Treść opublikowana przez Mesiah
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Tarcze z tyłu mają mało do gadania. Musiały by w ogóle nie hamować. Ogólnie tył to chyba ok 30% skuteczności całego układu. Też go sprawdzałem ale nie wiem co z serwem. W pierwszej kolejności zrobię hamulce bo będę je swapował na 312 bądź 320mm. Jeśli dalej będzie średnio to będę szukał dalej.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Wręcz nie mogę się doczekać. Jest tylko jeden problem. Skąd pewność , że kupione ecu jest 100% sprawne? Zawsze jest duża szansa zakupu uszkodzonego. Druga sprawa to fakt , że w tej chwili skojarzyłem jeden fakt. Auto od kupna ma bardzo słabe hamulce. Niby to lite 288 ale mimo to powinny hamować jak należy. Wciskam pedał do końca a heble są tępe i słabsze niż w dużym fiacie. Było już tak na 195/65 r15. teraz na 235/40 r18 jest jeszcze gorzej bo masa się zwiększyła. Do sedna. Serwo jest połączone do podciśnienia kolektora. Kiedy pojawia się gdzieś w tej okolicy nieszczelność słabną hamulce i pierdzieli się kultura pracy silnika. problem tylko w tym , że u mnie jest to szczelne. Może serwo gdzieś puszcza? Sama pompa i serwo wyglądają jak świeżo wyjęte z pudełka ale to o niczym nie świadczy. Myślę , że każdy z nas powinien sprawdzić serwo + ten plastikowy rozgałęziacz przypięty do kolektora oczywiście z przewodami. Może to nic nie da i na darmo to pisze ale dosłownie coś mnie teraz ruszyło w tym momencie.
-
Ile kosztuje w miarę przyzwoity gwint ? co trzeba jeszcze wymienić z zawieszeniu?
Eibach zawsze był miękki (poprawiona seria) a H&R to beton praktycznie w każdym wydaniu. Eibach jest pewniakiem na nasze drogi.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
O co chodzi? Masz chyba mniej niż ja przy 90. Tak liczniki przekłamują? Mój też powinien przekłamywać w takim razie. Koła 235/40 r18. W tym przypadku to ja powinienem mieć mniejsze obroty przy 100 bo mam większa średnice kół niż przy 225/40. Kolego znajdź oznaczenie skrzyni chociaż na wlepce w bagażniku. To nie daje 100% pewności bo ktoś mógł ja wymienić ale lepsze to niż nic.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Dobrze wszystko idzie. Tylko z głową żeby stopki nie wygiąć. Robota jest dość prosta tylko robić wszystko powoli. Myślę , że dla 500zł warto się pomęczyć.
-
Zgubiłem jedyny kluczyk. Co teraz?
Raczej odpada taki układ bo zjedzą mnie z butami. Namierzam kogoś kto to zrobi. Normalnie biorą za taką akcje od 40 do 80zł
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Trochę dużo krzyczą U nas chcą ok 200 za zdjęcie przodu zależy od zakładu. Na pewno bym nikomu nie zapłacił tyle kasy. Wiesz co jest najlepsze? Nie trzeba ściągać przodu żeby wymienić ten napinacz z łańcuchem
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Nie wiem czy coś dało bo auto nie złożone. Pewnie nie ale będzie porządek w kolektorze i nagaru mniej. Ok auto poskładane. Odma zrobiona + wszystko uszczelnione na nowych uszczelkach i silikonie reinz. Dodatkowo posprawdzałem wszystkie masy. Nie wiem czy to coś dało bo auta nie mogę odpalić z powodu braku kluczyków Dopiero pod koniec tygodnia załatwię ten problem.
-
Jak wam się widzątakie felgi
Te drugie pasują jeszcze do jakiegoś starego germana typu MKI czy MKII ale nie do a4. Te pierwsze to w ogóle popelina i nie wiadomo do czego to podchodzi.
-
Jak wam się widzątakie felgi
Do jakiego auta miałby by iść te koła? Według mnie ani jedne ani drugie w żadnym wypadku nie pasuje do A4. Na 17 jeździ się super. Sam latam na 18 i nie żałuje zakupu. Byłem pewien , że będzie gorzej a jest lepiej niż dobrze.
-
Świece + przewody
Tylko Denso + Beru. Z NGK miewałem nie raz problemy i nie polecam ich świec a tym bardziej przewodów.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Chciałbym tak
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Może kupiłeś ecu z odciętym zabezpieczeniem? Nie wiem jak to z nimi jest w końcu. Wiem tylko , że przed liftowe auta miały immo poza zegarami.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Chętnie się dowiem. Ok czekam na to co u Ciebie wyniknie.
-
Po zamontowaniu jaki olej?
Też słyszałem , że LM jeszcze nie podrabiają. Na necie już by było głośno gdyby było inaczej. Prędzej czy później i tak zaczną to robić bo olej coraz bardziej popularny i polecany.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
To masz dobrze. Ja będę musiał bulić
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
To nie takie proste. Nie wiem co na to Immo Ciekawe czy nie będziesz musiał wieźć ecu do speca na program.
-
mam uszkodzone wspomaganie , co dalej ?
Jeśli Twoja przekładnia nie jest skorodowana zostaje tylko wymiana jej na regenerowana. Taka zabawa ok 350zł. Swoją musisz oddać kurierowi a dostajesz nówkę. Kupowanie używanej przekładni to głupota. Sam wymieniałem swoją w czerwcu i spisuję się super. Pompa wspomagania to ok 120zł zamiennik który raczej tez długo nie pochodzi. Szukał bym używanej 120 bar.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Może być ale musiało by być go całkiem sporo.
-
Po zamontowaniu jaki olej?
Boże pisz do Dzika i kupisz oryginał w dobrej cenie. A jak coś Ci się nie spodoba to koleś problemów robił nie będzie. Na pewno lepiej kupić od kolegów z forum niż dorabiać oszustów na allegro.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
W swojej 80 2.6 miałem ok 2600-2700 ale przy 100 na nawigacji a nie licznikowych.Czyli jakieś 110-115 licznikowe.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
DEV co zyskam montując skrzynie od AJL? Biegi są dużo dłuższe? Ciekawe jak ADR pociągnie to skrzynie. Z drugiej strony i tak będzie swap na AEB po chipie więc o to co będzie później się nie martwię. Problem tylko w tym , że muszę pobujać się trochę na tym ADR jeszcze. Będę wymieniał sprzęgło i półosie (swap hebli 320) więc od razu bym skrzynie włożył. Później przy swapie już bym tam nie zaglądał.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
To wiem ale ona nie podejdzie
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Czyli jedyna opcja to dłuższa skrzynia 5 z AJL? 6 biegowych benzyn w ośce nie było prawda?
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
AJL występował tylko w Q prawda?