Treść opublikowana przez gajtas
-
Kręci, nie odpala.
Do sprawdzenia: - Świece - Cewki - Czujnik położenia walka rozrzadu - Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - filtr powietrza - przepływomierz Powodzenia
-
Inny 1.8T jako dawca części dla ANB?
Bardzo dobre -apu nie posiada egr i oczywiście wszystkiego co do niego idzie wiec tylko jest ten "problem" reszta z tego z pamiętam tak samo
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
Nie, od manuala do automatu nie wlozysz sprawdziłem na własnej skórze odwrotnie nie sprawdzałem, dlatego napisałem ze jeśli jest zamontowania sprzęgła na wale od automata to wydaje mi się ze można to zrobić bo wielu ludzi zmieniało skrzynie na manualna i wszystko grało,
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
Niby nie, bo wiele osób mnie przekonywało ze przekładają skrzynie automatyczne na manual i wszystko gra... Może i tak. Tylko jak chce się silnik podmienić to już tak wesoło nie jest bo tych typów 1.8t 150 km jest sporo młodsze ib starsze konstrukcje. I tak np AEB,apu,Ajl,anb,to podobne konstrukcje chciaz juz wspominaliśmy różnice to już awt bliżej do takich jak avj. Lepiej szukać czegoś właściwego po oznaczeniach bo późnej się człowiek wk***ia i trzeba rzeźbic. Gratów co prawda masa jest na necie ale jeśli nie trzeba to po co sobie życie komplikować. Pozdr i powodzenia
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
Tak bo awt to już nowsza konstrukcja była i inne rozwiązania AEB ma napęd pompy oleju wałkiem pośrednim z rozrzadu a awt juz jest chyba na łańcuszku bezpośrednio zebatka z wału
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
No ja właśnie zmieniałem AEB zamiast Anb i wszystko było ok, gdyby nie tem wal,.... AEB nie ma też egr w głowicy brak przelot,ale to nie problem i pompa wody na pasku klinowym juz prędzej by brał tego AEB skoro jest od manualna resztę gratów dopasujesz
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
Pomijając ze Apu różni się od Awt inna konstrukcja i nie będzie wszystko plug&PLAY. To kwestia założenia na ten silnik kompletnego sprzęgła jest chyba możliwa i połączenie ze skrzynią również, ale ręki sobie nie dam uciąć. Weź w rękę sufmiarke albo aparat pomierz i będziesz wiedział.
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Panowie może ktoś wie i wysyłał ile może ważyć silnik 1.8t benzyna 150km orientacyjnie bo chce nadać kuriera
-
Piłka nożna
MU z czasów, które mam nadzieję jeszcze nadejdą... "Solsza " i Giggs z najlepszych czasów jak Bayern M.powiezli w finale LM. ;-)
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Koledzy mam wrażenie, że cały świat przeprasza za to walkę i tłumaczą się wszyscy. DLACZEGO...??? Bo wszyscy czekali na show za 400mln a dostali... No właśnie to co zwykle siła marketingu zrobiła swoje, tylko boks na tym ucierpiał bo każdy został oszukany w jakiś sposób. Duuzy niedosyt!!! Wmawia się ludziom ze to co drogie jest dobre, a gowno prawda bo każdy widział i zachwycanie się nad defensywa Floyda po walce stulecia uważam za porażkę boksu.
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
I co... boks sam się zabija, ok wygrywa Floyd, ale czym tak naprawdę uciekać pojedyncze ciosy, żaden z nich tak naprawdę nie drasniety, żeby chociaż się któryś zachwial..eh szkoda boksu, przeplacone przereklamowane Dla mnie mogli dać remis bo nikt nikomu krzywdy nie zrobił a takie szachy to do amatorki w kaskach!
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Na jakiej ulicy
-
Nowe cewki BERU + świece- zestaw aby nie przerywał
Dokładnie taki zestaw zakładałem w swojej poprzedniej b6,tylko jak zaczął przerywać to wymieniłem 1 sztukę, po 2 dniach pojechałem po 3 kolejne bo znowu zaczął wiec nie ma co się zastanawiać tylko brać komplet. Od tamtej pory zrobiłem z 50tkm i był spokój auto sprzedane i widzę ze gość jeździ i sobie chwili tylko wstawił gaz
-
jaki silnik zamiast AWT?
Anb to inna konstrukcja bloku odpada
- silnik AEB
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
dokładnie o tym myślę z drugiej strony taki numer to lipa, nie daj boże coś krzywo pójdzie konwerter dostanie bicie i po zawodach-najchętniej to zamieniłbym te silniki żeby nie nie kombinować ale będzie ciężko pewnie qrw... się naczytałem że to samo i teraz problem kupiłem już silnik od automata...pozdr
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
kolego napisze teraz co jest a nie co wychodzi z etki.Mianowicie inaczej zatoczone sa wały na moim wale od aeb jest stożek plus stożek jest również na sprzegle hydrokinetycznym przy próbie skręcenia tego razem nie ma szans wałem nie obrócisz kluczem ciężko z przedłużka, wystarczy lekko popuścić śruby i już idzie lekko kręcić ,wychodzi na to że sprzęgło opiera się o wał jest wciskane w skrzynie i stawia opór, można zajechać rozrusznik i skrzynie, więc nie jest możliwe to połączenie na wale od anb jest miejsce na stożek żeby się tam zmieścił inne toczenie, coś trzeba zmienić i znaleźć te 7-8mm i powinno być git
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
no to już wszystko wiem ,niestety to sa różne wały różnica 5-6 mm na korzyść manuala różnie zafrezowane konice od strony skrzyni.Pytanie co robić wyjąć wall i dać do stoczenia i zrobienia na wzór automatu czy szukać drugiego?albo obciąć nadmiar i po sprawie:) potwierdza się ten link http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-108128.html koleś opisuje identyczną sytuację w pasku 1.8 T nauczka dla mnie że na oko to można..ale dupeczki obcinać
-
Jakie są różnice w wałach korobwych między manualem automatem ?
Hej, Jeśli ktoś przerabiał ten temat proszę pomoc. Jak to w końcu jest, są rozbieżne inforamcje na różnych forach . Co do do czego w końcu pasuje i do czego nie. Mam silnik aeb kupiny od manula a skrzynia Tiptronic(był anb, ale sie rozpadł) czy to razem zagra po usunięciu niepotrzebnych rzeczy z wału i przykręceniu wienica z automatu i skręcenia go ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Proszę o opinie
- jaki silnik zamiast AWT?
-
a4 1.8t umarło?
strzelam :-) ale pewnie na 4, jak tam diagnoza???
-
Zatrzymujace sie wycieraczki na koncach szyby
kolego u mnie problem był z MCE też się zatrzymały aż w końcu przestały reagować ma włącznik sprawdź z jaka masz literka moduł mam dwa więc będziesz mógł sprawdzić pozdr
-
automat zmiana z 4 na 5 bieg
dzieki kolego - sprawa wygląda tak że silnik też umarł w tym samochodzie tzn. urwany był korbowód więc skrzynia mogła też zostać mechanicznie uszkodzona - mam od kolegi z forum druga czeka mnie przekladka . pozdr
-
a4 1.8t umarło?
kolego micha w dól i bedziesz juz cos wiedziec - jak dla mnie korbowód puka obróciło na panewkach albo już panewki nie ma powodzenia pozdr
-
automat zmiana z 4 na 5 bieg
1.8 T AEB, Tiptronic 5hp19 , nie wiem czy nagle samochod uszkodzony, kupilem probuje go ozywić skrzynia nie daj oznak zycia i tylko ten bład co wyzej napisalem , po resecie reaguje na zmiane drazka tylko wyswietlacz po chwili swieci sie juz wszystko i nie reaguje nawet na drazek