Treść opublikowana przez HatefulEvil
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Prawda jest taka, że lepiej ufać pasjonatom niż mechanikom.
-
Luzy na przekładni kierowniczej - pytanie
Mi przy samym skręcaniu nic nie stuka, ale kierownica na zewnętrznej średnicy rusza mi się tak o centymetr nie poruszając w tym momencie kołami. Czy powinienem się martwić? Stuka coś też przy przejeżdżaniu na skręconych kołach (może nawet nie muszą być skręcone) przez jakieś stopnie/dziury, ale to to akurat może być wszystko...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
weź Motula albo L. Moly albo tego valvoline. Do kilku stron wstecz masz odpowiedź na pytanie czy warto zalać 5w50 - bez chipa nie ma takiej potrzeby. EDIT: teraz widzę, że dokładnie przed Twoim postem jest znowu dywagacja na ten temat
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
No licznik będzie Ci zaniżał prędkość.
-
Brak przycisku MENU
No jak doczytałem, że jest osobny sterownik to się domyśliłem - myślałem, że może klimatronik tym steruje. Teraz to się zastanawiam jak je wgl odpalić, bo się zj*bało g&wno xD
-
Wyciek oleju 2.4 v6
Kolego jak tego nie poczyścisz najpierw to możesz szukać i szukać niestety....
-
2.0 ALT (LPG) Check i błędy
Fajnie. Tylko, że ten błąd nie mówi nic o złej mieszance, a o problemie komunikacji z sondą. Sprawdź przewody/wtyczke może coś się przetarło/zaśniedziało. EDIT: nie wiem czy ten błąd potrzebuje przebiegu by się pojawić, czy to że wskakuje po jakimś czasie świadczy właśnie o tym, że wjeżdzasz przykładowo w jakąś dziurę, robi się przerwa na obwodzie i dlatego pojawia się błąd.
-
Wyciek oleju 2.4 v6
Mój kumpel w oplu dzięki tej uszczelce miał całe podwozie zakonserwowane, a po każdym postoju plame na ulicy zostawiał.
-
1.8T AVJ Jaki alternator?
Z kodów wyposażenia wynika, że mam altek 150 A (8GR). Z tego co wywnioskowałem z jakiegoś real oeam to pasuje tylko jeden o numerze B 903 016 Q - fajnie by było jakby ktoś mógł mi to potwierdzić. Niestety co jakiś czas mrygnie mi kontrolka ładowania, więc chcę się zaopatrzyć w coś na podmiankę. W aucie dorobiona jest instalacja gazowa, webasto (obecnie się zjebało na zimie... ), zestaw głośnomówiący i kto wie co czeka go w przyszłości. Czy jest sens zmieniać 150A na 190A? W zależności od odpowiedzi to czego szukać i jeśli mocniejszego to czy trzeba do niego w tyczke zmieniać czy coś? EDIT: widzę, że te mocniejsze są chyba tylko w wersji mocowanej śrubami wzdłuż alternatora, a nie w poprzek tak jak ja mam.
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
No pomyliłem się z tym wypadaniem zapłonów - miało być cofanie. Niby odpowietrzenie skrzyni zrobione i są to pierwsze porządne logi po tej operacji. DV jak w niego dmuchałem z jednej strony to nie puszczał ale nie miałem go jak dobrze sprawdzić, bo nie miałem wszystkich opasek, żeby go ściągnąć i założyć spowrotem. Skuszę się kiedyś na czyszczenie przepływki z rezerwą na zakup nowej, bo kratka za przepływką jest cała w oleju, więc czujnik zakładam, że też... ale to robota na wiosnę/lato. To ile w końcu powinno pokazać? 125? Mam kata i się go nie pozbędę. EDIT: To jest zdaje się logowanie przed załataniem dziury w odmie LINK i po robocie się rozczarowałem, że się praktycznie nic nie zmieniło w ilości powietrza mierzonej przez MAF...
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Zobaczę. Mam termin na 22 na przegląd. Tutaj proszę logi: Bena z korekcją Bena po kasowaniu korekcji LPG po kasowaniu korekcji Zmartwiłem się trochę wypadaniem zapłonów na benie, ale widzę, że na gazie nie występują. Wtryski? Pompa? Filtr paliwa? Uszlachetniacz do paliwa ? Czy jak wyreguluję gaz i będę na nim jeździć to muszę się tym przejmować?
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Rozchodzi się o to że jak dzwoniłem do gazownika, że sonda pokazuje że jest ubogo na gazie że wyskakuje błąd, to zaraz było że mogło mi się coś zepsuć, że może sonda spadła i takie tam. Więc po to te logi teraz by mieć coś na "swoją obronę". Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
U mnie zakładam jest zrobione na mapy... Bo gazu jest o 12 bardziej ubogo czymkolwiek w wagu jest to 12 Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Yhm czyli generalnie robienie logów z ustawioną mapą mija się z celem? Bo generalnie chciałem teraz więcej rzeczy podiagnozować jak to co potrzebuje gazownik, wypadanie zapłonów i takie tam (sam już nie pamiętam co by się przydało posprawdzać) EDIT czyli przed każdym logiem czy to na gazie czy na benzynie kasować korekty; czy można to robić na pracującym silniku czy jest to z jakichś względów nie zalecane?
-
1.8T AVJ Prośba o analizę logów i błędów.
Takie pytanie. Czy z tym kasowaniem błędów chodzi o to, żeby wyzerować korekcje lambdy? Ponieważ u mnie (podobno nie w każdym sterowniku tak jest) tak to wygląda, a wyczytałem gdzieś, aby kasować nawet jak nie ma żadnych błędów. Bo ja specjalnie od 2 dni na samej benie jeżdźę żeby się MAPy ułożyły, żeby porobić logi zanim pojadę do gazownika, i mieć czarno na białym, że na benie jest gicior i żeby tak samo wyglądało to na gazie, a się okaże, że marnuje teraz paliwo
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zdaję się, że zwiększy się troszku ochrona silnika szczególnie na wyższych obrotach, ale wiąże się to też z troszku wyższym spalaniem w całym zakresie.
-
Błędy co oznaczają.
Hmm ciekawe, jakim cudem mogło brać więcej powietrze przez przepływkę jak nieszczelność była za przepływką. Znaczy się nie kwestionuję tylko nie ogarniam xD
-
Błędy co oznaczają.
Na pewno nie jeśli sygnał jest za wysoki - w ogóle to chyba nie jest o masie powietrza tylko, że napięcie daje za wysokie? Więc się nie bał i się zj***ł prawdopodobnie. Albo jak to "komputer boscha" to może jest zaprogramowany do zachęcania do wymiany przepływki
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
A pali Ci się na interfejsie wgl dioda zasilania?
-
[A4 B5 AFN] Po wymianie turbiny kopci na niebiesko
między rzędami na bagnecie jest 50~~ ml
-
Przedlift- Woda przy ECU
Nie no ja nie rozbierałem. U mnie jakoś to przeszło.
-
Przedlift- Woda przy ECU
Pod Osłoną ECU z tyłu chyba gdzieś po środku jest spływ w kierunku pompy ABSu/komory silnika po prostu, który się zatyka. Ja to przepychałem plastikowym podłużnym w miarę sztywnym spawem(?), żeby niczego nie porysować, ani nie przeciąć. Podobno niektórym po takiej operacji zaczyna cieknąć do środka po kablach więc radzę za tą operację zabrać się z głową. Sztyft do klejenia na ciepło chyba jest za gruby.
-
[ALL / B5] Parowanie szyb, wilgoć w aucie, nieszczelność - jak sprawdzić?
U mnie ciekło po słupkach z tyłu... Chyba pęknięte spawy na dachu czy coś. Możesz wydłubać okrągłe uszczelki karoserii z tyłu pod boczkami w bagażniku, może coś pomoże. Ja tam miałem kałużę. W sumie w lewym słupku z przodu (chyba mówi się na niego słupek A), była już pianka montażowa... ciekawe czemu :>
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
A nie można wsadzić tych adapterów o góry nogami? Wtedy powinien się kąt sprysków zmienić bez piłowania?
-
[B7] Mruganie/Przygasanie oświetlenia wew.
Może sprawdź jakie napięcie daje alternator.