Treść opublikowana przez Mesiah
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Wałkowałem to ostatnio. Jest tu na forum spec od hebli zwany DEV. Jeśli chcesz coś pewnego i wydajnego pakuj tarcze otto zimmermann + klocki ferodo ds. Klocki są drogie ale urywają głowę przy hamowaniu. Jeśli klocki za drogie to niech ktoś inny się wypowie. Nie wiem czy tania seria ferodo premier jest dobra i sprawdzi się z tymi tarczami.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Przeoczyłem ten dział ale lepiej późno niż wcale Witam wszystkich serdecznie Autko zakupiłem w czerwcu i od tego czasu udzielam się jak mogę na forum. Coś tam liznąłem z mechaniki także może nawet coś pomogę innym. Pozdro
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
"taki sam" oznacza kilka rzeczy. Na podstawie takiego tekstu możesz im naskoczyć co najwyżej w razie reklamacji. Ja bym brał od kolesia z allegro bo sam widziałem u niego 100% oryginalnych i rzadkich gratów. No i przez allegro masz większe szanse namieszać kolesiowi w razie problemów.
-
Nierówna temperatura płynu chłodzącego podczas jazdy
U mnie nie zawyża bo też sprawdzałem. Wisko jakieś używane oryginalne wkładasz czy nówka?
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Jutro sprawdzę dokładnie ile ma pinów bo nie pamiętam. Jak dojrzę coś z góry to spiszę Ci nr.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
W naszym przypadku to pewnie czujnik temp. Nie wiem co Ci doradzić. Masz brak jednego czujnika. Nie wiem co Twoje ecu na to. Mój czujnik po lewej też jest cztero pinowy a mimo to mam drugi czujnik jeszcze. Chyba zostało Ci tylko kupienie odpowiedniego czujnika i wstawienie go zamiast zaślepki.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Musisz prześwietlić temat. Tak czy inaczej według mnie wtyczka z Twojego zdjęcia nie jest do napinacza i Tobie potrzebny jest napinacz bez wtyczki..
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
To po prawej to zaślepka czy czujnik bez podłączonej wtyczki?
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Zdejmij dolot i zrób fotę plastiku który jest za głowicą. W nim niby powinny być dwa czujniki. Na tym po prawej mam wtyczkę w kolorze niebieskim. I mówię Ci , że napinacza z wersji bez wtyczki nie przełożysz do wersji z wtyczką ani odwrotnie.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Właśnie sprawdziłem. U mnie wtyczka w tym samym kolorze jest podłączona do czujnika po prawej.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
To na pewno nie wtyczka od jednego z dwóch czujników które są pod tym czarnym dolotem?
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
tzn masz zamontowany napinacz bez wtyczki a wtyczka na kablu sobie wisi? Nie ma takiej opcji. Jeden tu z forum próbował zamontować do wersji z wtyczką napinacz bez bo tańszy i fizycznie podobno nie pasuje. No i nie spotkałem się ze zmiennymi fazami rozrządu w ADR 96r jak u Ciebie
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Jeśli koleś twierdzi , że to oryginał to bierz i tyle. Jak się zepsuje po kilku dniach będziesz z nim walczył. Są dwa rodzaje. Z wtyczka i bez. Jeśli nie ma wtyczki to na 100% pasuje do ADR. Niektórzy go nie wymieniają bo w nowszych ADR były już z wtyczką i zmiennymi fazami rozrządu. 95,96 i i chyba 97r nie miały.
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
Ciekawe ile czasu jest w ofercie i ile sztuk się sprzedało. Ten napinacz kosztuje 170zł i chyba nie odważę się go kupić. Jak rozpadną się ślizgi albo napinacz siądzie całkiem to w silniku zrobi się taka jesień średniowiecza , ze nikomu nie będzie opłacało się tego naprawiać.
-
Kto posiada rolkę do zaginania rantów?
Jak w temacie. Chętnie pożyczę na jedno popołudnie:) Albo coś w okolicy Olsztyna albo wysyłkowo.
-
17" a -40
W moim podpisie masz avanta na 225/40 r18 przy ok -35/-40 z tyłu. Ja dla mnie -40 to minimum i nie bierz żadnego MTS tylko kup dobre springi żeby się jechało jak trzeba. Jeśli chcesz wypas (moim zdaniem) kup sobie Eibacha Sport Line -45-50/-40-45 za ok 560zł u producenta na stronie. A jak nie to proponuje K.A.W. obniżenie ok 60/40 ale są zestawy z wyższym przodem. Układ jest taki. Jeśli nie chcesz motorówki nie kupuj równego obniżenia przód/tył. Z tyłu chociaż te 5mm wyżej. To coś wrzucisz do bagażnika albo masz butle z gazem itp. u mnie na pro kit -30 przód/tył była lekka motorówka na pusto. Wyrównywało się dopiero po wyjęciu zapasu i na rezerwie paliwa także nie radzę. Co do zdjęcia z podpisu. Na focie jest pro kit eibacha -30. Do bagażnika na próbę włożone 2 opakowania płytek żeby zobaczyć jak siądzie. Dlatego napisałem , że tył jest -40 bo tak wyszło. Sam teraz planuje przesiadkę na sport line
-
Wymiana termostatu WAHLER
Ten Dynagel 2000 jest taki dobry? Lepszy niż Prestone?
-
Nierówna temperatura płynu chłodzącego podczas jazdy
Jakieś wysokie temp macie na tym klimatroniku. U mnie jest zazwyczaj 86-87 w mieście w upale dochodzi czasem do 89. Na blacie temp stoi milimetr , dwa przed środkiem czyli też ok tych 87 (otwarcie termostatu).
-
Co sądzicie o tym napinaczu?
U mnie to samo będzie może nawet i ze 4
-
Wysoka temperatura silnika
- Co sądzicie o tym napinaczu?
No i teraz zagadka skąd je biorą i czy to nie jest ten sam syf co na allegro. W tej chwili to już nic nie wiadomo. Myślałem , że mają na magazynie. Pewnie ściągają je gdzieś z Niemiec z większego magazynu. Jak dla mnie to bierz ten za 400zł tylko zadzwoń do chłopa. Mi przez maile nie odpisywał zbytnio.- Co sądzicie o tym napinaczu?
A widzisz jednak jest o 1400zł tańsza od wersji ze zmiennymi fazami rozrządu. Powiem Ci , że jak będę robił napinacz u siebie kupie ten z ASO. Przynajmniej będę wiedział , że wytrzyma te 200 parę tyś. tym bardziej , że po zajeżdżeniu tego motoru robię swap na 1.8t AEB a tam jest taki sam napinacz i taka sama cała głowica więc pobędzie u mnie dłuższy czas ten wynalazek za 800zł. Aha daj znać co odpisał koleś od tego napinacza za 400zł. Jeśli koleś ma gdzieś wtyki to jest całkiem możliwe , że ma te napinacze oryginalne. Znając ceny w ASO te 400zł jest całkiem osiągalne w normalnym sklepie. Dla pewności napisz może do ASO jeszcze raz i ściemnij ich , ze jesteś chętny kupić u nich ten napinacz ale prosisz ich o real foto dla porównania. Może Ci podeślą a wtedy porównasz do tego z aukcji.- Dziwne dźwięki przy skręcaniu w prawo po kolizji
Zacznij od maglownicy. Może listwa dostała po tyłku przy uderzeniu. Pompę wspomagania tez sprawdź.- Nierówna temperatura płynu chłodzącego podczas jazdy
No posprawdzaj to co wymieniłeś bo sprawa dziwna. Jakiej firmy pompę założyłeś? Chyba nie żadną Metelli itp?- Cykanie z komory silnika
Po pierwsze uzupełnij profil bo prosisz o pomoc a nikt nie wie nawet czym jeździsz. Po drugie nie chodzi Ci o cykanie z zaworu odpowietrzenia baku (evap)? Przykładowe Foto: http://www.directupload.net/file/d/3736/kuiwmrlc_jpg.htm - Co sądzicie o tym napinaczu?