Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Netia - ostrzegam !!


Andrzej88

Rekomendowane odpowiedzi

praktyka mówi inaczej? Ludzie zakładają neta 20mb z daleka od centrali i się dziwią gdy zamiast deklarowanych 20mb mają np 9mb :o Wszystko zależy jakie masz tłumienie na linii dom-centrala

Zapewne masz rację. Ale mnie, jako szarego Kowalskiego gówno to obchodzi. Od tego tam są i biorą za to kasę, żeby to posprawdzać i mnie o tym poinformować :gwizdanie:

Dokładnie :good: Tylko mydlą oczy cyferkami, równie dobrze mogliby zaproponować 150mbit/s za 69 zł a potem powiedzieć, że nie ma warunków i mogą zamontować jedynie 2mbit :gwizdanie: ale klient już w TPSA umowę wypowiedział i może zostanie u nich :wallbash:

Swoją drogą patrzę na stronę Netii, czy nie wydaje wam się dziwne, że 10mbit jak i 20 mbit są w tej samej cenie? :wink4:

Konsultant z TPSA mówił w czwartek, że w poniedziałek będę miał internet, nawet przed podpisaniem umowy. Ciekawi mnie to, ponieważ teoretycznie (na papierku) jestem związany z netią a wypowiedzenie ma mi dopiero przyjść :gwizdanie: i nowa umowa na 6mbit którą sobie podetrę d*pę bo wg tepsy warunki są tylko na 2 mbit, mają teraz robić jakieś modyfikacje i od nowego roku ma już być 20mbit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie pod uwagę że wszystkie umowy skonstruowane są tak że operator obiecuje transfer do wartości określonej w umowie, a nie podaje wartości minimalnej, niezależnie czy jest to netia, tpsa, czy cholera wie co :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podają wartości minimalnej, ale nie mogą dużo odbiegać od zadeklarowanej wartości. Miałem tak, gdy TP SA dała mi 1 mega, a zrobiło się w rzeczywistości 20 do 100 kilo. Rozwiązałem umowę natychmiast i mimo że straszyli że zaoferowali mniejszą prędkość z której mogę skorzystać zmieniając aneks do umowy, to nic mi nie zrobili. Prawo jest prawem. Z tego co pamiętam to oni mówili chyba procentowo o różnicy między zadeklarowaną wartością a rzeczywistą. Ja obecnie mam ok. 1,7 mega zamiast 2 ale pracownik tepsy powiedział, że jak tak dalej będzie, to wyślą do netii (od netii mam neta) że mają mi zmniejszyć prędkość, a dla mnie to będzie kolejną podstawą do rozwiązania umowy. A to tłumienie mam coś koło 59 dB. Nie wiem co to znaczy ale tak powiedział sprawdzając łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakiś 3-4 lat Netię 6mb/s na łączach TP i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Wcześniej miałem DSLa z TP i również wszystko było ok.

Od pażdziernika mam mieć te niby 20mb/s za 69zł przez 24 miesiące.

pożyjemy zobaczymy.

A jeżeli myślicie, że TP zadba o klientów to powodzenia, słyszymy już o tym od kilku dobrych lat.

Z resztą będą nas łupać tak samo jak np ubezpieczyciele z wypłatą odszkodowań :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po miesięcznej przerwie dzięki firmie Netia :evil:

a więc tak opisze swoją historię

25 czerwca podpisałem umowę z firmą Netia na internet 20Mb (sprawdzali 3 razy prędkość ) i miało być płynne przejscie z jednego operatora do drugiego umowa miała zacząć obowiązywać od 4 sierpnia a 3 sierpnia telekomunikacja wyłączyła mi neostradę.Dzwoniąc na początku sierpnia do netii okazało sie że ta firma jeszcze nic kompletnie nie zaczęła załatwiać w mojej sprawie poczekałem tydzień dzwonie ponownie okazało się że telekomunikacja dała netii odpowiedz że prędkość 20 Mb nie będzie dochodzić do mnie w tym momencie firma netia zaproponowała mi aneks do umowy i prędkość 10Mb zgodziłem sie na tą propozycje.Znowu dzwoniąc do nich po tygodniu okazało sie że żadnych aneksów do umowy nie wysyłają więc już sie zagotowałem :evil: i zażądałem rozwiązania natychmiastowej umowy na usługę której tak nie świadczą a tylko blokują mi linie w telekomunikacji.Po wysłaniu email z prośbą rozwiązania umowy po paru dniach dali odpowiedz że tylko pisemnie więc skopiowałem umowę i wysłałem priorytetem i w końcu po prawie dwóch tygodniach odblokowali mi linie i dalej mam neostradę

Czyli podsumowując firma Netia nie sprawdza jaka prędkość dochodzi do danego klijenta każdy z konsultantów mówi co innego a prędkość jaka dochodzi do mnie maksymalnie to 6 Mb czyli te 10 Mb co pisałem co proponowała Netia też by nie działało

także nikomu nie życzę współpracy z tą firmą bo zostanie bez internetu na długi czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja chciałbym wziąć troszkę w obronę Netię. Z tego co tutaj piszecie największe cyrki odbywają się podczas przechodzenia z jednego operatora do drugiego czyli np Z TPSA do Netii. Może warto by wziąć też pod uwagę, że to może TPSA robi problemy Netii podczas przechodzenia operatora z ich sieci do Netii? Ja mam Netię już hoho, ze 6 lat albo dłużej i nie miałem z nią żadnych problemów, no może raz jak któregoś lata jakiś serwer im zdychał czy coś, ale naprawili i wszystko działa bez zarzutu, takie sprawy jak przedłużanie umowy i inne załatwiam telefonicznie bez podpisywania czegokolwiek. Dodam jeszcze, że Netia ma całkowicie darmowy numer *88, gdzie można wszystko załatwić, mi przynajmniej jak do tej pory się udawało. Myślę, że to też zależy na kogo się trafi po drugiej stronie..., bo nie oszukujmy się, nie wszystkie osoby tam siedzące to mega kompetentne osoby, które wiedzą wszystko tylko zwyczajne kobitki, których ważniejszą zaletą jest ładny i miły głosik :) Ostatnio dzwonili do mnie - 7 miesięcy przed końcem umowy(miałem na 3 lata) i biorę to za plus bo płaciłem sporo i zaoferowali mi internet 8Mb za 59zł i telefon, oczywiście telefon zostawiłem taki jak był(bo musi być) a mam go w jakiejś mega starej promocji za 25zł :) więc wziąłem tylko internet 8m i router Wi-fi za 1zł. Dodam jeszcze, że kobita 2 razy sprawdziła czy moja linia nadaje się do 8M, więc mam nadzieję, że wsio będzie ok. Umowa rusza 6 października. Aha, pamiętam, że przy obecnej umowie musiałem zadzwonić, żeby mi przyspieszyli przesył mimo ustalonego terminu, co świadczy trochę jednak o małym bajzelku ale telefon załatwił sprawę i w 5minut miałem nową prędkość. Zatem podsumowując moją przygodę z Netią, która trwa już ładnych parę lat to generalnie nie mam zastrzeżeń i mam nadzieję, że się to nie zmieni (tfu, tfu, odpukać) :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś poprzednie wypowiedzi co do możliwości lini TP i tych rzekomych 8mb :mysli: bo jakos reszcie tez tak deklarowali że bedzie latać, ale potem okazuje sie ze technicznie jest to niemozłiwe. Netia była by OK, jeśłi by nie wkręcali z usługami że wszystko jest mozłiwe, że internety będą odrazu po przejsciu operatora, że predkosci bedą takie jak w umowie :gwizdanie: a dobrze wiedzą że tak nie będzie, co juz udowdnili koledzy z forum w paru przypadkach, przez telefon nagadają pieknych bajek, a potem niezły horror i zwalaja na TPse :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś poprzednie wypowiedzi co do możliwości lini TP i tych rzekomych 8mb :mysli: bo jakos reszcie tez tak deklarowali że bedzie latać, ale potem okazuje sie ze technicznie jest to niemozłiwe. Netia była by OK, jeśłi by nie wkręcali z usługami że wszystko jest mozłiwe, że internety będą odrazu po przejsciu operatora, że predkosci bedą takie jak w umowie :gwizdanie: a dobrze wiedzą że tak nie będzie, co juz udowdnili koledzy z forum w paru przypadkach, przez telefon nagadają pieknych bajek, a potem niezły horror i zwalaja na TPse :gwizdanie:

rozmawiałem wczoraj z kumplem, który mieszka na tym samym osiedlu i który ma juz netię 20mb.

Ostatnio sićiągnął film ( 700mb) w trochę ponad 6 minut :decayed:

Więc taki transfer jest jak najbardziej możliwy.

Dodam, że jest to internet na lini TP.

Na plus należy uznać to, że na naszym osiedlu jest centrala telefoniczna z TP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w wiekszych nmiastach moze i jest dostępny taki transfer, ale w małych miejscowosciach nie :no: a mimo to Netia zapewnia że będzie 20mb przesył, choć fizycznie nie da rady, ot w tym wszystkim chodzi, gadają dużo za dużo, jak pudzian przed walką :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w wiekszych nmiastach moze i jest dostępny taki transfer, ale w małych miejscowosciach nie :no: a mimo to Netia zapewnia że będzie 20mb przesył, choć fizycznie nie da rady, ot w tym wszystkim chodzi, gadają dużo za dużo, jak pudzian przed walką :decayed:

właśnie, tylko gadają

Ale u nas zawsze wszyscy gadają, a dalej jest kupa :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi transfer 4M i nową umowę na telefon. Powiedziałem im, że telefon zostawiam jaki jest natomiast chcę szybszy internet. Kobita sprawdziła i stwierdziła, że 8M jeszcze mogę mieć ale nic wyżej, że tyle wytrzyma moje łącze. Nikt mnie nie zapewniał, że 20Mb będzie mi działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi transfer 4M i nową umowę na telefon. Powiedziałem im, że telefon zostawiam jaki jest natomiast chcę szybszy internet. Kobita sprawdziła i stwierdziła, że 8M jeszcze mogę mieć ale nic wyżej, że tyle wytrzyma moje łącze. Nikt mnie nie zapewniał, że 20Mb będzie mi działać...

no zobaczymy jak to u Ciebie wyjdzie, ale obstawiam że nie bedziesz miał wiecej jak 4mb :gwizdanie: a sprawdzać to oni sobie mogą, koledzy opisali w poprzednich postach ich sprawdzanie :gwizdanie: jakos nie jestem nastawiony pozytywnie do tej firmy, póki TPSA nie zmieni sieci tak szybkiego intenetu nie bedzie u nikogo, trzeba czekać aż wprowadza planowane swiatłowody dla internetu rzedu 40mb :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem fajną lekturę o technologii ADSL z której korzysta NETIA.

http://www.prz.rzeszow.pl/we/katedry/zsc/materialy/projekty/049.pdf

ADSL to skrót od Asymmetric Digital Subscriber Line czyli asymetryczna cyfrowa linia

dostępu. W przypadku ADSL mamy do czynienia z dwoma modemami podłączonymi do linii

telefonicznej, czyli do pary miedzianych przewodów. Dane przesyłane są asymetrycznie z

prędkościami zależnymi od kierunków transmisji: do użytkownika z maksymalną prędkością 9

Mb/s do providera z prędkością do 800 kb/s. W ten sposób informacje transmitowane są prawie

140 razy szybciej niż w sieci ISDN i niemal tak szybko jak w lokalnej sieci Ethernet

screenhunter01sep141613.jpg

[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 16:16_________________________________________________Dzwoniłem do netii do działu technicznego i poprosiłem o odległość ode mnie do najbliższej centrali. Facet poinformował mnie, że jest to dokładnie 845metrów i potwierdził powyższą tabelę. I tutaj jest pies pogrzebany, jeżeli przedłużamy umowę z netią biorąc szybszy internet - proponuję przed podpisaniem umowy zadzwonić do firmy netia i zapytać w jakiej odległości od ich serwera znajduje się nasz modem. Wtedy mamy pewność, że zamawiana przez nas prędkość będzie śmigać prawidłowo. Przy przechodzeniu z innego operatora do Netii, zadzwonić do Netii z pytaniem gdzie w naszym mieście mają centrale i obliczyć sobie w jakiej odległości od niej się znajdujemy.

[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 16:38_________________________________________________Problemy z brakiem gwarantowanej przepustowości mogą również wynikać z nieprawidłowego adresu jaki mamy wpisany w ich systemie bo wtedy nie ma możliwości prawidłowego obliczenia odległości do centrali.[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 17:06_________________________________________________Witam ponownie, od dzisiaj mam łącze 8M i wszystko śmiga elegancko. Na teście łącza wyszedł mi DOWNLOAD 8.3-8,5mbps UPLOAD 800-1000kbps. Jestem 850m od centrali. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to jakość routera za 1zł. Szczerze mówiąc jest marny, lubi się zawiesić, no ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, zawsze można kupić router Linksysa za 230zł.

screenhunter01nov211357.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja świadomie przeszedłem na Netię, mam 2x szybszy internet za tą samą cenę i co 6 miesięcy mogę skorzystać z nowej promocji. Nie wiem dlaczego niektórzy jeszcze nie zauważyli że w dzisiejszych czasach każdy chce zarobić i trzeba być ostrożnym. Osobiście wszystkiego się dowidziałem: wiem jaką mam linię, wiem jaką mam przepustowość wiem do kogo należy. Wiem też że nie mogę mieć internetu 20Mb/s za 50zł bo to nie linia netii tylko 2Mb za 60zł itp. Trzeba być zapobiegawczym i przewidywalnym że nic za darmo nie ma, wtedy nie będzie żadnego zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...