Treść opublikowana przez Mesiah
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Jedź koniecznie na kompa , sprawdź błędy i najlepiej emisje spalin. Rozrząd wymienia się niby co 90 tyś ale z 10 bym odjął. W Twoim wypadku wymiana od razu.
-
1.8 ADR ustawienie napinacza rozrządu.
Extra:) Dzięki kolego
-
18x8,5 et30 A4 B5 FWD
Będzie problem. Sam mam 225/40 r18 i 8j i jest na styk z przodu. 8.5j i ET30 to będzie porażka
-
Ciśnienie w oponach 245/40 r18
Koledzy. Nie zakładając nowego tematu. Czy odpowiednikiem 235/40 jest 215/45? Mam na tyle 235 a na przód chce dać 215 bo na 225 i 235 opona nie schowa mi się w błotnik przy glebie (ok -45 może -50). Felgi maja ET35 i jest problem z przodu. Tylko jak 215/45 będzie wyglądać na kole 8j względem tyłu gdzie jest 235/40 Z przodu naciąg a z tyłu nie?
-
szpilka napinacze rozrządu
Niestety to trwa. Jak coś daj znać w poniedziałek na czym sprawa stoi.
-
szpilka napinacze rozrządu
Jeśli masz szczęście to tylko zawory dostały. Jeśli nie i dół dostał to będzie masakra. Myślę , że to nie wina mechanika ale producent części będzie na niego zwalał winę. Będą musieli zrobić jakąś ekspertyzę. Jeśli ich wyjdzie jak zwykle po ich myśli to będziesz musiał zrobić niezależna i za to zabulić. Ogólnie masz ciężka sytuacje. Pasek przy zbyt mocnym napięciu nie piszczy tylko wyje. To zupełnie inne dźwięki. Nie chce mi się już szukać. W tym silniku masz jakiś tłumik/napinacz jak było w benzynach i 1.9tdi czy napina się pasek samą rolką i możesz sam regulować naciąg paska?
-
szpilka napinacze rozrządu
Jakby ją nożem odciął. Jeśli tak to tylko zmęczenie materiału było przyczyną lub zbyt napięty rozrząd. No ale to mniej realne bo raczej pasek by wył.
-
szpilka napinacze rozrządu
Jeśli była szpilka to wiesz gdzie masz uderzyć. Pisz do rouville. Uprzedzam , że nie będzie łatwo. Musisz wziąć kwit od mechanika potwierdzający wymianę rozrządu w fachowym zakładzie i na bank będzie potrzebna jakaś ekspertyza. Z ciekawości. W którym miejscu pękła szpila i jak wyglądała? Nie była lekko ukręcona itp? Może Twój specjalista ją uwalił przy dokręcaniu. Looknij ten temat. Podobna sytuacja http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=115462 . Widać te silniki nie lubią działać jak wszystkie 2.0 tdi
-
Sprzęgło Audi A4
Wiadomo , że zdarzają się wpadki jestem na to przygotowany ale rozbija się wszystko o to żeby losu nie kusić i jak można zapobiec niedługiej awarii (przed awarią nowego zestawu sprzęgła) wymianą koła na sztywne to czemu mam tego nie zrobić? Tym bardziej , że sztywne koło jest bezobsługowe. Pewnie machnął bym ręką ale jak pisałem wcześniej 2 zarżnięte dwumasy już miałem (tak kupiłem auta).
-
szpilka napinacze rozrządu
Jeśli pękła szpilka rolki z powodu zmęczenia materiału a nie winy mechanika (za mocne dokręcenie?) to warsztatu przecież za to nie obciążysz. Z tego co wiem w komplecie z rolką nowej szpilki nie ma i stosuje się starą więc jesteś w lesie bo producenta danej rolki tez nie obciążysz.
-
Sprzęgło Audi A4
Nie płacę za robotę ale robię w takich warunkach i przez to nerwach , że szkoda gadać. Do tego auto potrzebne non stop.
-
Sprzęgło Audi A4
Nie ma nawet opcji żebym tyle wyłożył. Toć to jakaś paranoja. Jeśli z moim będzie coś nie tak wkładam sztywne koło. 1.5 tyś i zero gwarancji ile to pochodzi. to co teraz produkują to syf i nawet nie umywa się do tego co założyła fabryka. A komplet sprzęgła jeśli już to kupię LUK.
-
Sprzęgło Audi A4
Masakra ile taka zabawa? Możecie mi powiedzieć jak jest z wagą kół zamachowych? Czy taki dwumas waży tyle co sztywne koło? Na chłopski rozum sztywne powinno być lżejsze ale nie jestem tego pewien.
-
Sprzęgło Audi A4
U mnie na szczęście nic nie stuka. No ale przy wymianie sprzęgła nie wymienić dwumasy to trochę głupota. Tym bardziej , że robię wszystko sam. Albo z gleby albo od święta z kanału jak mam dostęp. Ty założyłeś nowy/regenerowany dwumas czy inny używany?
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
To tez niedużo o ile nie był kręcony. I wiem po sobie , że auto które stoi umiera 3x szybciej niż jeżdżące.
-
Sprzęgło Audi A4
W jakim stanie był Twój dwumas? Ile masz nalatane? Duży miał luz?
-
Olej do Mojego AHLa
Nie jest to świetny wybór i napisze to raz dla wszystkich. UNIKAĆ CASTROLA. Niezależnie jakiego. Ten olej to syf makabryczny szczególnie ten na nasz rynek. Castrol jest wszędzie i wszyscy go polecają bo mają na nim największe marże. Unikać jak ognia. Po więcej odsyłam do google. Tylko Motul i Liqui Moly. Dobry jest też Millers a Valvoline o ile oryginał to absolutny minimum. Jeśli ktoś chce oszczędzać na oleju bo tańszy na litrze 5zł to dla mnie ma syfa mózgu i niech później nie płacze , że jakiś syf się wytrącił albo coś stało się z silnikiem. Zaraz zaczną się komentarze , że ktoś jeździ na Castrolu latami itp ale mi to wisi. Rozbierałem nie jeden silnik po Castrolu i wiem jak wygląda nagar po tym gównie. Olej śmierdzi jakby był przepalony i w środku dzieje się sajgon. W necie jest wszystko także polecam lekturę. I przestańcie się słuchać mechaników bo to wały i tyle. Każdy radzi jak mu wygodnie i tak żeby więcej zarobił.
-
Sprzęgło Audi A4
Spotykałem się z rozwalonymi dwumasami w benzyniakach. Dwie sztuki rozleciały mi się w dwóch audi 80 (2.6 i 2.8). To nie jakieś potwory i mocy ani momentu aż tak wiele nie maja. Same auta tez nie miały przejechane ponad 300 tyś i były bez Q. W B5 1.8 i tak czeka mnie rwanie skrzyni z powodu sprzęgła to się okaże. Nie ukrywam , że przy okazji wstawienie sztywnego koła to nieduży wydatek.
-
MTS Technik
Ostatnio wisiał na allegro KW V2 inox za 1100zł (jeden tylny amor do regeneracji-czyli trzeba było zregenerować oba). Miałem brać ale kasy nie wystarczyło. Właśnie chodzi o to co Arczi napisał. Badziewna zawiecha zachowuje się jakby jej nie było. Twardo i do kitu. Eibach i K.A.W.. Gwint to chyba tylko KW w używce polecam. Weitec też ok ale jest już twardy. Na KW jechałem tylko raz i byłem w szoku. Uwierzcie na słowo. Gwint nie musi być twardy:) Wybierał pięknie i w ogóle bajka. Aha i AP. Chyba jedyny gwint który bryluje gdzieś po środku. Nowy kosztuje ok 2 tyś (kw ponad 4;]). Ani na niego nie narzekają ani za mocno nie chwalą. Wychodzi na to , że jest poprawny.
-
MTS Technik
Poleciłem Ci już u góry. Sprężyny polecam Eibach bo przerabiałem już zestawy w różnych autach i zawsze było ok. Unikaj MTS , supersport itp. Polecam tez zawieszenia K.A.W. bo są bdb a sprężyny trzymają poziom Eibacha. Z amorami sam mam dylemat u siebie. Zawsze chciałem Billa B8 ale jest za drogi. Polecono mi kayaba ultra sr. Cena/jakość bdb. Co do kół. powiem Ci tak. Bałem się wagi i rozmiaru felg 18 bo nie miałem z takimi styczności zbytnio. Zaryzykowałem i kupiłem 18. Teraz wiem , że gdybym założył 17 to bym bardzo żałował. Poniżej 17 to już w ogóle popelina i kołpak a nie felga. Jak nie chcesz większych oporów toczenia załóż 205/50 r17. Ja po pojeżdżeniu na r18 235/40 węższych już nie chce bo auto na tych kołach jedzie jak przyklejone , totalna różnica w stosunku do 205. Mam silnik 1.8 125km i jakoś bardzo osiągi mi nie spadły. Czuć różnice ale jest dużo mniejsza niż się spodziewałem. mając tak jak Ty 1.8t i robiąc go na 200-220km w ogóle bym 17 nie rozważał tylko pchał się w 18.
-
1.8 ADR ustawienie napinacza rozrządu.
Witajcie. Jestem jakiś czas po wymianie rozrządu w swoim ADR. Dopiero dzisiaj przeglądając forum trafiłem na temat napinacza/tłumika. Jest tam mowa o odległości od tłumika do ramienia rolki. Podobno odległość ta ma wynosić od 4 do 6mm. Nie zwróciłem na to uwagi. Sprawdzając przed chwilą jak to wygląda u mnie wyszło że mam ok 10mm. Reguluje się to w jakiś sposób? Po montażu wszystkiego po prostu wyjąłem zawleczkę i tłumik sam się napiął. Sama rolka i tłumik nie maja przecież żadnej regulacji więc tego nie rozumiem. Zostawić to tak czy coś działać? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się znowu demontować przodu:/
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Ile masz przebiegu w tym aucie? Czytając to co się dzieję u Ciebie trochę się dziwie bo jest tego sporo. W porównaniu do Ciebie ja chyba nie mogę narzekać ale mam na budziku niby 217 tyś.
-
MTS Technik
Jak nie jesteś fanem wielkich gleb i kół minimum r18 do tego to sobie daruj gwint i wejdź w krótsze sprężyna. Albo Lekka poprawa serii czyli Eibach pro kit -30 albo seria sportline 45-50/40-45. Do tych drugich koniecznie już amory o krótszym skoku.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Króciec jak kolega wyżej pisze. Plastikowy w którym są dwa czujniki. Zaraz pod napinaczem. Nie wspominałeś nic ,że Ci płynu ubywa.
-
Wysoka temperatura silnika
Jak masz słaby obieg i słabą pompę może nie goni płynu jak trzeba i nagrzewnica nie dostaje tyle ile powinna. W końcu jest najwyższym punktem w układzie. Sprawdź ręką te przewody od niej jak pisałem. Możesz tez spróbować samemu odpowietrzyć