładowania nie ma nawet szans ogarnąć.

Co do AFR to jest bezpieczne. Nie robi się raczej wyższego jak 12 w silnikach turbo, przynajmniej takich do jazdy na codzień.

U mnie kiedyś było w fazie testów 9:1 to można powiedzieć było bogato, bo na pełnym bucie auto puszczało lekki czarny dymek jak diesel :decayed:

U ciebie 11.3 jest chyba w sam raz.

Kolektor nie jest baran :tongue4:

Co do szybszego wstawania, wszystko opiera się o EBC. Przy pewnych ustawieniach turbo albo wstaje razem z obrotami i prawie nie osiąga zadanego boostu lub bardzo późno albo mocno przeładowuje. Musiał bym Ci pokazać oco kaman lub zajrzyj do manula do tego EBC, są w neci. :wink4:

Czy jest tam jakiś zapas....nie mam zielonego pojęcia dlatego będę próbował ale nie liczę na wiele :)

No 11.2-3 nie jest może bardzo bogato ale zawsze można próbować troszkę zubożyć. Tak jak mówię, nie na tym ECU więc napewno nie w najbliższym czasie...

A twoje 9 to już było mega :naughty:

Aha muszę jeszcze oczyścić filtr powietrza bo zawalony jest zdeka co może też zabrało ze 3PS :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planujesz zmiane ECU?

Możliwe ale to raczej przyszły sezon... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor nie jest baran :tongue4:

Co do szybszego wstawania, wszystko opiera się o EBC. Przy pewnych ustawieniach turbo albo wstaje razem z obrotami i prawie nie osiąga zadanego boostu lub bardzo późno albo mocno przeładowuje

Jak to nie baran?? Chodzi o wydechowy :wink4: masz rurowy, a to potocznie baran, i wcale nie musi mieć kształtu rogów barana :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor nie jest baran :tongue4:

Co do szybszego wstawania, wszystko opiera się o EBC. Przy pewnych ustawieniach turbo albo wstaje razem z obrotami i prawie nie osiąga zadanego boostu lub bardzo późno albo mocno przeładowuje

Jak to nie baran?? Chodzi o wydechowy :wink4: masz rurowy, a to potocznie baran, i wcale nie musi mieć kształtu rogów barana :naughty:

Dla mnie musi :tongue4:

równoodległościowy top mount jak najbardziej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakas fote gdzie jest filtr powietrza? jak z nawiewem zimnego powietrrza i syfem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakas fote gdzie jest filtr powietrza? jak z nawiewem zimnego powietrrza i syfem?

musiałbym zrobić fotke...z zimnym powietrzem nie ma problemu ale z syfem już tak. Tak patrząc na niego muszę go wyczyścić bo czarniutki trochę

Aha dziś małego testa zrobiłem i to nie jest koniec tego turbo...1,8bar też załaduje :naughty:

Przestawiłem jedną rzecz i chyba zadany boost jest osiągany ciut szybciej...

Badania trwają :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy tym zestawie seryjne ECU jak bardzo blokuje osiagniecie wiekszych mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy tym zestawie seryjne ECU jak bardzo blokuje osiagniecie wiekszych mocy?

To pytanie skieruj do GTO bo on będzie wiedział najlepiej ;)

Gdybając, możliwe że 400ps jest do osiągnięcia ale to są domysły i dopóki się nie spróbuje to nie będzie się wiedziało...[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2010, 21:21_________________________________________________Jakiś tam filmik...Sprzęgło troszkę śmierdziało :thumbdown:

Nie miałem czasu na idealne ustawienie kamery i mogłem zrobić tylko 1 przejazd.

Niestety musiałem hamować bo jebańce na światłach stali :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie zapitala :good:

...ale przy tej mocy kolejnym modem powinny byc dobre heble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie zapitala :good:

...ale przy tej mocy kolejnym modem powinny byc dobre heble.

No heble dają radę ale do 3-4 hamowań ze 160...później grzeją się i troszkę lipa się robi :kwasny:

Jakieś BREMBO ORO mile widziane tylko cena troszkę zabija :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły przecinak z tego powstał :kox: i spalanie chwilowe nawet nie takie złe :naughty: 54l :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły przecinak z tego powstał :kox: i spalanie chwilowe nawet nie takie złe :naughty: 54l :decayed:

GTO powiedział tak, mniej więcej spalanie FIS x2 :kox: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...