Treść opublikowana przez Mesiah
-
szpilka napinacze rozrządu
Widzę , że trafiłeś normalny warsztat. Pogratulować. U mnie to by było radź sobie sam gościu i spadaj albo by kity żenili. Trzymam kciuki , że ich ładnie wydoisz..
-
felgi
Serio chcesz 15 na zime? Masz już kupione opony? Jeśli nie może lepiej 16? Auto wyżej stoi i wygląda to już do ludzi.
-
Wibrujacy pedał sprzęgła
No w koszu sprzęgłowym na łapie sprzęgła. Mowa oczywiście o łożysku oporowym. Masz je w komplecie z nowym sprzęgłem. Coś takiego: http://allegro.pl/audi-a4-b5-1-9-tdi-lozysko-oporowe-012141719b-i4537935952.html Właśnie u mnie jest to czuć tylko przy lekko wciśniętym sprzęgle. Ciekawe ile tak wytrzyma.
-
Wibrujacy pedał sprzęgła
Mi się wydaje , że to tylko wina łożyska. Jak nie zostaje dwumas. Tak czy inaczej żeby to zrobić musisz wywalać skrzynie. Przy okazji sprawdź dobrze docisk i wymień tarcze jeśli jest stara. Do tego zdejmij koło i wymień uszczelniacz wału oraz uszczelniacz po stronie skrzyni wałka zdawczego. Jeśli to złożysz bez przeglądu możesz później żałować. Uszczelniacze są tanie a będziesz miał spokój na lata.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Tyle to wiem. Co do benzyn to zdarzyło się kilka. Ociec miał Passata B2 kombi z silnikiem 1.8 90km na gaźniku. Ściągnął go z niemiec z przebiegiem ponad 300 tyś. Auto było w jego posiadaniu coś ok 12-14 lat i dojechało prawie miliona. Jak jechałem nim na złom samochód odpalił po jednym strzale a stał ponad rok nie odpalany pod chmurką. Samochodem były wożone materiały budowlane a kilka razy nawet piasek w bagażniku. Jednym słowem orka. Oprócz wymian sprzęgieł i płynów w silniku nie było nic robione. Ani głowica zdejmowana ani nic. No ale gazu nie widział nigdy. Drugim takim według mnie extra silnikiem jest 2l szóstka BMW bez vanosa ok 136km. Silnik nie do zdarcia. Bdb jest jeszcze 2.3 NG z audi 80 itp. Ten silnik to bajka. Gdyby jeszcze nie mechaniczny wtrysk byłby wypas kompletny.. Ogólnie stare diesle i benzyny miały podobną wytrzymałość. W tej chwili zbierając opinie z serwisów itp wychodzi na to , że nowe diesle są mniej wytrzymałe od nowych benzyn. Ich serwis jest 2x droższy i ogólnie kultura ich pracy tylko w małym stopniu się poprawiła. Więc po co to ciągną. Gdyby im zależało już dawno diesel został by wycofany a benzyny paliły po 3l na 100. No ale ponoć już niedługo. Do 2020 ma nie być śladu po dieslach. Ekolodzy mają je wykończyć. Przestaną je produkować a później dowalą takie opłaty za emisje , że nawet te które zostały przestaną być opłacalne.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Mój ojciec się śmieje jak to 25 lat i więcej temu wszyscy wylewali ropę do kanałów bo nikt tego nawet za darmo nie chciał. Teraz wielkie bum na diesla. Chodzi to jak porażka i smrodzi tylko. Już zaczynają się zakazy wjazdów do większych miast dla diesli. Hałas/ekologia to porażka. W życiu nie kupię diesla. Prędzej założę gaz jeśli będę do tego zmuszony. Dodam , że pisałem to bez urazy do posiadaczy diesli. Jak koleś z mocnym zacięciem do mechaniki samochodowej bardzo ale to bardzo szanuje silniki 1.9tdi 1z oraz afn. Według mnie te motory zostały zrobione bdb i uczciwie nie to co teraz. No ale fakt faktem nie wiem jakim cudem silniki te wyszły poza okręg przemysłowy i trafiły pod nasze strzechy do normalnego użytku..
-
Wibrujacy pedał sprzęgła
Mam identyczny objaw a dwumas się nie odzywa. Czuć po delikatnym wciśnięciu pedału sprzęgła tuż przed ruszeniem docisku. Wtedy jak najbardziej wyczuwalny. Z tego co wiedzę na forum jest kilka osób z takim problemem i nikt nie potwierdził co jest przyczyną..
-
felgi
Beż żadnego problemu. Do tego będzie dobrze wyglądać. Spoko wchodzą koła ET 33 nawet przy 7j
-
Olej do Mojego AHLa
Zgadzam się z tym w 100%. Tak czy inaczej u nas stawki tak poszły na łeb naszyje , że mówię. Wymiana takiego rozrządu 150zł. Debile i stolarze dorabiający po godz tak obniżyli stawki. Powiedz komuś więcej za jedną rzecz to już więcej nie przyjedzie.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Na razie to tu martwica. Napisałem co mogłem i nikt się nie odzywa:) Jeśli znajdę coś we własnym zakresie dam znać.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Racja. Nie wziąłem z rozpędu tego pod uwagę. Czyli różnica jeszcze mniejsza i wniosek ten sam , pasują. O ile nie chcesz na gwincie zejść z mega glebą. Wtedy opona w naciąg albo rolka do nadkola.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Powinny wejść. Mam na przodzie 8j ET35 i jest na styk z nadkolem. Ty chcesz ET 45 więc 1cm głębiej do tego dodać 0.5j szerokości więcej czyli ok 1.25cm. Wychodzi na to , że te koła wystają ok 2.5 mm więcej niż moje więc będzie ok.
-
Olej do Mojego AHLa
A to dziwna sprawa. Myślałem , że nie. Tak czy inaczej 170 zeta to trochę drogo. Sadziłem , że 120 maks.
-
Olej do Mojego AHLa
Pompa wody coś drogo. Jest taka sama jak w 1.8 napędzana od wspomagania?
-
Olej do Mojego AHLa
Albo Motul ale podobno LM lepsza bo nie jest robiona na bazie benzyny czy jakichś rozpuszczalników. Kiedyś jak się tym interesowałem to wyczytałem. Sam ostatnio użyłem Motula bo mi się walał i było ok. Od siebie dodam. Nie bać się płukanek i nie bać się przechodzenia z z gorszego oleju na lepszy. Nawet z minerała na full syntetyk. Net jest pełen ostrzeżeń co do tego ale to bujda. W każdym swoim aucie przechodziłem z oleju nieznanego na full syntetyk niezależnie od stanu silnika i było ok. Najwyżej palił go trochę więcej ale minimalnie.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
No Panie co do gazu popiera Zobaczymy jak długo ale w tej chwili jeszcze popieram. Nie ukrywam , że co raz bardziej jestem zmuszony go gazu ale jakoś się jeszcze trzymam. Gaz jest jak rak i nikt mi nie powie , ze jest inaczej. No ale fakt faktem ADR potrafi spalić dość sporo. Przed kupnem spodziewałem się minimum 1l mniej przy jeździe mieszanej.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Może i tak jest. U mnie też jest od groma wody aż pluje nią po odpaleniu ale mam dziurawy ostatni wydech i to chyba przez to. Próbuje właśnie zamówić go ale chce dwururkę od 1.8t a nie pojedynczy i zaczynają się chody bo każdy twierdzi co innego pasuje/nie pasuje.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Nie bardzo bo niby którędy? Czemu pytasz?
-
Olej do Mojego AHLa
Top Tec to bdb olej Ile za rozrząd i na jakich częściach?
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Audi 80 to super auto. Mam do dzisiaj B4 avant 2.8 i nie sprzedam:) Nie do zdarcia
-
Zmiana felg z 16" na 18"
Nie radzę więcej niż 235/40 r18 na nasze drogi. Do tego gleba ok 50/40. Na pro kit -30 jest bee. Sam teraz mam tyle i jest za wysoko
-
Felgi 20 Cali Do A4 B5 Pytanie
Bardzo dużo. Ok 3.25 cm?
-
alufelgi
Czemu koniecznie 7j? Chcesz na fele r18 nałożyć oponę 205?
-
felgi
Ogarnij ten temat
-
235/40 r18 8j ET35 Przód B5 a gleba
Koło jak w temacie. Wejdzie przy porządnej glebie z przodu w B5? Jeśli nie jaką oponę wrzucić na przód żeby było ok i nie tarło? Dodam , że z tyłu mam też 235/40 (dopiero kupione nówki) i chciałbym żeby wyglądało to podobnie. Jeśli dam 215/45 będzie już lekki naciąg a z tyłu go nie mam.