Treść opublikowana przez Mesiah
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Prawie trafiłem. Widzisz. Już masz 80zł taniej niż na allegro. Wiesz musisz być gotowy na to , że znajdzie się trochę ukrytych kosztów. Szklanki wyjęte to by wypadało wymienić też uszczelniacze zaworowe i np uszczelniacze wałków sztuk 3. Trochę tu trochę tam + robocizna i wyjdzie Ci sporo tej kasy. Szczególnie jak sam nie będziesz tego robił.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Napisz do Dzika za wczasu. Dopisałem post wyżej. http://a4-klub.pl/index.php?/user/817-dzik/
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Toć się nie pali. Nagraj z bliska , potem się odsuń od auta i z odległości. Następnie zamknij maskę i z różnych odległości. Trudno czasem uchwycić dźwięk nagraniem. Napisz do Dzika z ciekawości ile ceni za komplet szklanek INA do tego motoru. Na pewno weźmie taniej niż jakiś yebak teoretyk ze stolarni od Ciebie.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Nagraj filmik i wstaw na YT. ciesz się , że tak Ci nie puka. Moje V6 po kapitalce u stolarzy. Auto po tym filmiku przejechało jeszcze 2 tyś km i koniec , kasy nie odzyskałem
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
To kicha. Myślałem , że da się zejść jakąś skrzynią do tych 2.5 tyś (nie liczę automatów). Hałas i spalanie pewnie by spadły trochę.
-
1.6 zmiana skrzyni na 6 biegów?
Też bym się przyłączył. Ośka 1.8 ADR. Niedługo swap AEB. 100 km/h przy 3 tyś rpm mnie wkurza.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Jak w temacie. Mam ADR'a ale niedługo zawita AEB na swap. Co ze skrzynią? Teraz przy 100 km/h mam 3 tyś obrotów i mnie to drażni. Rozumiem, że do ośki nie ma skrzyni 6 biegowej nie licząc diesli?
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Pewnie kolejny stolarz. Kur.. mnie bierze jak czytam takie teksty. Debile teraz wszystko chcą kompem naprawiać. a jak się nie da silnik do wymiany albo wymieniają wszystko dookoła aż trafią na pałę.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Masz tam dwa okienka. Ustawiasz lewy wałek okienko-strzałka i patrzysz na prawy ile jest przesunięte (tyle jest wyciągnięty łańcuch , strzałka poza okienkiem łańcuch też do wymiany). Jeśli już trochę kręciłeś przy aucie to sobie poradzisz. Jak coś pomogę. Jeśli jesteś noga nie tykaj bo zepsujesz Co jak co ale zdjąć pokrywę i sprawdzić łańcuch możesz sam bez problemów.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
No tak. Takie jest założenie wolnej odmy. Do tej gumy czyli odmy podłączasz przewód i pod auto z nim. A z drugiej strony gdzie jest wąż od dolotu wkładasz jakiś koleczek i zaciskach opaską żebyś nie miał lewego powietrza w dolocie. Ja miałem olej teraz latem. Strach pomyśleć co tam się dzieje zimą jak woda się skrapla na potęgę.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Nie oceni tego po wyglądzie tylko na ucho. Jedyna opcja to lekarski stetoskop i obsłuchanie ale to i tak nie da 100% pewności. Ile chcesz jeździć tym autem? Jeśli dłużej zleć to komuś albo rób sam po kroku i wymień komplet 20 sztuk. Wymienisz jedna czy dwie a po złożeniu okaże się , że wał i dalej cyka. Przy okazji warto ocenić jak wygląda napinacz. Jeśli ślizgi są wytarte albo ugina się pod palcami go także warto wymienić bo wszystko będzie rozpięte i na wierzchu.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
No motor już swoje przejechał więc musi tak być.
-
Po zamontowaniu jaki olej?
Nie daj się nabrać na napisy typu specjalnie do LPG itp. To ściema i jest zazwyczaj tylko na tanich olejach słabej jakości. Lej Motula albo Liqui Moly. Zwróć tylko uwagę czy motul to na bank oryginał bo 80% z allegro to podróby.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
No loteria jest niezła. Robota i tak ta sama. Jeśli jesteś pewny po której stronie stuka wymień szklanki na jednym wałku. Jeśli na wałku ssącym to w ogóle masz łatwiejszą robotę. Jeśli dasz komuś do zrobienia to pewnie Cie skroją na kasę dość dotkliwie.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Jak na ciepłym to perfidnie szklanka. Jeśli jedna to ok musisz z tym żyć. Chyba , że jesteś hardocre jak ja i wszystkie hałasy z komory Cie wk***ia..ą. W takim wypadku zwalaj walki i wymieniaj komplet. Dla zdrowych ludzi to jest raczej niedorzeczne więc raczej będziesz tak jeździł
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Ja dzisiaj poczyniłem postępy i zafundowałem sobie wolna odmę. Co jak co ale syfu w dolocie nie będę tolerował. Porządny wąż zbrojony o grubych ściankach owinięty czarną szmacianą taśmą izolacyjną. Średnica samej odmy zachowana i wąż nie za długi metr z hakiem. Kończy się mniej więcej pod nogami kierowcy. Na koniec dałem butelkę po płynie do płukania ust listerin. Średnica po nakrętce pasowała idealnie. Butelka zamontowana na płask i od góry zrobione dziurki żeby spaliny miały jak się wydostawać. Ogólnie wyszło to całkiem PRO i ponad 150zł w kieszeni bo tyle kosztuje z przesyłką oil catch tank który nic więcej nie daje. Dolot zaślepiłem plastikowym czarnym kołkiem i zacisnąłem opaską. Jest perfekt. Zobaczymy jak to będzie się zachowywało. Jutro jeszcze go wyjmę plastikową rurę od przepustnicy i sprawdzę jej szczelność pod ciśnieniem. Co jak co ale kolektor będzie teraz jak nowy i zero syfu. Dodatkowo temp zasysanego powietrza powinna trochę spaść (teoretycznie).
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Spod korka zawsze będzie dmuchać. Po odkręceniu korek może lekko podskakiwać ale nie żeby go zdmuchiwało całkiem. No i lepiej żeby nie dymiło.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Pewnie szklanka. Normalna sprawa przy przebiegach 200 tyś+. Jeśli to tylko cykanie a nie pukanie to wszystko ok. Chyba , że Cie to bardzo denerwuje to wtedy zwalasz walki i wymieniasz wszystkie. Komplet 20 ok 500zł z tego co pamiętam. Jeśli masz 10w40 to przy nim zostań. Przy następnej wymianie możesz zalać coś lepszej firmy ale tej samej lepkości. To cykanie to pojedyncze czy słychać kilka szklanek? Jeśli gra Ci cała góra to może to być oznaka zapchanej/zużytej pompy olejowej albo napinacza. Jeśli tylko jedna czy dwie to wszystko w normie.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Nie mam pojęcia. Przedmuchów nie mam ani z bagnetu ani z korka oleju. Ciśnienie sprężania od 13.5 do 14 bar więc bdb,
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Nie naprawisz silnika lejąc gęstszy olej. Nie wiem ale minęło tyle lat a widzę , że nawyki i teorie pozostały z lat 80 i polonezów. Jaki olej masz zalany? Ja mam 5w40 bo jeżdżę autem cały rok a nie tylko wiosną i latem. Nie naleje gęstszego aż do śmierci silnika bo to tylko pogorszy sprawę. Maks 10w40 w naszym klimacie i to dobry. Motul albo Liqui Moly.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Jeszcze nie zajrzałem ale trochę go tam było poprzednim razem. Najwięcej jest w dolnej części kolektora za przepustnicą.
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Wiem. Tak czy inaczej chciałem rozebrać wszystko w drobny mak i sprawdzić łącznie z przepustnica. Czy ktoś stosował w ADR lub pochodnym wolną odmę? Catch tank to tylko ok 120zł a podobno efekt bdb bo w kolektorze i przepustnicy czysto.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Tak czy inaczej dekiel już zdjąłeś więc komplet do wymiany. Dodatkowo możesz ta od świec też przesmarować silikonem tylko nie za dużo i przemyj to wszystko czymś. U mnie po założeniu nowej uszczelki świece też zaciekały delikatnie olejem mimo mocnego dokręcenia pokrywy. Silikon dał rade i jest sucho.
-
nierówna praca silnika po odpaleniu
Dobra prosta 3 bieg i do odcięcia na pełnym gazie. Przy ok 6 tys powinno pokazać 80% mocy silnika czyli ok 100 mg/s.
-
uszczelka pod dekiel zaworów
Sprawdź w jakiej cenie masz erling albo reinz. Może warto dołożyć kilka zł. Przy montażu w narożniki uszczelki nałóż trochę silikonu. Jak będzie lecieć to tylko tędy.