Treść opublikowana przez Henx29
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Dzięki bardzo Dev. Pozdrawiam.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Dev o te beda dobre ? http://www.ebay.co.uk/itm/Front-Ferodo-Brake-Discs-Audi-A4-2-0-Fsi-8E2-B6-2000-2004-Saloon-/330766459110?pt=LH_DefaultDomain_3&fits=Car+Make%3AAudi|Model%3AA4&hash=item4d0337a0e6 Plus klocki: http://www.ebay.co.uk/itm/Front-Ferodo-Brake-Disc-Pads-Audi-A4-S4-Quattro-Estate-B6-8E5-2001-2004-/330748948605?pt=LH_DefaultDomain_3&fits=Car+Make%3AAudi|Model%3AA4&hash=item4d022c707d Dlaczego padlina?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Witam. Jaki rozmiar tarcz hamulcowych powinienem kupić do ALT-ka? czytam czytam i nie widze konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.. Oczywiscie chodzi mi o przód. Dzieki
-
Pęknięta sprężyna tył 1BE
Witam. Własnie wróciłem z garażu i jestem po wymianie sprężyn w swoim Altku. Zakupiłem sprężyny firmy Anschler. Stara pękła na ostatnim ringu (dół). Wymianiłem dwie za jednym strzałem. Widać było, że ta dobra była nowsza od tej pękniętej. Dziwne bo auto było serwisowane dość długo i poprzedniemu właścicielowi wymienili tylko jedą stronę... Byłem pojeżdzić trochę autkiem i różnica jest dość spora. Tył jest stabilny,nie buja i nie skrzypi przede wszystkim. Na chwile obecną jestem zadowolony Koszt sprężyn- 60 funtów za pare Robocizna- dwa piwa i paczka fajek. Pozdrawiam.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Hej zaldarTu masz link: http://www.ebay.co.u...=item2582b4f5ef To jest dokładnie ten, który zakupiłem. Z klekotaniem na zimnym to było tak, że wcześniej miałem zalany Shell Helix 10W40, gdy auto postało powiedzmy 2 dni nie ruszane wtedy klekot był i to mnie zmusiło aby przetestować Millersa. Plusy podmianki: - brak klekotania nawet gdy auto stoi 4-5 dni, - zdecydowanie cichsza praca silnika, - cena i jakość
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Pnowie pytanko mam. Mam uszkodzoną kierownice powietrza (membrana prawdopodobnie) Co sie stanie gdy wywale ten cały wałek z kolektora ?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Dzieki bardzo kolego. Tak na marginesie to u siebie nie mam problemu z braniem oleju. Ostatnio testowałem nawet na trasie UK-PL zero ubytku i powrót PL-UK 0,5 chyba wziął, ale to chyba przez to, że troszke go przydusiłem w Niemczech. Ale tak poza tym jest OK. U mnie zetsaw na chwile obecna wygląda następująco: Filtr Mann'a Olej Millers 10W40. Wcześniej był Shell Helix 10W40 też ubytku nie było ale na obecnym oleju (Millers) ciszej silnik pracuje oraz 2 sekundowe klekotanie na zimnym już sie nie pojawia. Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Panowie pytanko bo zgłupiałem już. Zamówiłem przez neta filtr oleju do ALT-ka Knecht, ale w pudełku jest jakiś MAHLE OC264.... Czy to jest jeden grzyb czy mam to oddać?
-
Problem z odbiorem stacji radiowych
Wiesz, na święta do domu postanowiłem wybrać się autem i jak to kobieta zawali cały bagażnik pierdołami W zasadzie to wydaje mi się, że dalej coś jest nie tak. Odbierają mi 3-4 stacje radiowe tylko. Na chwilę obecną sprawdziłem tylko kable co idą do radia z tyłu i tyle. Co dalej to nie wiem gdzie łapy wsadzić... Wymieniłem wzmacniacz antenowy i dalej d*pa blada. Radio Maryja rzadzi tylko i nic wiecej... Znalazłem inną antene zewnętrzna i wsadziłem kabel do żółtej końcówki co idzie do wzmacniacza i jest cacy. O co k... chodzi? Dzisiaj pogrzebałem troche przy tym znów i chyba znalazłem przyczynę. Odpiąłem te plastikowe pierdolniki w zmacniaczu antenowym (żółty i szary) podpiąłem kabelki antenowe odwrotnie i jest znacznie lepiej. Chyba przez nie kabel antenowy nie wpinał sie do samego konca... Działa.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Tydzień temu trasa Anglia- Polska 2150KM za jednym strzalem i zero ubytku oleju. Millers 10W40 filtr Mann'a.
-
Problem z odbiorem stacji radiowych
Witam. Ma problem z odbiorem stacji radiowych gdy bagażnik jest załadowany na max. Dlaczego tak sie dzieje oraz jak temu zapobiec?
-
[B6] Zamykanie otwieranie z pilota -wariuje.
Moge Ci podpowiedzieć tylko co było u mnie przyczyna wariowania centralnego. A więc, na poczatek sprawdz wiązke kabli w słupku od kierowcy - u mnie był meksyk... w tylnych drzwiach też... Co do klapy bagażnika to dobierz się do siłownika i zobacz czy jest dobrze przykręcony - u mnie wykręciła sie sama śrubka i siłownik luźno sobie latał i to była przyczyna... Mimo, że centralny działa już sprawnie oraz klapa bagażnika otwiera się juz normalnie to i tak po podpięciu pod VAG-a wyskakuje bład odnośnie centralnego. Czasami czerwona lampka w drzwiach sie nie zapala po ich otworzeniu oraz podswietlanie włacznika od awaryjnych wariuje, ale to juz nie mam bladego pojecia gdzie szukac przyczyny. Dla świętego spokoju wymieć baterie w pilocie co byś miał pewność..
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Hej, tak tylko chciałem podzielic sie wrazeniami odnosnie wymiany oleju. Wiec 4 dni temu zmieniłem olej na Millers 10W40. Plusy: ciszej pracuje silnik, zero ubytku oleju ( wczesniej tez ich nie było na Shell'u), dwu sekundowe klekotanie na zimnym znikło. Minusy: brak Troszke mi sie przelał olej, jest tak ok 3-4 milimetry ponad krechą max. Olac to czy cos z tym zrobic ?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Ok, bedzie 10W40 nadal, ale Millers.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Kupiłem swojego ALT-ka ok. roku temu. Nie mam zielonego pojecia jakim olejem był zalany. Wymieniłem go na SHell HElix 10W40. Oleju ani grama nie dolałem od tamtej pory. Poziom jak był max tak jest po dzien dzisiejszy. Wiem, że mam uszkodzona kierownice powietrza (peknieta membrana) Nie wiem dlaczego to pisze ale moze ma to cos wspolnego ? Moze popsujmy wszyscy kierownice powietrza w swoich ALT-kach i sie przekonamy :> Zbliza sie wymiana oleju w nastepnyjm miesiacu jakos i nie wiem czy lac to samo czy Motul 8100 x-cess 5W40 ?? Moze nie kombinowac i lac to samo ?
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
hamulce są ok, ostatnio wymieniałem serwo bo padło (woda w srodku). No nic, na weekendzie zabiore sie za to tak bardziej szczegółowo. Wykrece przepustnice,posciagam te wezyki kazdy jeden i sprawdze co tam sie dzieje w srodku.Kolego Kiko a tak z ciekawosci to ile zapłaciłes za komplet tych wężykow ?
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
Miałem cichą nazieję ze Beny pomoże Ok do tematu. Ale gdzie moze byc cos zapchane? Reszte wezykow sprawdzałem tak z grubsza i sa całe nie zapchane w miare mozliwosci powymieniane ktore trzeba było itd... Moze dlatego mi oleju nie bierze 5 tyś. nalatałem juz od kupna i ani grama oleju Beny napisz gdzie ewentualnie moze byc cos zapchane to zerkne bo podnosze mache i nie wiem gdzie spogladac :>
-
17887 Brake Boost Vacuum + kilka innych błędów
Hej. Mam pytanko odnośnie eżektora. Po uruchomieniu silnika ten wężyk się robi płaski. Czy jest wyrobiony juz i trzeba go wymienic czy przyczyna tkwi gdzies indziej ? Eżektor jest funkiel nówka oryginalny. Byłem w salonie audi ale koles niepotrafi zamówic tego wezyka po podaniu numeru produktu z niego (06b 133 241 ak).
-
Klocki hamulcowe - przód
OK, dzięki Panowie za pomoc. Za tydzień ''matki boskiej pieniężnej'' to zamówie i zobaczymy jak to bedzie sie sprawować
-
Klocki hamulcowe - przód
OKej dałem ciała z kupnem A teraz czy sa jakies warte uwagi klocki czy tylko te od Audi dilera ? W zasadzie tarcze tez do wymiany beda.
-
Klocki hamulcowe - przód
Kurcze tego to Ci nie powiem bo nie mam pojecia. Kupiłem w w sklepie z czesciami. Podałem tyllko model auta i koles sprzedał mi pierwsze lepsze klocki. Nie sato jakies markowe tylko tankia tandeta.
-
Płyn do chłodnicy
Dzieki Panowie.
-
Klocki hamulcowe - przód
Czy po założeniu nowych klocków powinny być dołączone te spinki czy jak to sie nazywa zeby klocek nie kałatał podczas jazdy ? Chodzi o to ze podczas gdy jade np po hopkach lub dzióry to cos mi tam kałacze z przodu. Wachacze wymienione góra dół i co tam tylko mozliwe i dalej kałacze. Znajomy przejchał sie autem z ciekawosci i mowi ze to klocki kałącza. Przejechał przez próg zwalaniajacy z wcisnietym hamulcem i cisza, czyli zgadzałaby sie jego teoria. Wiec nie wiem czy nie powinno byc tam tych spinek co by je trzymało i zapobiegało kałataniu.
-
Płyn do chłodnicy
Witam. Małe pytanko. Czy jezeli doleje troche płynu (0,5L) do chłodnicy G30 to bedzie lipa?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Profil uzupełnię, sorki. Autko kupiłem od kobiety, która miała go od nowosci i co roku serwisowany (do 2008 roku) Autko naprawde zadbane. Woziła dzieci do szkoły i praca. Roczny przebieg jaki był nim robiony to ok 8k mil ( ok 14k km) Olej jaki leje do niegoto Shell Helix HX7 10W40