Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

A to uchwyty pod fotel z zamontowanymi lampkami jak wyżej :gwizdanie:

zdj281cie017.jpg

A teraz pytanko :kox: jak mam w kostce 20pin po stronie słupka B tylko dziury zamiast pinu 14 i 13

zdj281cie022.jpg

to żeby uruchomić samo podświetlenie bez el. szyb potrzebuje tylko kabelka z modułu czy co innego?? I jak moduł obsługuje el szyby a pakietu oświetlenia nie to czy to ruszy w ogóle :kox: dodam ze są zamontowane korby :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek Fajną ściągawkę napisałeś , przydało by to się podwiesić do pierwszego postu.

Ja tam Akurat mam lampki ostrzegawcze, ale niestety ktoś przy oszczędził na samym oświetleniu. Postaram się je dorezać tak samo jak oświetlenie nóg z przodu i z tyłu. Szyby z tyłu mam w elektryce więc nie jest najgorzej. Kosztowo myślę że sprawa do ogarnięcia :wink4: Fajnie miodzio że wstawiłeś zdjęcia tego uchwytu bo zawsze się zastanawiałem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko :kox: jak mam w kostce 20pin po stronie słupka B tylko dziury zamiast pinu 14 i 13 to żeby uruchomić samo podświetlenie bez el. szyb potrzebuje tylko kabelka z modułu czy co innego?? I jak moduł obsługuje el szyby a pakietu oświetlenia nie to czy to ruszy w ogóle :kox: dodam ze są zamontowane korby :decayed:

No to kicha - jeśli chciałbyś fabrycznie to zrobić, trzeba by przeciągnąć brakujące kable do komfortu i oprócz tego wymienić sam moduł na wariant obsługujący pakiet oświetlenie. Pozostaje jakaś nie ori metoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to uchwyty pod fotel z zamontowanymi lampkami jak wyżej :gwizdanie:

zdj281cie017.jpg

Sprawdź kolego nry tych uchwytów. :good:

numer to 8300246 i tyle zarówno na jednym jak i na drugim ten sam

Raczej 8E0 947 113 A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej podawałem całą rozpiskę :rolleyes:

:nose::wink4:

[...]

Raczej 8E0 947 113 A...

Dzięki Bart! :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampek to pisz do Rpalka. :good: Jeśli chodzi o PINy to jest jakiś kolo na alledrogo co sprzedaje nie ORI piny ale odpowiednie do rezanka. :evil: Bart-S gdzieś wcześniej podawał jaki ma nick sprzedający. :mysli:

radiofabric

http://allegro.pl/listing.php/search?string=piny&us_id=10364273&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy piny do podłączenia wszystkich lampek można wyrwać gdzieś na allegro, albo u kogoś zamówić, tak żeby wyszło taniej niż kupowanie ORI kabli z ASO ?

I kolejne pytanie.. Ma ktoś może lampki wejściowe na sprzedaż :decayed: ?

...w sobote lukne to powiem Ci czy jeszcze mam takie piny , jak coś 1zl sztuka pin z kabelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam moduł AR i korby, chce dolozyc elektr szyby z tyłu i oswietlenie wnetrza. Wg rozpiski Bart-S trzeba zastosowac moduły AT, BA, BC lub BD. Ale takich nie ma np. teraz na alledrogo. Czy można zastosować moduł z B7 w B6?

Jaki nr miala ta wtyczka do modułu brakująca w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zastosować moduł z B7 w B6?

Z modułem B7 raczej nie przejdzie (klucza nie zakodujesz w centralce).

Jaki nr miala ta wtyczka do modułu brakująca w moim przypadku?

U Ciebie są korby więc wymaganą wtyczkę masz już fabrycznie...

Panowie posiadam moduł AR i korby, chce dolozyc elektr szyby z tyłu i oswietlenie wnetrza. Wg rozpiski Bart-S trzeba zastosowac moduły AT, BA, BC lub BD. Ale takich nie ma np. teraz na alledrogo.

Coś słabo szukałeś... :tongue4::wink4:

AT za 300zł: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-8e0-modul-komfortu-i1384468515.html

BD za 300zł: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-8e0-modul-komfortu-i1384468515.html

Znalazłem jeszcze dwie inne aukcje dot. AT i BD ale ceny... 400 i 500 :wallbash: :wallbash: Skąd się biorą Ci handlarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wg Twojej rozpiski pasujące są AT, BA, BC lub BD. Nie ma mowy o AS.

Pytanie 2.

A jak jest z autoalarmem? Fabryczny autoalarm to funkcja modułu komfortu (+ czujki np ruchu w środku) czy coś poza tym? Chodzi o to czy jesli kupie moduł z funkcja autoalarmu to czy można to będzie uruchomić i czy będzie działać? Dodam, że musiałoby to działać bez dodatkowym czujek (np. ruchu) jeśli takowe są w oryginale bo tego montować nie zamierzam. Ale jeśliby działał alarm choć na czujki otwartych drzwi to czemu nie skoro mam i tak zmieniać moduł komfortu.

Pytanie 3 - z tego co tu wyczytalem to trzeba puscic wiazke ze slupka B do modułu komfortu. Jak najlepiej puścić tą wiązkę z tylnych drzwi? Coś było o możliwości podłączenia się do drzwi przednich zamiast bezposrednio do modułu. Byłoby to o wiele łatwiejsze w przypadku prawej strony.

Sorki chłopaki za takie podstawowe pytania ale mam w planie takie mody:

- przekładkę z korb na elektryczne szyby z tyłu

- dodanie brakujących elementów pakietu oswietlenie (kupek, szufladka, bledna górna, lampki oswietlenia wnetrza i drzwi).

Zastanawiam sie tez czy przy tym:

- nie dołożyć elektr. skladanych podgrzewanych lusterek - wszystko zależy od ceny jaką trafię.

- chromowanych listew wokol szyb bocznych - tu mnie trochę przeraza ilość pracy :) - jak sie wymienia te dolne listwy na samych drzwiach? moze lepiej poszukać całych gotowych drzwi z listwami? :)

Stąd te moje pytania na wstępie, zeby dobrze to zaplanować, skompletować wszystko i na raz zrobić a nie rozbierać 5 razy.

Na razie z modów jest zrobiona tylko przekładka kiery na multi skórę grzaną + FIS + tempo - udało się i działa (poza problemem grzania kiery) wiec zachęcony idę dalej :) Może ktoś się bawił w takie mody we Wro i chciałby pogrzebać razem ze mną? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wpisałem AS - oczywiście w tej aukcji jest AT (literówka ;)). Już poprawione.

2. Jeśli chodzi o autoalarm - centralka jest wbudowana w moduł komfortu. Można go odpalić w dwóch wariantach (z czujnikami ruchu lub bez). Niektóre auta mają fabrycznie przygotowaną wiązkę dachową pod czujnik ruchu (wystarczy wpiąć go w lampkę podsufitki). Pozostaje tylko dołożenie kabelków między panelem konektorów na lewym słupku A a modułem komfortu. Oprócz tego dochodzi jeszcze syrena - ta montowana jest na tyle auta (tutaj też trzeba przeciągnąć 3 kable). Ostatnia modyfikacja to drzwi kierowcy - modyfikacja tapicerki (czyli dołożenie panelu z przyciskami deaktywującymi poszczególne funkcje alarmu).

Ze schematami będzie problem - nie chcemy ułatwiać złodziejom zadania więc instalację alarmową w dużej mierze trzeba ogarnąć samemu (na forum schematy elektryczne dla tego elementu wyposażenia na pewno się nie pojawią).

3. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym, czy rzeczywiście trzeba ryć podłogę aż do komfortu. Wydaje mi się, że wystarczy rozebrać tylko tapicerki na bokach (dolne A i B) i wywalić fotel kierowcy. CAN wpinasz w wiązkę CAN przednich drzwi (to przecież ta sama magistrala). Pozostałe przewody dobrać zgodnie z przekrojem i przełożyć w odpowiednie piny w kostce 20-pin na słupku B oraz w module komfortu (tym samym ograniczamy rozbieranie auta i modyfikację wiązki do minimum). Przeczytaj dokładnie ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162929.0;highlight=licht+pakiet

Montaż listw ozdobnych wokół szyb masz opisany tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=118986.0;highlight=szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jeśli chodzi o autoalarm - centralka jest wbudowana w moduł komfortu. Można go odpalić w dwóch wariantach (z czujnikami ruchu lub bez). Niektóre auta mają fabrycznie przygotowaną wiązkę dachową pod czujnik ruchu (wystarczy wpiąć go w lampkę podsufitki). Pozostaje tylko dołożenie kabelków między panelem konektorów na lewym słupku A a modułem komfortu. Oprócz tego dochodzi jeszcze syrena - ta montowana jest na tyle auta (tutaj też trzeba przeciągnąć 3 kable). Ostatnia modyfikacja to drzwi kierowcy - modyfikacja tapicerki (czyli dołożenie panelu z przyciskami deaktywującymi poszczególne funkcje alarmu).

dzieki za info o alarmie, pomysle nad tym - ale widze ze grzebania jest niezle :)

zebym dobrze zrozumiał dopytam:

3. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym, czy rzeczywiście trzeba ryć podłogę aż do komfortu. Wydaje mi się, że wystarczy rozebrać tylko tapicerki na bokach (dolne A i B) i wywalić fotel kierowcy. CAN wpinasz w wiązkę CAN przednich drzwi (to przecież ta sama magistrala).

jak rozumiem słupek A to ten przy nogach kierowcy, słupek B to ten pomiedzy fotelami a C ten z tyłu?

i jesli tak to mialbym wpiac lewe tylne do CAN z przednich lewych drzwi a prawe tylne do CAN przednich prawych drzwi? te połączenia do CAN przednich foteli znajde chyba koło słupków A?

Montaż listw ozdobnych wokół szyb masz opisany tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=118986.0;highlight=szyb

tak te Twoje wątki znam już doskonale (i chwała Ci za nie) ale wlasnie nie znalazlem tam info odnosnie listew samych drzwi, jak sie to tam montuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - z wiązką CAN i podziałem słupków dobrze rozumiesz (kolory przewodów będą pokrywać się z tymi ze schematów z wątku "licht pakiet" - szukasz odpowiednich przewodów w kostce 20-pin słupków A i tam wpinasz kable doprowadzone ze słupków B).

Aby założyć listwy ozdobne drzwi, ściągasz tapicerkę i... niestety trzeba też odkręcić ramkę okna (wtedy uzyskasz dostęp do spinek trzymających listwę od strony wewnętrznej). Demontaż ramki szyby oraz jej regulację opisałem tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94599.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dobrze rozumiem..Nie mam pakietu oswietlenia drzwi ostrzegawczych oraz wsiadania czy bez wzgledu na komfort podpinam piny

przod:

masa pin 21

zasilanie pin 13

tył:

masa pin 6

zasilanie ostrzegawczej pin 3

zasilanie wsiadania pin 2

I wszystko ma dzialac tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oświetlenie dodatkowe w drzwiach zadziała z komfortem który pakietu nie obsługuje (sprawdzone u mnie na module AS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś gdzie można się wpiąć w lampkę w podsufitce oprócz oczywiście samej podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaranczowa z tego co pamietam :good: Jeden kabelek do czerwono-zoltego kabelka a drugi juz nie pamietam to musisz poszukac albo jutro sprawdze chyba ze juz ktos napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,kupiłem kpl.foteli z boczkami,i teraz moje stare przednie boczki,tylne również były bez podświetlenia klamki i dwóch lampek- ostrzegawcza czerwona i oświetlenia biała w nowym boczku są wszystkie lampki,czy jak wymienię boczek to wszystko będzie pasowało i świeciło? o tylne boczki to się boję pytać bo w starych są korby a nowe mają korby i jak przednie boczki wszystkie lampki,,,

Wystarczy poszukac

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162929.0

z tekstów wnioskuje że jak podłącze nowe boczki to powinny mi świecić wszystkie lampki bez względu jaki mam moduł komfortu u siebie w aucie bo on nie ma nic do świateł boczków,poprawcie mnie jak się mylę.Druga żecz jak wymienię fotele które już mają orginalnie zamontowane lampki to będę musiał wymienić moduł komfortu,najlepiej na taki który obsługuje wszystko żeby nie kombinować później czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tekstów wnioskuje że jak podłącze nowe boczki to powinny mi świecić wszystkie lampki bez względu jaki mam moduł komfortu u siebie w aucie bo on nie ma nic do świateł boczków,poprawcie mnie jak się mylę.Druga żecz jak wymienię fotele które już mają orginalnie zamontowane lampki to będę musiał wymienić moduł komfortu,najlepiej na taki który obsługuje wszystko żeby nie kombinować później czy się mylę?

nie mylisz sie :good: Tylko co do tylnych boczków jesli masz korby to nie był bym taki pewien..ktos pisal w tym watku ze mozesz nie miec kabli i trzeba to sprawdzic w slupku b przeszukaj watek i odpowiedz znajdziesz na bank..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 4 piny do brązowej kostki w wiązce drzwi tylnych z elektrycznymi szybami, są to piny potrzebne do lampki ostrzegawczej, zna ktoś może numer? :/ Bo założyłem elektrykę, ale niestety piny nie pasują i trzeba nowe kupić ale numeru brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...