Treść opublikowana przez Mesiah
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Ten dźwięk ucichł sam z siebie i jest ok. Testu nie robiłem. Co do poprzedniej rolki to owszem było z tym ustawieniem lepiej ale była to rolka starego typu na innej tulejce i innym tłumiku więc nie można ich porównywać bezpośrednio. Jak pisałem wcześniej stoczyłem z tulejki ok 1.5mm i pasek ustawił się wzorowo. Radko kiedy jest tak idealnie na kołach. Tak czy inaczej pytanie aktualne bo kto słyszał o takich przeróbkach z rolka. Przy okazji zahaczyłem jeszcze znajomego mechanika magika (robi pełne kapitalki itp). Jak zobaczył i usłyszał ta całą historie to wywalił gały. Zdjąłem górną osłonę rozrządu i oblukał jak to leży. Twierdzi , że rzadko kiedy pasek układa się tak dobrze (idealnie zgrywa się z kołami). Jak dowiedział się , że tulejka musiała być stoczona bo mi tarł pasek o obudowę to nie wierzył. Cyrk jakiś. Panowie żadnych więcej pomysłów? Dzisiaj doszedł miernik kompresji. 1 i 2 gar po 13.5 bar 3 i 4 po 13. Ciśnienie lepsze niż się spodziewałem. Kończą mi się pomysły
-
Świece zapłonowe i przewody WN
Jaki koszt instalacji? Sam się na coś szykuje.
-
Świece zapłonowe i przewody WN
Ja płaciłem chyb 29zł szt. Ogólnie świeca elegancka. Jak masz gaz to w ogóle
-
Świece zapłonowe i przewody WN
Denso IK20. Nigdy nie kupię innych świec. NGK w tej chwili nie produkuje nic. Nawet przewodów. Wszystko śmietnik. Sprawdzone wielokrotnie.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Szukaj a znajdziesz. Mi to na fragmenty pompy nie wyglądało
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Czyli jednak adaptery kategorycznie nie. Ok porzucam tą opcje.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
O tysiaka za dużo:) Czytam o tych adapterach. Podobno stosują jakiś stop PA9 który jest super wytrzymały. Do tego zasada , że adapter ma być wyfrezowany w jednego kawałka i podobno jest bezpiecznie. Z tego co widzę od groma ludzi tak jeździ. W przypadku adapterów cała reszta pasuje plug&play czy i tak trzeba będzie jeszcze coś wymienić? Nie twierdze , że tak zrobię po prostu che się teoretycznie przygotować.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Rozumiem , że zostaje kwestia bezpieczeństwa. Zastanawiałem się czy jest ktoś kto robi takie rzeczy porządnie i pewnie. Sam już nie wiem. Koszt posadzenia tych 321 tak jak powinno się to zrobić mnie przeraża. Gdyby chociaż przeguby podchodziły a tu nic nie pasuje.
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
Będzie porażka. Przy ET 43 już jest porażka z tyłu. Niektórzy polecają nawet ET 33 na zimę. Ewentualnie ET 37. Ja właśnie takich szukam w tej chwili. Panie DEV do 321 nie da się dorobić jakichś adapterów żeby nie przekładać zwrotnic przegubów itp? Dostałem propozycje zakupu takiego zestawu z extra tarczami i w ogóle. Tylko zakres przeróbek mnie zabija finansowo na tą chwilę.
-
Wymiana termostatu WAHLER
Dobrze wiedzieć na przyszłość
-
Wymiana termostatu WAHLER
Tylko dobrze ułóż uszczelkę. Nie wiem jak jest w 1.9 tdi ale w VAG benzynach zdarza się mała dziurka w termo do odpowietrzania. Jeśli tu też jest pamiętaj , że ma być do góry.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Te oryginalne części to oryginały czy "oryginały"? Jeśli 100% pewniaki to może i mi byś załatwił napinacz z łańcuszkiem;]
-
Rejestracja auta z Niemiec po najmniejszej linii oporu
Dokumenty od zjazdowych tablic? Pierwsze słyszę. U mnie chcą oba brief'y oraz umowę kupna o ile nie jest dwujęzyczna.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Toć telefon chyba masz Dzwonisz po zioma i lecita z koksem. A tak na serio to będzie dobrze. Jeśli masz padnięty napinacz gdzie planujesz go kupić? Rozglądałeś się gdzieś już?
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Pomachał bym a co zemną chociaż bagażnik duży i nieraz w nim juz leżałem nawet wygodny ale wiadomo nie ma to jak w domu:) Ktoś podjedzie i pociągnie;] jutro środa działaj z pokrywa.
-
Jakie opony do felg 18"?
Koła masz 8j? Ja cały czas mam dylemat czy nie wziąć 225/45. Jakiś duży balon się nie robi a komfort by był kozacki. Jak nie to 235/.40. Trochę mało pompujesz te koła. ja bym dał chociaż 2.5/2.4
-
Zmiana oświetlenia wnętrza a4 b5
Przyłącze się do pytania. Gdyby ktoś był tak miły i opisał gdzie jaki typ diody.
-
A4 B6 nie łapie temperatury. Pilne
Właśnie w tym rzecz ale skoro pyta znaczy się nie ma czasu albo nie ogarnia w ogóle.
-
A4 B6 nie łapie temperatury. Pilne
No jak chcesz podepnij się pod kompa. Ja zaproponowałem Ci wersje oszczędną bo mechanik za kompa krzyknie więcej niż byś zapłacił za porządny termostat np. No ale jak pytasz ile mechanik weźmie za wymianę termostatu to chyba nie poradzisz sobie z resztą bez jego pomocy. Dobry termostat kosztuje 40-60zł a wymiana nie powinna więcej niż te 50.
-
Jakie opony do felg 18"?
Przy 8j będzie miał odkryty rant tak jak ja mam w tej chwili. Jeśli jeździ autem na co dzień poharata go. Sam muszę uważać jak cholera. 235 nie załatwia sprawy na 100% ale jest dużo lepiej bo rant spełnia swoje zadanie. Jeśli masz do tego wątpliwości pisz bo sam będę kupował nowe gumy i nie wiem na co się zdecydować. Myślałem już nawet o 225/45
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Takim to machasz na do widzenia i tyle Sprawdź wpierw co jest grane. Masz jeszcze trochę czasu. Nie czekaj aż pogoda się kompletnie zepsuje.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Też szukam powoli stali na zimę. Według Ciebie ET 33 na bank będzie ok?
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
W życiu bym nie założył felgi z takim ET do swojej B5. Minimum ET 43 czyli fabryka. W tej chwili mam alu ET35 i jest idealnie. Stalówek na zimę też będę szukał z ET 38 do maks 43. No chyba , że chcesz do tej stali dorzucać dystanse.
-
A4 B6 nie łapie temperatury. Pilne
Może być termostat ale jak dla mnie wahania są za duże. Te 90c to łapie tylko w mieście w korkach czy zdarza się w trasie itp? Oprócz termostatu sprawdził bym czujnik temp cieczy. Zagotuj wody zanurz w niej część metalową czujnika i zmierz opór. Na necie znajdziesz rozpiskę ile powinien wynosić zależnie od temp. Jeśli czujnik i i termo są ok to zostaje wiązka albo sam licznik. Nie wiem jak w B6 ale B5 zimne luty się zdarzały.
-
Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany
Wpierw oceń czy trzeba go wymieniać i posłuchaj czy nic nie hałasuje. Napinacz jest drogi więc wiesz.. Sam go wymieniam 3 miesiąc;]