Treść opublikowana przez marasekm
-
Koszt ponownego założenia instalacji LPG
Nie masz pewności, że dziury będą pasować, tak samo przewody. Mnie się osobiście wydaje, że i tak zapłacisz "normalną" cenę.
-
Koszt ponownego założenia instalacji LPG
Koszty się nie zmniejszą, bo skoro stara jest zdemontowana to nową i tak trzeba na nowo zakładać
-
Wyciek płynu chłodzącego ze zbiornika po otwarciu korka silnik BFB 1,8 t 163KM WEBASTO
Mnie się wydawało, że jakiś wzrost ciśnienia musi nastąpić, skoro obieg jest zamknięty Ale skoro kolega ma webasto to ma wiedze z życia wziętą ja znam tylko teorie
-
Wyciek płynu chłodzącego ze zbiornika po otwarciu korka silnik BFB 1,8 t 163KM WEBASTO
A czy webasto nie jest wyposażone w elektryczną pompę płynu chłodzącego? Może się mylę, ale przecież webasto ogrzewa płyn w układzie chłodzenia. Skoro jest pompka to i wiadomo, że ciśnienie w układzie musi wzrosnąć. I nie chce się czepiać ale STAG 4 to tylko model sterownika, a nie cała instalacja
-
wymiana rozrządu AEB 1.8t pomoc
Niedawno wymieniałem rozrząd w swoim ADR. Kupiłem 2 simeringi na wałki rozrządu tylko i w trakcie roboty się kapnąłem, że jeszcze dwa są potrzebne Dlatego dziele się swoimi błędami
-
wymiana rozrządu AEB 1.8t pomoc
INA często daje komponenty na 1 montaż, więc jest ok. Jeżeli nie hałasuje napinacz, a zastanawiasz się nad wymianą to ściągnij pokrywę zaworów i zobacz w jakim stanie są ślizgi na napinaczu. Jeżeli już są cienkie to wymień napinacz. U Ciebie podobnie jak W ADR pewnie potrzebne będę 4 simeringi Na 2 wałki rozrządu, jeden pod koło napędu pompy oraz jeden przy wale korbowym.
-
Spryskiwacze szyb.
Bo pompka jest na samym dole zbiorniczka. Skoro miałeś płyn letni to on zamarzł w zbiorniczku. I na ten lód nalałeś płynu zimowego.
-
problem z odpalaniem i akumulatorem
W ADR i w passacie B5 AFN jak wyjmowałem alternator to ściągałem przód. Mniej się człowiek nadenerwuje niż na kombinowaniu jak go wyjąć bez demontażu przodu.
-
Wewnętrzne listwy i tapicerka drzwi
Te podkładki są metalowe. One wgryzają się w te plastikowe bolce na listwach.
-
Stukanie w tylnym lewym kole
Osobiście polecam Kayabe. Już 5 lat śmigają na spręzynach -40 i mają się nieźle
-
problem z odpalaniem i akumulatorem
Mój alternator wyszedł tak: Łożysko 6203 NTN 13zł, komutator 10zł, pierścień łożyska 6203 4zł, łożysko 140263 FAG 30zł i do tego nowy regulator napięcia 27zł. Czyli razem 82zł Oczywiście za naprawę nie płaciłem nic, bo wymieniałem części sam Tyle, że do B5 to zapewne na szrocie kupi w takim samym stanie jak ma w aucie
-
Stukanie w tylnym lewym kole
Amorki albo tuleje na belce
-
[ADR] ciężko odpala
O tak, odmę też sam już przerabiałem
-
problem z odpalaniem i akumulatorem
No to jak miałeś wcześniej już takie problemy to śmiało oddawaj do regeneracji Jak znam życie to pewnie gdzie się nie zapytasz to inną cenę Ci rzucą. Przy regeneracji wymień łożyska od razu w alternatorze Zapomniałem dodać: Jeżeli masz ładowarkę do akumulatorów to naładuj go. Zostawienie rozładowanego akumulatora na mrozie nie jest najlepszym pomysłem
-
[ADR] ciężko odpala
Przepustnicy nie ma co sprawdzać jeśli nie była czyszczona tylko od razu brać się za czyszczenie (i koniecznie później adaptacja)
-
problem z odpalaniem i akumulatorem
Próbowałeś trochę podgazować?? Może jest problem ze wzbudzeniem alternatora. Na wolnych obrotach może się nie wzbudzać, ale jak dodasz gazu to jest opcja, że zacznie ładować.
-
[ADR] ciężko odpala
Od siebie poleciłbym jeszcze posprawdzac wężyki wszystkie idące do przepustnicy czy nie są popękane ze starości.
-
Wewnętrzne listwy i tapicerka drzwi
Poczekaj chwilkę to wrzucę Ci fotkę jak jest ten dekor mocowany. http://zapodaj.net/88ec8f74bba7c.jpg.html http://zapodaj.net/e52c014781485.jpg.html http://zapodaj.net/b930168545ae3.jpg.html Listwy na desce mocowane są na takie okrągłe podkładki jak na zdjęciu. Ja zdejmowałem listwy na ściągniętej desce więc miałem łatwo.
-
[ADR] ciężko odpala
Falowanie obrotów to zapewne przepustnica. Czyściłeś czy jeszcze nie?
-
Osłony słupków tylnych
No to dobrze wiedzieć, że są jeszcze jakiś niełamliwe do przedliftów
-
Stukanie w tylnym lewym kole
Może luz na łożyskach?
-
Osłony słupków tylnych
A to nie są przypadkiem słupki z polifta?? Do przedlifta nie będą pasować.
-
wymiana amortyzatora a4 b5 tył
Pewnie zapiekła Ci się ta okrągła podkładka na amortyzatorze. Ona blokuje właśnie ten bałwanek.
-
Pukanie przy kole od strony kierowcy
Dokładnie. Jak stuka podczas jazdy przy skręconych kołach to na 100% przegub.
-
Pukanie przy kole od strony kierowcy
Sprawdzałeś czy są luzy na wahaczach lub drążkach kierowniczych i końcówkach? W A4 o pukanie i stukanie nietrudno