Treść opublikowana przez HatefulEvil
-
B6 DIVISION
https://7zap.com/en/ Baw się dobrze
-
Wypadanie zapłonu na biegu jałowym
Na kanale 14 i 15 jestem w stanie zaobserwować wypadanie zapłonu na rozgrzanym silniku na drugim cylindrze. Dzieje się to tylko na w pełni rozgrzanym silniku i tylko na LPG. Zamiana cewki na inną pomaga tylko na 1/2 dni i problem powraca. Wadliwa świeca? Albo ma ktoś inny pomysł?
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Mi gazownik założył http://www.iparts.pl/czesc/swieca-zaplonowa-bosch-0242240653,0-30-0242240653-162304.html Skoro boschki to chyba dobry wybór?
-
LPG do mojego auta czy jest sens?
Mechanik! Nie mechanior... Mechaniorom nie dajemy dotykać naszych audiczek...
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Czy jak jest kwadrat to jest to pod aero, czy były 2 rodzaje ramion z kwadratem? Mam auto z 2002r i w żadnym katalogu nie ma do niego wycieraczek wszystko od 2003 a mam boscha aere jakieś obecnie założone.
-
Jakiej firmy amortyzatory polecacie?
Nawet jeśli mają też jak amory 270k km? Wylał mi się lewy amor, zapewne przez to że zaczęły mi się wykręcać śruby z koła w drodze w końcu klucz dynamometryczny do kół taki drogi, żeby był na stanie warsztatu... Więc zakładam, że sprężyna też dostałą po d*pie.
-
Naprawa zatartego mechanizmu wycieraczek przednich
U mnie oringów też już wcale nie było i jedno gniazdo wytarło się w pionie o pare mm...
-
łącznik stabilizatora tył-jak wymienić krol po kroku ?
Odgrzeję trochę. Diagnosta mnie straszył, że często jest problem z wykręceniem tych 2 śrub od spodu, bo tam jest amelinium i się to zrywa zamiast wykręcać? Ktoś coś wie w tym temacie? Poza tym w etce są 2 numery 8E0 505 465 AC oraz AF , a nie wygląda, żeby było tam rozróżnienie na lewa/prawa strona, więc czym się to różni?
-
Amortyzatory sachs 1 be.
http://www.iparts.pl/pdf,amortyzator-sachs-558-301,0-32-558301-696907.pdf może ten. Za holerę nie idzie dostać tej sprężyny tależowej. Czy z oryginału podejdzie ona do zamiennika, czy inaczej się to rozwiązuje w tym przypadku, np. dobiera coś bez pasującego numeru OEM z etki?
-
Amortyzatory sachs 1 be.
ja policzyłem, że te powinny wchodzić do 1BA : http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator-sachs-558301,0-32-558301-696907.html Mam problem tylko ze znalezieniem gumy pod sprężyne... ktoś coś wie? Czy w tym wypadku też tależyk trzeba przekładać?
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Rozumiem jakbym ciągle zwalniał i przyśpieszał, ale prędkość przez większość czasu była stała. Zresztą jak jechałem trasą do polski przed założeniem gazu starałem się zarżnąć motor po drodze; był to względnie nowy zabytek, więc chciałem, żeby jak co zje*ał się przed inwestycją, a nie po. Co się okazało? Spalił mi mniej jak 10 litrów PB, czego nie potrafiłem ogarnąć. Wprawdzie teraz mam nową przepływkę i uszczelnioną odmę, może dałoby to wyższy wynik. Poza tym wcześniej na ubogiej wychodziło mi 12/13 LPG, a niby uboga zawyża spalanie. A odnosząc się do Twojego wyniku 13,8 to +10% na gaz daje i tak wynik 15,2. No powiedzmy, że porównując te 17 do 15 litrów już takiej tragedii nie ma. Mówisz BP opatentowało sposób chrzczenia (nie wiem czy tak się to pisze?) gazu? I tak najniżej co miałem to 13,39 litra, gdzie według konkretnie wyglądającego komentarza z centrum spalania, nawet przy prędkościach rzędu 180 powinien palić około 12 litrów.
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Nie pytałem. Na stronie reklamują się, że stroją AFR'em... Zresztą i tak nie miałbym szansy podjechać na kolejne poprawki. A jak mam odbierać to że spalanie wzrosło z 13 do 17 litrów i wciąż jest ubogo? Przy czym wszędzie ludzie piszą o spalaniu rzędu 12 litrów nawet przy prędkościach rzędu 180 km/h
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Także po wizycie u gazownika niby spoko, żadnych błędów czy coś. Tylko w drodze powrotnej do szwabów po tankowaniu raz mi wyszło że wychodzi 17 litrów na setkę - autostradą na tempomacie z prędkościami 160-180 ... Schodząc niżej między 150 a 170 spadło do 14. Tak czy inaczej te 17 to chyba lekkie przegięcie co? W dodatku po trasie pokazało mi i tak na korekcji długoterminowej 10,2 ubogo .... chociaż jadąc trasą ze stała prędkościa mieszanka zdaję się idzie w kierunku ubogiej? a czeba było brać 4,2 V8 kóni wincej i mniej by polił Tutaj folder do logów 2 dni od regulacji gazu i jeszcze przed trasą https://drive.google.com/open?id=15lPRHCNGWN6yZELa-m-TsESRkfPmEZxm przed logowaniem korekta wynosiła -1,8 . Później było kasowanko i prawie sama autostrada składała się na wynik 10,2 .
-
Maź na bagnecie
Prowadnica bagnetu - potocznie rurka - była już popękana (nie pamiętam czy już se luźno latała czy jeszcze się konstrukcja trzymała całości). Natomiast jeśli chodzi o bagnet to przy główce brakowało już tych plastikowych uszczelniających okręgów, które wchodzą w rurkę. U mnie to wszystko już latało.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Będzie ktoś dziś z 1.8t na złocie? Najlepiej avj? Chciałbym porównać rzężenie [emoji3] Oraz fajnie by było posluchac jak rns e gra na zwykłych głośnikach. Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Wymieniłem przepływkę na odnowioną boscha. https://drive.google.com/file/d/1Dnda6y_DtTXwfi22GEEOnOYmmNKShp3Q/view?usp=sharing Właściwy log na samym końcu. Nie wiedziałem, że nowy log wklei się do starego. Jakiejś kolosalnej różnicy w logach nie widać - może z 10 gram, ale wydaje mi się, że teraz się coś zbiera na 5 biegu,a wcześniej było ciężko powyżej 140km/h
-
Szarpanie bład 17538
EDIT: powaliło mi się z tymi grupami nie wime czy te się nadają i szczerze w to wątpie: 002+033, 115+118, 003+020 (są to te wcześniejsze), bo to do 1.8, u Ciebie będzie więcej danych bo to vka więc sporo rzeczy jak nie wszystkie podwójnie.
-
Szarpanie bład 17538
zdaje się, że ważniejszy jest ten krótki kod P coś tam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Żeby tak zmuszać ludzi do googlania, co to za silnik. Jakby to jeszcze 1.8 albo 1.9 było to jeszcze bym to zrozumiał, bo te zapewne bardziej znane po kodach i profil byś uzupełnił.
-
Maź na bagnecie
U mnie jakoś 100 km musiałem przejechać, żeby pozbyć się mazi z bagnetu zasyfionego pod samą górę. W gromadzeniu się wody pomagał uszkodzony bagnet, prowadnica bagnetu, i popękany układ odpowietrzania skrzyni korbowej. Auto było wtedy na castrolu 5w30 na szczęście "często zmienianym", bo auto traciło ponad pół litra na 1000km i gościu miał beczkę tego szajsu w garażu do uzupełniania
-
1.8T AVJ Jaki alternator?
Wygląda jakby miał pasować.
-
problem z ubywajacym olejem
po 100 ml na noc do każdego cylindra przez świece. Potem zalać trochę olejem (tak jak do próby olejowej), żeby nie było suchego startu. Zalecana wymiana oleju po tej operacji, bo część nafty zamiast wyparować spłynie do silnika. Metoda stosowana przy różnych jednostkach, jeśli po próbie olejowej wychodzi, że pierścienie są niesprawne, a uszczelniacze ok. Nie testowałem, tylko widziałem/słyszałem w kilku miejscach o tym, czasem pomaga wynikało z postów i komentarzy.
-
problem z ubywajacym olejem
Czemu nikt nie wspomniał o zalewaniu cylindrów naftą, żeby spróbować odblokować ewentualnie zapieczone pierścienie?
-
1.8T AVJ Jaki alternator?
Niby złożyłem ofertę kupna 150 i lipa jest :> Zobaczę etce co z tym alternatorem z A6 EDIT. coś nie wyszło mi to szukanie :/
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Ściągnij pasek z alternatora i zobacz czy ten bombelkowy dźwięk się straci. Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka