Treść opublikowana przez Sebastianb6
-
Nie uruchamia się wentylator chłodnicy.
Ok,dziś sprawdzę. Tylko przewód o którym mówisz''czerwono-zielonym'' to przewód sterujący modułem wiatraka? Co do czujnika,dziś go odłączę i zobacze czy wystartuje. A czy sygnał do załączenia daje komputer czy jakiś przekaźnik ? Bo z tego co sprawdziłem to na module po przekręceiu zapłonu pojawia się stały plus,minus jest także. Tylko na tych dwóch cienkich przewodach nic nie było.
-
Nie uruchamia się wentylator chłodnicy.
Nie udało mi się odnależć takiego wątku także wstawiam. Problem z którym nie potrafię sobie poradzić:po wymianie wentylatora wraz z modułem,przy osiągnięciu temp 90 st. i otworzeniu się termostatu nie załącza się. Temperatura rośnie ze strony wiatraka brakuje reakcji. Sprawdziłem na module dochodzi 12 v,po podaniu na przewód od wiatraka + uruchamia się. Sprawdziłem przewody od zasilania idące do słupka(przewód + oraz dwa przewody cieńsze)-jest ciągłość,dalej mam sterowanie które wchodzi do modułu pod nogami. Z błedów mam : -''sterowanie wentylatora cieczy chłodzącej 1 -przerwa lub zwarcie z masą p1672 brak sygnału/brak komunikacji-przejsciowy''; Testując przed program diagnostyczny wyjścia mam błedy przy: -przekaznik pompy powietrza dodatkowego (j299)zwarcie z masa p1435; -elektrozawór wtrysku powietrza dodatkowego (n112) zwarcie z masą p1421; -Zawór oczyszczania EVAP(n80) Zwarcie z masa p1425; -wtryskiwacz cylindra 1,2,3,4 zwarcie z masą p1225,1226,1227,1228; -Sterowanie wentylatorem cieczy chłodzącej 1- zwarcie z masą p1660; -zawór cisnienia doładowania n249- zwarcie z masa 1289; -regulacja wałka rozrządu zwarcie z masą p1530; -Zawór regulacji ciśnienia dołaowania (n75)- zwarcie z masą p1547. Problem w tym że podczas testowania wszystkie zawory,cewki i wentylator,prócz chłodnicy,uruchamiają się. Jedynie wentylator nie chce wystartować. Wentylator i moduł był wymieniony,zamontowałęm u siebie z wersji 2.0. Jeśli przewody są sprawne to czy problem może być w module ? Czy moduł poprzez te dwa cieńsze przewody ma strerowanie i dwie prędkości? I czy jes tmożliwość że moduł z 2.0 może nie działac w 1.8t ? Sprawa spędza mi sen z powiek bo nie potrafię dojść do rozwiązania problemu. Może ktoś ma jakąś sugestię.
-
Błąd czujnika temp. 1.8T
Zaśniedziałe styki bądź upłynność. Sprawdź ohmomierzem obwód czujnika.
-
Nie uruchamia się wentylator chłodnicy.
Nie udało mi się odnależć takiego wątku także wstawiam. Problem z którym nie potrafię sobie poradzić:po wymianie wentylatora wraz z modułem,przy osiągnięciu temp 90 st. i otworzeniu się termostatu nie załącza się. Temperatura rośnie ze strony wiatraka brakuje reakcji. Sprawdziłem na module dochodzi 12 v,po podaniu na przewód od wiatraka + uruchamia się. Sprawdziłem przewody od zasilania idące do słupka(przewód + oraz dwa przewody cieńsze)-jest ciągłość,dalej mam sterowanie które wchodzi do modułu pod nogami. Z błedów mam : -''sterowanie wentylatora cieczy chłodzącej 1 -przerwa lub zwarcie z masą p1672 brak sygnału/brak komunikacji-przejsciowy''; Testując przed program diagnostyczny wyjścia mam błedy przy: -przekaznik pompy powietrza dodatkowego (j299)zwarcie z masa p1435; -elektrozawór wtrysku powietrza dodatkowego (n112) zwarcie z masą p1421; -Zawór oczyszczania EVAP(n80) Zwarcie z masa p1425; -wtryskiwacz cylindra 1,2,3,4 zwarcie z masą p1225,1226,1227,1228; -Sterowanie wentylatorem cieczy chłodzącej 1- zwarcie z masą p1660; -zawór cisnienia doładowania n249- zwarcie z masa 1289; -regulacja wałka rozrządu zwarcie z masą p1530; -Zawór regulacji ciśnienia dołaowania (n75)- zwarcie z masą p1547. Problem w tym że podczas testowania wszystkie zawory,cewki i wentylator,prócz chłodnicy,uruchamiają się. Jedynie wentylator nie chce wystartować. Wentylator i moduł był wymieniony,zamontowałęm u siebie z wersji 2.0. Jeśli przewody są sprawne to czy problem może być w module ? Czy moduł poprzez te dwa cieńsze przewody ma strerowanie i dwie prędkości? I czy jes tmożliwość że moduł z 2.0 może nie działac w 1.8t ? Sprawa spędza mi sen z powiek bo nie potrafię dojść do rozwiązania problemu. Może ktoś ma jakąś sugestię.
-
[b6] rozebranie skrzyni biegów
Panowie,czy ktoś może mnie poratować schematem z etki jak rozebrać skrzynie biegów? Udało mi się już zdemontować tył skrzyni ale mam problem z wyciągnięciem wałków. Skrzynia 1.8 t ozn. gdt . Będę wdzięczny,nie mam dostępu do etki.
-
podpora skrzyni biegów pomocy
Trzeba bylo kupic na allegro. Podpory od benzyny i on nie roznia sie niczym. Pomijajac 4x4. Ja mialem uszkodzana, obecnie zamontowalem od diesla.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Ja po rozebraniu przesmarowałęm smarem białym,trochę przetarłem uszczelkę tłoczka papierem ściernym,była trochę sparciała. Na chwilę obecna jest idealnie.
-
Mocowanie bagażu wewnętrznego na szynach A6 C6
Super sprawa. Przy Avancie uważam ze jest to jedyny skuteczny sposób na zamontowanie bagażu.
-
Mocowanie bagażu wewnętrznego na szynach A6 C6
Drogie sa rakie listwy ?
-
Montaż oświetlenia przestrzeni nóg
Wszystko ładnie ale czy ktoś może przerabiał temat podświetlania w lusterkach? Będąc w aso dowiedziałem się że w b7 są lusterka z doświetlaniem ale nie uzyskałem pewnej informacji o nr części. Czy ktoś miał z tym doświadczenie ?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Panowie a co z tą płukanką ? Lepiej ją zrobić czy nie ? Mam prawie 200 k nalatane i zbliża mi się wymiana,zastanawiam się czy to zrobić.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem A4 b6 1.8t avant. Mam nadzieję że uda mi się poznać większe grono z forum Pozdrawiam.