Treść opublikowana przez HatefulEvil
-
Piszczenie z tyłu silnika ?
A kolega orientuje się co to SAI?
-
Wymiana napinacza
Zacznij od sprawdzenia znaków na wałkach. Na moje nie jest to takie proste by łańcuch przeskoczył chyba, że na dole nie masz ślizgu już. Ja Swój chyba na 2 albo 3 przepychałem żeby sobie ustawić.
-
Polecane opony zimowe
ja tam zawsze patrze w aktualny ranking i biore coś z top 5
-
Alternatywna metoda czyszczenia smoka i miski olejowej.
Zapaliła Ci się kontrolka czy zapobiegawczo zrzuciłeś michę?
-
wymiana modułu sterowania wentylatorami 1.8 turbo
Na którym kanale mogę sprawdzić wskazania temperatury czujnika cieczy chłodzącej i czy są jeszcze jakieś inne czujniki temperatury, które warto profilaktycznie sprawdzić? (w sumie przydałby się jakiś inny do porównania temperatur czy się zgadzają, jak nie wozi się fizycznego termometru w samochodzie :> )
-
Alternatywna metoda czyszczenia smoka i miski olejowej.
Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jest to pomysł ratunku, po wyskoczeniu kontrolki oleju na trasie sunąc z maksymalną prędkością jaką wydoi 1.8 T - RIP Turbo [*] - i stanowczo odradzam w takim wypadku jakiekolwiek półśrodki. Męczy mnie trochę temat, bo do tej pory nie zaglądałem do miski. Ciśnienie oleju planuje dopiero zmierzyć, ale trochę się to odwleka - między innymi z powodu położenia czujnika ciśnienia oleju, które udało mi się w końcu odkryć po zrzucenia kolektora dolotowego. Jakby na to nie patrzeć przyjemniej wykonywałoby się tą operację w AFNie jak w naszych 1.8 . Przechodząc do sedna - naszła mnie ostatnio taka myśl czy nie można by zapobiegawczo czymś poprostu zalać miski, żeby rozpuścić osady w niej znajdujące się, jak i trochę syfu ze smoka. Zalanie michy samą płukanką było by kosztowne, więc padł pomysł na ropę. Utwierdziłem się trochę w tym wyborze po obejrzeniu tego filmiku: LINK . Pytanie teraz czy taki zabieg ma sens - zalanie miski, nie płukanka ropą (na to bym się nie odważył przy hydropopychaczach, i napinaczu łańcuszka) - oraz jakie może mieć to negatywne skutki? Jedyne co mi się nasuwa to, że sama spływająca później ropa będzie miała za małą "energie jakąś tam", żeby zabrać ze sobą cały syf z miski, a tym bardziej to co w sitku smoka, ale z drugiej strony ropa powinna chyba wszystko na tyle rozpuścić, żeby cały pozostały syf przeleciał bezproblemowo przez smok, przeleciał przez pompę i zatrzymał się na filtrze oleju?
-
Wymiana filra powietrza, czyszczenie przepustnicy
Wow kolego... po jakim przebiegu tak wygląda przepustnica? Ja mam ponad 270k łykał opary oleju przed odmę garściami, a przepustnica czyściutka była - wątpię, żeby ktoś tam zaglądał, bo autko było dość zapuszczczone.
-
[A4 B5] Efekt wymiany starych valeo na depo
Skuszę się pewnie na podmiankę w przyszłym roku w B6
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Mi silnik wibrowal na wolnych. Tylko tyle i aż tyle. Lewe powietrze szło "jedynie" przez turbo, bo ezektor już był zatkany na amen. Zdążył mi zasyfić zawory na 3 i 4 cylindrze. Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Ja spsikskem swoje kolanko wd40 to mimo że popękane było to wyszło prawie całe. Jeden fragment co mi wpadł do środka to wyciągnąłem rurka wsadzoną do wąskiej ssawki odkurzacza (pomysł od kogoś chyba z tego forum). Niestety dalej wyskakuje błąd "system too Lean" ;/ Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Niedawno wymieniałeś trójnik i wtedy fajka Ci się nie rozpadła? Nie chce mi się wierzyć. Jak ja rozgrzebywałem to w swoim samochodzie to fajka się rozsypywała całkiem: nypel zerwany, popękany plastik. Jeśli trójnik brałeś jakiś firmowy to go zostaw, i fajkę też tak kup (w ASO o ile dobrze pamiętam stoi chyba ponad 100 zl...). Zawór z ASO możesz wziąć - cena ~~40zł (w ASO Skody powinien byc taniej jak w ASO Audi) - nie wiem tylko na jakiej podstawie stwierdziłeś, że źle działa, a pocić Ci się będzie wszystko na około z powodu rozwalonego kolanka?
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Dobra poskładałem wszystko do kupy. Jakby nie było stał 5 dni, ale odpalił normalnie. Stuki dalej były - występują tylko na biegu jałowym. Po dodaniu najlżej gazu jak się da od razu ustępują. Pojeździłem trochę; zrobiłem logi na benie oraz gazie i po powrocie zero stuków na biegu jałowym. Na kanały 90 i 93 tylko zerknąłem bez robienia logów , to jedyne liczby jakie pokazywały mi się to 0 albo -1 (sprawdzałem to na postoju z lekką przegazówką). Nie mam pomysłów co to może być. Rozumiem jakby trzeba było podnieść obroty o 500 czy coś, że faktycznie ciśnienie oleju wzrasta wtedy, ale tak to nie wiem.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Są różne teorie na ten temat, a to akurat sprawdzony Warsztat i sklep. Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W jednym warsztacie mówili mi, że maxgear ostatnio pakuje ori napinacze ze startym logo.
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Co by tak mogło stukać w tym napinaczu? I czy można a to sprawdzić w vagu Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
żółty osad w zbiorniczku wyrównawczym
Ten osad na korku wygląda jak pasta BHP Ja niestety zauważyłem u siebie coś takiego: BTW czy ktoś wie czy zbiornik biały i czerwony/szary(?) mają taką samą budowę. Chętnie bym zamienił ciemny na biały, bo w ciemnym za holerę nie widzę poziomu płynu... Co za geniusz to wgl wymyślił... Pewnie ten sam od spinek tapicerki w B5/B6
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Dobra mam nadzieję, że to wypadanie zapłonu i ustąpi po załataniu odpowietrzenia skrzyni. Niestety część jak źle pójdzie będę mieć dopiero w czwartek. Także dam znać co i jak po poskładaniu.
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Nie pamiętam albo znika czasami albo jest taki sam. Obecnie motor rozebrany bo wymieniam nieszczęsne odpowietrzenie skrzyni korbowej. Silnik na tym filmiku rozgrzany poniżej 60 stopni. EDIT: 3k temu zrzucałem wałek dolotowy i się sram, że zaczęło coś latać w środku, mimo że dokręcałem wszystko według instrukcji na odpowiednie momenty, ale wtedy by było chyba wyraźniej słychać po odkręceniu korka. I w sumie dźwięk się pojawił właśnie chyba po płukance i zalaniu nowego oleju z tymże to już druga płukanka, a teraz przy spuszczaniu leciał już złocisty płyn a nie czarna breja jak ostatnio. Nad ciśnieniem też się zastanawiałem, ale na tą chwilę to nawet nie mogę znaleźć gdzie jest czujnik, bo zawsze odpowiedzią na pytanie "gdzie jest czujnik ciśnienia oleju" jest "miska w dół i smok do czyszczenia" Z tego co widzę, na innych filmikach to przez zapchany smok ludziom o wiele gorzej chodzą motory. Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
Stuki spod pokrywy zaworów 1.8 T AVJ
Niestety coś się chyba u mnie dzieje nie dobrego pod maską. Czy ktoś spotkał się z podobnym dźwiękiem i zlokalizował co go powoduje? Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nabite mam 2700 km po wymianie. Błąd nastawnika zapalił się 2/3 razy. I od dłuższego czasu nie wraca.
-
Check engine, wibracja budy
tu masz o SAI zapewne on daje checka. A co do wibracji budy to u mnie był to "tylko" efekt jazdy na 3 cylindrach
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
No najlepiej z amazona w niemczech, bo jak na ironie w niemczech można taniej sprzęt proxxona dostać jak w polsce... Ja właśnie zastanawiam się nad rozszerzeniem/podmianą mojego zestawu narzędzi.
-
Oświetlenie wnętrza LED jakie żarówki?
Jakiej długości w końcu jest rurka oświetlenia przestrzeni bagażowej oraz w klapie w avancie?
-
Check engine, wibracja budy
Niestety problem powrócił na cylindrze pierwszym. Próbować zamienić nowe świece boscha miejscami czy szukać problemu gdzie indziej? Zostaje bodajże wiązka albo mieszanka.
-
Zmiana xenon'ów na soczewki
Szukałem wcześniej opinii ogólnej na temat lamp z DEPO i wyglądało to dość kiepsko. Problemy z regulacją, jakość wykonania i świecenie itp. Ale to z różnych modeli było. Jedne chwalił drugi się skarżył. Też podsumowania w stylu "zależy jak się trafi". Edit Mam właśnie swój reflektor na stole. Chciałem go rozbebeszyć na tyle ile się da bez rozklejania, ale zaraz jak wykonałem pierwszą czynność, a mianowicie wyciągnięcie żarówki kierunkowskazu, pojawiły się pierwsze druty... "Auta z niemiec" (btw ja wciąż jestem z nim w niemczech :> ). Przypinam tylko nową wtyczkę do żarówki mijania i wsadzam ten chlew spowrotem... bo nie ma sensu ratować tej lampy połowicznymi środkami.