Treść opublikowana przez NYNA
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Teksty w komentarzach bezcenne:facepalm:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A co by się miało niby stać, przecież pełny syntetyk to lepszy olej czyli lepsza ochrona dla silnika itd. Tak jeżeli nie będziesz lał żadnej płukanki to po prostu po 8-10 tys. km go zmień.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A później na pewno przylecieli kosmici i zabrali mu silnik po tej płukance:whistling: ten tekst wszystko wyjaśnia:facepalm:A nie mówił też że się silnik rozszczelni po zalaniu pełnego syntetyka:naughty:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pewnie wielu jest takich tylko na licznikach maja po 180 tys. km:naughty:
-
Platforma cyfrowa NC+
Dokładnie bez wypowiedzenia nigdy nie było i nie bedzie konkternej oferty, czy to telewizja czy telefon wszedzie jest tak samo.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No bo faktycznie można lać tylko po co skoro można zalać lepszy konkretnie zrobiony do pompowtrysków. W DE jeździ bardzo dużo B6 dpospsażonych w DPF ze względu na opłaty, ekologie itd.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Chodziło mi o markę a nie o normę, LM ma bardzo dobre oleje i powinienieś lać taki z normą 505.01
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeżeli to Castrol rozlewany w Polsce to nie chciał bym go nawet za darmo, a co do normy 507 to są to oleje przeznaczone do silników z DPF-em i w pierwszej kolejności chronią DPF-a, a skoro go nie masz w aucie to po co Ci olej typowo pod niego zrobiony, lepiej zalać dobry olej przeznaczony do pompowtrysków( bo te akurat w aucie posiadasz) z normą 505.01 Poczytaj trochę ten wątek (parenaście stron od końca wystarczy) a dowiesz się dlaczego oleje do DPF-a słabiej chronią silnik i jakie oleje warto lać i dlaczego.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W Twoim przypadku jeżeli nie masz DPF-a to norma 507.00 jest zbędna, a typowy olej do pompowtrysków ma normę 505.01. Zmieniając teraz na tego castrola nie zrobiłeś raczej niczego dobrego dla silnika, trzeba było wrócić do LM skoro na nim było dobrze.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Też mam Conti letnie( premium i sport contact) w A4 i w dwóch A6 założone i złego słowa na nie powiedzieć nie mogę.
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Też uważam że GTR był by najlepszym rozwiązaniem.
-
B8 TrOOOOp
Jak zrobi bezgotówkowo to się nie będzie musiał z nikim szarpać bo ASO bez problemu kasę od ubezpiecciela ściągnie. Mam teraz u siebie w A6 podobny przypadek tylko u mnie auto wygląda tak z dwóch stron:facepalm: Auto poszło do ASO na bezgotówkową naprawę, ubezpieczyciel PZU,kosztorys jak bym chciał kasę do ręki na niecałe 20 tys zł (np.lampa bixenon 550 zł w kosztorysie:grin: ) a kosztorys z ASO raz taki jak u Ciebie, wszystkie blachy, lampy, zderzaki nowe, plus dwie felgi i ubezpieczyciel przyjął to na klatę bez problemów:wink:
-
A6 c7 Avant 3.0 TDI
Najpierw się błąd zapisze w pamięci(jakaś dolna czy górna granica wartości nie osiągnięta itd.) poźniej wywali błąd na deskę a jak dalej będziesz jeździł to w końcu tryb awaryjny.
-
A6 c7 Avant 3.0 TDI
Mi raz zregenerowali w AZ te kolektory w A6 C6 za 350 zł od sztuki i mam spokój jak narazie, auto ma teraz przebieg ponad 500 tys.km. i nic się z nimi nie dzieje, więc jak dla mnie to nie ma z nimi zbyt wielu problemów.
-
Płukanie i wymiana klimy po zatarciu się sprężarki
Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online A4 Avant (8E5, B6) 1.9 TDI Osuszacz klimatyzacji - OSUSZACZ+KLIMATYZACJI+AUDI+B6&se=T Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online A4 Avant (8E5, B6) 1.9 TDI Osuszacz klimatyzacji - OSUSZACZ+KLIMATYZACJI+AUDI+B6&se=T ---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ---------- Cos się źle linki wrzuciły. Wejdz w ogrzewania/klimatyzacja i tam masz osuszacze ze zdjeciami a niżej są zawory klimatyzacji i to są te dławiki.
-
Płukanie i wymiana klimy po zatarciu się sprężarki
Ja wymieniałem tylko osuszacz i dławik no i płukanie obowiązkowo, chyba nawet dwa razy było płukane, a jaki syf leciał to szok:shock3:
-
Dziecięce foteliki do samochodów
Jak by się pasy nie blokowały przy częściowym rozwinięciu to jak by miały trzymać fotelik, bo nie zawsze rozwijasz cały pas do zapięcia fotelika więc zawsze trzeba najpierw trochę cofnąć pas żeby można go było rozwinąć bardziej.
-
Wymiana drzwi a spasowanie koloru.
Jeżeli jakimś cudem uda Ci się znaleźć całe elementy bez żadnych uszkodzeń i rys co jest naprawdę trudne i każdy kto handluje częściami Ci to powie, nie mówiąc o tym co kurierzy mogą z tym zrobić za nim do Ciebie dotrze, to jeżeli chodzi o kolor i odcień to musisz podjechać autem żeby można było zobaczyć czy nie ma różnicy bo po samym kodzie to będzie jak gra w lotto.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Łyżwy się przydadzą jak za pół roku będzie silnika szukał
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Chciałbym zobaczyć take auto które podczas jazdy z butem w podłodze przez dłuższy czas nie weźmie ani grama oleju.
-
B8 TrOOOOp
Zadzwoń do serwisu Audi, powiedz że chcesz się dowiedzieć czy są dla Twojego auta przewidziane jakieś akcje serwisowe, podaj numer VIN i się wszystkiego dowiesz.
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Dobrze że operacja przeszła bez problemowo, a z resztą to Franek sobie na pewno poradzi bo widać że silny chłopak jest.
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Trzymam kciuki za Franka.
-
B8 TrOOOOp
Jak byś wlał z 15 litrów to może był by problem, a tak tyle co wlałeś to jak kropla w morzu. Niektórzy standardowo tyle beznyny w zimie do diesla dolewają i jezdzą.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No patowa sytuacja jak ch.... Wlej teraz tego x-cleana dwa razy i zobaczysz czy jest jakaś różnica i na którym Ci lepiej auto chodzi, którego mniej bierze itd. i przy tym zostań co tu długo myśleć.