Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarno-czarny avant (pakiet S4, 9Jx19 ET33 VW savannah, carbon S4, recaro, hamulce 345/288)


MAT1000

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem 1BA, więc niezły ponton :grin: .

Przeszedłem na ProKit i amorki 1BA, potem dołożyłem stabilizatory: przód RS4 i tył 18mm. Dalej zmieniłem amorki na sline + ProKit.
Mi chodziło właśnie o komfortowe obniżenie i jak na razie jest ok, z tyłu zmienię jeszcze stabilizator na S4 (20mm).

Foty wrzucę jak uklepię trochę autko, bo zrobiłem tylko 4km dzisiaj by sprawdzić czy jest bardziej twardo. Pierwsze wrażenie nic się nie zmieniło, na pewno delikatnie usiadł, ale już ciemno się zrobiło. Dzisiaj tylko przód, z tyłem trochę dłużej trzeba powalczyć a czasu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czemu nie gwint?

Trafne spostrzeżenie, 1BE jest znacznie twardsze od np. gwinta Weiteca więc po co pakować się w jakiś syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przesiadł się z prokita na gwint z eibacha i jest bardzo zadowolony bo dużo lepiej tłumi mniejsze nierówności i w końcu auto równo stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czemu nie gwint?

Jeden z głównych powodów, miejsce parkingowe w garażu:

ce255bd3646e.jpg

Tańszym kosztem sprawdzę jak teraz siądzie przód i czy wjadę nie rysując zderzakiem (wjeżdżam tyłem na platformę).

Cały czas mam w głowie gwint AP, ale co z niego gdybym nie mógł skręcić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czemu nie gwint?

Jeden z głównych powodów, miejsce parkingowe w garażu:

ce255bd3646e.jpg

Tańszym kosztem sprawdzę jak teraz siądzie przód i czy wjadę nie rysując zderzakiem (wjeżdżam tyłem na platformę).

Cały czas mam w głowie gwint AP, ale co z niego gdybym nie mógł skręcić auta.

Znam ten ból. Serce mówiło AP, a rozum założył Eibachy bo wjazd do garażu nie pozwala na więcej. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedyne słuszne rozwiązanie, było by założyć powietrze, ale czy do codziennego auta zdało by egzamin :whistling:

Pokaż fotki przodu jak siedzi .

Takie na szybko kalkulatorem:

98bf12ca5830.jpg

d6e868674ef0.jpg

55b225680196.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

MAT1000 dobrze wyczytałem, że wrzuciłeś sportline'a na amorek 1BE? Nie obawiasz się, że się szybko skończy? Fajnie to wygląda i obniżenie wygląda na w sam raz i taki efekt też chciał bym uzyskać, ale obawiam się właśnie tego -45/50 na amorku 1BV. Na fotkach co za koło jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie można wrzucać więcej niż -40 na np 1BV? w granicach rozsądku oczywiście. :) Dzieki za info i sorki za śmieci w temacie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie można wrzucać więcej niż -40 na np 1BV? w granicach rozsądku oczywiście. :) Dzieki za info i sorki za śmieci w temacie

Pozdro

1BV a 1BE to to samo. Jak ktoś dużo nie jeździ, to pojeździ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa lata śmigałem na 1BA + eibach -30mm, amorki nie straciły na swoich właściwościach.
Przy sportline to te -50mm będzie przy cięższym silniku, więc u mnie powinny trochę wytrzymać. Felgi na foto 17" z oponami 215/50/17


Po mierzeniu przód wyszedł tak:
1BA + Eibach ProKit vs 1BE + sportline = 65,5 vs 64,5

Patrząc na platformę, chyba trzeba pomyśleć o gwincie, bo coś jeszcze można by urwać :grin:

683275c63e2a.jpg

fa0279b1dbb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja swoim na Bilsteinie B8 + Prokit przycieram spodem o nierówności na drodze. Czasami nawet o progi zwalniające. Prokit jest b.miękki w porównaniu do BV. Jak to wygląda na Sportline?
Z tego co zauważyłem- auto zeszło jeszcze ok. 1,5-2 cm w dół w stosunku do BV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportline jest odczuwalnie sztywniejszy, auto twardziej na nich wybiera niż na prokit, ale tragedii nie ma.

Ty masz 3.0 a ja skromne 1.9, w moim nie przycierałem na ProKit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...