Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Netia - ostrzegam !!


Andrzej88

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na TPSA złego słowa powiedzieć nie mogę - może oprócz kwietniowych telefonów - otóż co roku w kwietniu jest "restart" serwerów, niby czyszczenie buforu żeby było sprawniej i szybciej w rzeczywistości coś mieszają i u mnie ping z 14ms wskakuje na 70ms - jednym słowem staje się tragedia jeżeli chodzi o CSS, ale jeden telefon wyjaśnienie o co chodzi i na następny dzień śmiga jak powinno :)

Do tego od końca września będę miał 20mbit za 99 pln na miesiąc przez rok czasu a pierwszy miesiąc 1 pln. Ale cena taka bo musiałem negocjować, nie wziąłem żadnego prezentu, powiedziałem że jak nie dadzą lepszej oferty to przejdę do Netii i dali 99pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet w Aster i jest znacznie lepiej niż w TPSA. Jakoś TPSA nie robiło problemu. Polecam :good:.

Najlepsze było to, że dzwonili co chwila z TPSA z opcją przedłużenia umowy. Jakieś promocje, pakiety itp. itd. Pewnego dnia przyszedł jakiś gościu z bardzo atrakcyjna czarnulą, akurat siedziałem u siebie w pokoju i słyszę internet 3 mb/s za 70 zł miesięcznie. Po rozmowie słyszę, że tata chcę już podpisywać umowę i wołam tatę, żeby się wstrzymał, bo Aster jest lepszy i tańszy. No i od grudnia 2009 roku jestem w Asterze i płace 70 zł za 10 mb/s... Do tej pory żadnych problemów, nie tylko ja go chwale, ale także dużo kolegów, koleżanek :).

Ale co to za promocja :blink:

Ja mam neta 25Mb/s w UPC razem z kablówką (dekoder HD) i telefonem stacjonarnym (60m free/miesiąc) za 139zł na kolejne 12 miesięcy przedłużyłem umowę na takich warunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie tydzien temu podpisalem umowe z Netia na internet bo w listopadzie konczy mi sie umowa z TPSA i przeraza mnie to co przeczytalem :blink: aktualnie korzystam z internetu bezprzewodowego Netii bo dostalem na 30 dni dla proby i o dziwo dziala, a podobno nie mial u mnie dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację. Tyle tylko że wcześniej była neostrada 2MB i wg tepsy szybciej się na tym łączu nie dało. Zadzwonili z netii z ofertą "firmową" na 20MB. Przed podpisaniem umowy 3 rożnych pracowników Netii potwierdzało mi że u nich 20MB pójdzie bez problemu bo oni mają inne serwery dodatkowe wzmacniacze sygnału itp. Efekt był identyczny jak w pierwszym poście. Teraz mam DSLa z tepsy 4 MB i to jest max co się da na tym łączu, przywrócenie internetu zajęło miesiąc. Jedno wiem, Netię do końca życia będę omijać jak najdalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek gdzie po zmianie z TPSA na Netia 6mb/s przez 2 miesiące wszystko ładnie działało i nagle przestało. Telefony, wyjaśnienia, reklamacje w końcu stanęło, że łącze nie ma parametrów odpowiednich (mimo że 2 miesiące działało). Podejrzenie jest takie, że jak odchodzisz z tpsa do konkurencji, to tpsa specjalnie obniża możliwości. W końcu nie było wyjścia jak wrócić do neo i teraz śmiga 10mb/s. Cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest internet radiowy u mnie w miescie, w trakcie nie pogody jest z nim tragedia, pozatym jest przeciązony, pare znajomych posiada to łacze u mnie i narzekaja a to przeciazony a to zrywa itp itd, neostrada w konfrontacji wychodzi lepiej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku kończy mi się aktualna umowa z netią (internet 1 mega+telefon domowy), muszę powiedzieć że nigdy nie było żadnego problemu i po przeczytaniu Waszych komentarzy jestem trochę zaniepokojony... Przedłużyłem umowę i od października właśnie mam mieć 20mb i tel stacjonarny bez limitów (118pln/mies), a TP za sam internet 20mb życzy sobie 149pln :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neostrade z Ery płace jeśli sie nie myle 38zł za 1mb najpierw miało być 10 a potem sie okazywało że wiecej na moja ulice sie nie da stopniowo zchodziłem w dół aż zeszłem do 1mb ;/

Mi podłączyli neta po 2 tygodniach tak jak mowili telefonicznie ale przez okolo miesiac ciagle mi zrywało połączenie router z kablem i dopiero po jakimś czasie przyszedł od nich gościu poszperał coś w skrzynce na ulicy i jest git. Niedawno przedłużyłem po raz 2 na 1mb bo znowu wiecej nie moge :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam netię od roku, też na łączach tepsy. Ale netia sprawdziła usługę nim podpisałem umowę. Co prawda mam ostatnio problemy, mam zaledwie 2 mega a rozłącza mnie często. Pracownik tepsy powiedział, że to wina tego, iż mam prędkość na granicy maksymalnej bo właśnie w netii tak robią, że najpierw umowa a później sprawdzają czy będzie hulać. Ale bajzel w netii mają, jak dzwonię a oni mi mówią że usługa nie jest na mnie tylko na moją matkę hehe. Bo jakieś 3lata temu próbowałem do nich przejść ale nie czekałem bo to dość długo trwało i mimo że umowy nie podpisałem musiałem im wypowiedzenie wysyłać. A mimo wszystko nadal mają tamtą umowę zarejestrowaną. Jeszcze rok i mykam od nich. Poza nimi miałem kiedyś net w multimo, był najstabilniejszy. W Tepsie mi nie działał w ogóle, a w multimo działał pięknie. Także mimo że jestem użytkownikiem netii, nie polecam jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wam wezmą w tp na tych łączach co mamy w PL 20Mb ?

Przecież ledwo 4 i 6 chodzą a o 8 mało kto może pomarzyć a tu nagle 20 Mb.

Poczytajcie na trzepaku jakie są opinie o netii. Generalnie nieciekawe.

Zresztą jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie odstapic od podpisanej juz umowy z Netia :?: dodam tylko ze podpisalem umowe z 2 tyg temu, ale internet z Netii bede mial dopiero w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idzie odstapic od podpisanej juz umowy z Netia :?: dodam tylko ze podpisalem umowe z 2 tyg temu, ale internet z Netii bede mial dopiero w grudniu.

Można, ale nie wiem czy własnie 2 tygodnie, czy miesiąc - dzwoń/pytaj/googluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam netię już bodajże od 4 lat, i tak naprawdę nigdy nie miałem z netem żadnych problemów. Z Neostradą zresztą też którą miałem prędzej. Ostatnio przedłużyłem umowę z Netią na kolejne 2 lata, teraz mam 2 MBity, od października mam mieć 20. Mam nadzieję że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wam wezmą w tp na tych łączach co mamy w PL 20Mb ?

W większych miastach zastosowana tam technologia pozwala na taką przepustowość neta.

http://pl.wikipedia.org/wiki/ADSL2%2B

Kolejnym krokiem jaki TP powoli wdrąża w życie jest poprawa infrastruktury poprzez wymianę kabli na światłowody i kable miedziane.Pisałem o tym wcześniej i dawałem jakiś link na potwierdzenie słów. TP się przestraszyła utraty kilku milionów klientów ,więc postanowiła coś z tym zrobić. Mam nadzieję ,że pogłoski o przejęciu Aster nie będą fikcją i może nauczą się czegoś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyka mówi inaczej? Ludzie zakładają neta 20mb z daleka od centrali i się dziwią gdy zamiast deklarowanych 20mb mają np 9mb :o Wszystko zależy jakie masz tłumienie na linii dom-centrala

Zapewne masz rację. Ale mnie, jako szarego Kowalskiego gówno to obchodzi. Od tego tam są i biorą za to kasę, żeby to posprawdzać i mnie o tym poinformować :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...