Treść opublikowana przez scania1213
-
BRD swiece zarowe
Czesc Panowie, borykam sie z problemem dziwnego odpalania z rana ~ chwilowe dymienie i nie rowna praca silnika ala na trzy gary. No i gdy podgrzeje je kilka razy to silnik odpala ciut lagodniej Ogólnie,mialem zabierac sie za wymiane uszczelniaczy, alw przypomnialem sobie, ze przy kupnie audi sprzedający wspominal cos, ze wymienial swiece i tak mi świta,ze moze włożył jakies ciulowe i po prostu kończą swój zywot, a jak sie dowiedzialem moga powodowac nie rowna orace i puszczenie bąka. Teraz pytanie, mam uszczelke od.pokrywy zaworow wiec zdjal bym ją i sprawdzil swiece ,tylko jak to prawidlowo zdobic? Trzeba je wyciagnac z silnika? Mam jak cos miernik z funkcją omomierza
-
[B6 AVF] Zalety napędu Quattro ?
Rowniez polecam Q w zime, na dobrych oponach z pod swiatel masz taki start, prawie jak w lato tylko trzeba pamietac o dluzszej drodze hamowania W porównaniu do oski , w tym roku podczas deszczu ani razu nie wpadłem w poslizg czy to na rondzie czy na luku.. w osce niestety d*pa lubi sobie pojechac czasem swoją drogą. Co do eksploatacji czy ja wiem czy taka droga? Torsen raczej nie jest często wymieniany, a ja olej do skrzyni i dyfra kupilem za ponad 200 zl. Nie chcecie wiedziec jak przepracowany olej wylecial z korków. Wg pozorom, polecam wymienic raz na 100kkm olej:)
-
Czyszczenie skóry mydlem
Czesc, czyscil ktos z was moze skore szarym mydlem ? Daje to rade na zabrudzenia? Pierwszy raz chcialbym sie zajac skora i ja porzadnie wyczyscic, ale jak narazie w ta zime nie moge sobie pozwolic na chemie do czyszczenia.
-
Dziwnie przyspiesza 2.5 TDI AKE
No i jak?? Rozwiązany problem?
-
System Homelink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B6/B7
Cześć Pany, przeleciałem całe 7 stron i nie wiem nic nadal.. A mianowicie, kupiłem i zamontowalem przyciski hl z a6 i teraz tak- Przyciski mają 5 pinów - 2 plus i masa oświetlenia i zostają 3 pozostałe. Czy 3 pozostałe, to plus po stacyjce,masa i sygnał do nadajnika w zderzaku czy się mylę?
-
Wycibiały dy
Też mi się tak zdaje.. U mnie.podobny problem. Wywalili mi dpf i chu... Przykrecili zasilanie olejowe turba
-
Tylne światła LED do Audi A4 B7
Tak. Ale nie polecam. Nie mieszczą się w lampy. Podłączenie już ogarnięte, także niebawem zdjęcia będą w dziale "pochwal" się swoim audi
-
Tylne światła LED do Audi A4 B7
Czy ma ktoś może schemat podłączenia ledow pod wiązke auta? Montuje neon z a3 i potrzebuje informacji pod co się podpiąć? Czy do światła przeciwmgielne i stop, jedyna droga to puszczanie sygnału z czujnika stopu i wlacznika przeciwmgielnych?
-
a4 B7 avant Lampy Depo led ledowe wywala błędy spalonych żarówek.
Kolego, czy wiesz może co przerabiali w module i ile płaciłes za taką usługę?
-
ocena mapy 2.0 brd , późno wstaje dpf off
Z tego co tam.pisze to tak
-
Synchronizacja rozrządu ŁÓDZKIE
Szukałem, ale nie znalazłem żadnego poradnika fajnego :/
-
ocena mapy 2.0 brd , późno wstaje dpf off
2-3 k za 4 szt z tego.co.dobrze wyczytałem
-
BRD uszczelniacze zaworowe
Witam, noszę w planach wymianę uszczelniaczy zaworów (silnik po nocce dymi na niebiesko i ciut dużo oleju mi z niego ubywa) Robił ktoś taki zabieg w BRD lub 2.0? Idzie jakoś to samemu ogarnąć w garażu? I drugie najważniejsze, jakiej firmy wybrać?
-
ocena mapy 2.0 brd , późno wstaje dpf off
tego niestety nie wiem. Ale sam się tym interesuje,gdy padnie mi któryś.
-
ocena mapy 2.0 brd , późno wstaje dpf off
zeby uzyskać więcej trzeba wydajniejsze wtryski. Fitarelli bosko (czy jakoś tak) pozwalają na 200-300 km. Wpisz w Google
-
Synchronizacja rozrządu ŁÓDZKIE
Witam, czy ktoś w łódzkim (okolice łodzi lub Piotrkowa Tryb.) zna warsztat lub kogoś ogarniającego synchronizację rozrządu? Szukałem na własną rękę u siebie w mieście i wioskach, ale po pytaniu czy synchronizuja rozrządy, dostaje odpowiedź a po co, a że ustawia się na znaki i inaczej nie można, odnoszę wrażenie że, faktycznie Piotrków to zadupie i większość z "mechaników" nie wie na czym to wszystko polega i czemu służy...
-
Odma i pokrywa zaworów w Audi A4 B7 2.0 TDI
Ominiesz połączenie odmy z dolotem. Sam taki zabieg zrobiłem z użyciem OCT z średnica otworu taką jak oryginalna czyli +-25mm. Po przejechaniu już 5kkm w dolocie SUSZA :))dopóki turbo nie zacznie sikac
-
Pytanie dotyczace pompy oleju
Nie wiadomo co za oznaczenie 2.0. Ale zapamiętaj, 2.0 nie jest takie złe jak to wszyscy "niedoszli" użytkownicy piszą 600 zł i masz zregenerowana pompę w futurum. Reszta rzeczy, to tak jak w każdym innym dieslu się zużywa. Chyba, że zostaje jeszcze sprawa głowicy, ale to nie w każdym oznaczeniu 2.0 się zdarza.
-
B7, stop na całej lampie
Błędy na fisie to nie problem oszukać. Tylko w związku z tym, że będzie pasek "neonowy" w lampie, myślałem nad powiększeniem pola działania stopu.
-
B7, stop na całej lampie
Witam, czy ktoś może przerabiał lampę z sedana tak, aby stop był na dwóch zarowkach w jednej lampie a nie tylko na jednej krancowej? Lub może orientuje się ktoś, czy moduł i kable wytrzymają większe napięcie? 2 żarówki po 21w dają nam 42w x 2 to jest już 84w, ktoś pomoże?
-
Dziwnie ciężko pali, ale odpala za każdym razem
Jak dla mnie to nie ma się do czego przyczepić, gdyby Ci obroty skakaly po odpaleniu to owszem. Może po prostu trafiłeś na zły aku, lub za mały rozruch ma.
-
Odma i pokrywa zaworów w Audi A4 B7 2.0 TDI
Czyli, dymienie na lekki niebieski i zapach oleju z tłumików może być spowodowany zatkana odma? Dobry trop mi dałeś :-)
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
A na ile ustawiłes synchro? Mi ostatnio tuner przed zabiegiem kazał na -2 ustawić i nie wiem co zrobić
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Czołem nie czytałem Całego wątku co tam było zmieniane, napisałem tylko co mogłoby być przyczyną. Niemniej jednak życzę odnalezienia przyczyny, coraz bardziej kapryśne te 2.0 się robią
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Kolego, ostatnio byłem na gwarancji z moim usunięciem dpf, bo wywalilo mi błąd (odlaczyla się wtyczka). I jak tak rozmawialiśmy, to jeśli ktoś źle zrobił program i włącza się wypalanie to auto będzie dymic na biało, jeśli białego dymienia nje ma - nie ma wypalania. Pisałeś, że wszyscy stwierdzili że na turbo to ewidentnie ropa, więc masz rozwiązanie problemu