Treść opublikowana przez Mesiah
-
Jaki płyn do chłodnicy w Audi A4 B8?
Zima idzie. Sprawdź lepiej na ile stopni masz płyn. Może warto dolać koncentratu a nie płynu. Jeśli płyn jest ok możesz dolewać niebieskiego choć nie jestem fanem mieszania żadnego rodzaju płynów.
-
Czy tłumiki z 1.8 , 1.8t i 1.9tdi ośka sa zamienne?
Dzięki za info. Teraz już wiem co mnie czeka.
-
Zmiana przednich lamp
No właśnie długo. Szybciej byś to znalazł niż zakładał nowy temat
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Jeśli miał mniejszy a mimo to miał inne półosie i przeguby to Ty tym bardziej będziesz je miał. Tak jak DEV pisał. Wszystkie motory 4 cylindrowe prócz AJL zwrotnice + przeguby i półosie do wymiany. Więc Ty z racji szóstki do swapa potrzebujesz tylko zwrotnic z s4 b5 albo i nie jeśli chcesz 312. Ja bym dołożył do zwrotnic i swapował coś lepszego.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Może napinacz się już rozwalił i nie napina łańcucha jak należy. Stąd klekotanie i błąd synchronizacji wałka. Musiałeś mieć pecha albo kupiłeś siano nie napinacz.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Czytałeś temat od początku? Przewala się tu jeden zestaw. Tarcze otto zimmermann + klocki ferodo DS. Ewentualne jak bieda to ferodo premier. Reszta to chyba tak jak u kolegi z 2.4. Wymieniasz zwrotnice na s4 b5 i ładujesz co chcesz albo trzymasz się 312.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Wyjąłem drugi raz kolektor i dobrałem się do odmy. Jest jak nowa. Elastyczna i szczelna. W środku zero osadu. Na darmo robota. G28 jakoś nie mogę zlokalizować.
-
rozmiar opon
Napisałem przecież , że jeśli komuś nie pasuje albo w okolicy ma drogi już totalnie do kitu niech założy 215/45. Przy tej szerokości jest już z tym w porządku. U mnie w okolicy , bynajmniej tam gdzie jeżdżę kolein zbytnio nie ma i lata mi się extra. Przy profilu 65 jeździ się kuźwa jakby te koleiny były non stop przy 235/40. O szybszym pokonywaniu zakrętów nie wspominam. O czym tu w ogóle dyskutować? Taki rozmiar nawet nie jest przewidziany przez producenta jak to jeden z Was mi wypomniał. Tylko , że w tym przypadku w drugą gorszą stronę.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Tak mi się wydawało , że mizernie to wygląda Czekam na foto.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Mowa o czymś takim http://allegro.pl/audi-s3-8l-zaciski-brembo-4-tloczkowe-323mm-przod-i4533500814.html ?
-
18x8,5 et30 A4 B5 FWD
No fajnie by było gdybyś wrzucił. No i jeśli to nie problem i masz czym zmierz wysokość przodu i tyłu od ziemi do błotnika przez oś koła. Tylko żeby auto stał w miarę równo. Zastanawiam się jakie obniżenie wybrać. Ja w tej chwili mam 63.5cm przód i tył
-
18x8,5 et30 A4 B5 FWD
Masz jakąś fotkę jak to wygląda u Ciebie? Jaki zawias z przodu?
-
Zmiana przednich lamp
Zlituj się. Toć tematów na ten temat jest kilkadziesiąt. Wpisz w wyszukiwarkę. Na tym forum są bodaj ze 3 tutoriale na ten temat.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Masakra. Ile trzeba w tym siedzieć żeby wszystko wiedzieć. Już bym się naciął. 4 tłoki z Brembo kosztują pewnie 2000+. Zostaję więc jeden tłok z B7. Dzięki wielkie.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Ok już wszystko wiem. Czyli szukam 320 w dwóch tłoczkach. Dzięki.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Więc po przełożeniu półosi i przegubów + zwrotki z s4 b5 mogę wrzucić np 345 z a8 , s8 d2?
-
Czy tłumiki z 1.8 , 1.8t i 1.9tdi ośka sa zamienne?
Więc środkowy też pasuje z tdi? Co z robiłeś z zagiętymi końcówkami?
-
ADR wtryski zarzygane olejem. Zrobić wolną odme?
Jak w temacie. Po zdjęciu listwy wtryskowej wszystkie wtryski były uwalone świeżym olejem silnikowym. Oleju było dość dużo bo aż spływał po po końcówkach wtryskiwaczy. Niby olej w kolektorze to normalna sprawa ale nie w takich ilościach. Jakieś pomysły? Szukam w innym temacie rozwiązania problemu wypadania zapłonów itp i to może mieć związek. Kompresja na wszystkich cylindrach powyżej 13 bar. Oleju nie spala zbytnio chociaż za krótko nim jeżdżę. Oliwa to Liqui Moly 5w40.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Rób jak chcesz. 312 pasują chyba p&p. Ja zdecyduję się na 320 i będę rzeźbił. Półosie i przeguby wek. Brakuje mi mocy co raz bardziej i swap będzie chyba szybciej niż planowałem. Potrzebuję dużo lepszego hamowania a z 312 mogę być niezadowolony. DEV jakie są różnice między 320 a 321? Te drugie są chyba dwu tłoczkowe. Zakres przeróbki ten sam? Siła hamowania chyba podobna.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Jakie miałeś jeszcze objawy? Przed wymianą auto ciągnęło do końca obrotów? Sprawdzałeś w jakiś sposób ciśnienie paliwa?
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Z tym sprawdzaniem amorów na stacji to można dać sobie spokój. Po kupnie auta d*pa mi skakała jak głupia. Amorów nie było bo auto można było bujać jedną ręką. Pomyślałem , że skoro mam tylko -30 wrzucę seryjne amory pod 1BE kyb gazowe. po ich założeniu tył auta stwardniał jak beton. Zero bujania i podskakiwania. Efekt extra. Pojechałem sprawdzić jak się ma przód i tył na stacji. No i niespodzianka. Tył lewa i prawa strona po 35%. Wywaliłem gały . Koleś zobaczył , że koła 18 i pyta czy zawias obniżany. Of course. Więc się nie dziw. Na sportowym zawiasie maszyna cuda pokazuje i patrzy się tylko na różnicę między jednym a drugim kołem. Zabujał autem i mówi , że jest git Poszperałem w necie i faktycznie. na nowych gwintach Kw potrafi wywalić po 20-40% Ogólnie sam teraz stoję przed dylematem wyboru zawiasu. Niby korci gwint ale jak zobaczyłem auto na Eibachu sportline 50/45 kopara mi opadła bo efekt jest extra. Skoro masz MTS -40 to masz glebę większą niż ja teraz Musze to ogarnąć bo średnio wygląda to u mnie.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Te amory to już w ogóle masakra. Długo na nich jeździsz? Kumplowi w golfie 4 wylały po niecałym roku. Dużo kilometrów nie robi no ale i drogi u nas nie za ciekawe. Widzę tu komplet prawie 800zł. Lepiej już dołożyć te 2-3 stówy i wziąć gwint tej firmy.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Już wiem o który chodzi. Mam go. Poprzednio go oglądałem.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Nie znalazłem tego g28. Jutro wywalę kolektor i będę miał lepsze dojście. W którym dokładnie miejscu jest ten zaworek?
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Wstępnie się zgadza. Tylko , że na obudowie kosza sprzęgłowego nie ma żadnego znaku. Na kole zamachowym pokazuje się 0 czyli pewnie GMP i nie wiem jak dokładnie to ustawić. Staję na krawędzi zaznaczonej żółta kreską (widać na zdjęciu) i 0 się z nią pokrywa. Innej opcji nie widzę Jeszcze zauważyłem wyciek oleju. Uszczelkę pokrywy już wymieniałem i było extra. Teraz widzę świeży olej na misce ale leci z góry. Wygląda na to , że oring chłodniczki oleju jest walnięty. Nad filtrem oleju już jest sucho. Korci mnie żeby drugi raz zwalić kolektor. Wtedy nie zajrzałem do odmy która jest pod. Jeśli jest nieszczelna albo zapchana to kicha. Ogólnie jeśli ktoś ma wibracje itp powinien od tej odmy zacząć. Czasami jest jak nowa a czasem rozłazi się w rękach. Też powinieneś to sprawdzić.