Treść opublikowana przez Mesiah
-
Zaufany zakład regenerujący odbłyśniki w lampach.
Zawsze to coś. Moje są już zdemontowane także układ podobny. Same soczewki są przejrzyste i szkło nie jest mleczne więc chyba warto regenerować.
-
Zaufany zakład regenerujący odbłyśniki w lampach.
Witam. Jako, że regeneracja lamp to nie taki prosty zabieg i różne firmy nakładają różnej jakości powłokę na odbłyśniki szukam zaufanego zakładu który to zrobi porządnie. Może znacie kogoś?
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
To może już lepiej 225/40? No chyba, że masz super drogi. U mnie taki profil by nie przeszedł.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
To nie jest pic na wodę. Chodzi o to, że ze springami trzeba trafić. Ja przerobiłem ich swego czasu 5 czy 6 kompletów. Musisz je dobrać idealnie do wagi auta. No i najlepiej wymienić amory na te o skróconym skoku aby nie wylały i nie skakać jak piłeczka. Ogólnie ze sprężynami do 4 cylindrowych benzyn jest problem bo jest ich mało. Jak już coś jest to 1.9tdi lub V6 a to zupełnie inna masa z przodu. W tej chwili zakładałem kumplowi zestaw sprężyn H&R i na pałę je dobierałem. Springi od 1.9 tdi 60/40 siadły mu w 1.8 (podobna waga do Twojego 1.6) ok 50/40 i wyszło bardzo ładnie.
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
Tzn w czym problem? Gleba ładna. Aż strach na nią patrzeć i na ten profil opony
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Jak masz hajs na nowy to bierz DTS'a. Za 1800zł idzie to ściągnąć. Bynajmniej tyle kosztował do B6
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Kolego gwintów do B5 ludzie po pół roku i więcej szukają bo nic ciekawego nie ma. Ja ściągam gwinty z niemiec i mam już rezerwacje do połowy czerwca.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Z nowych w przyzwoitej kasie to tylko AP lub DTS. Jak coś lepszego to już używka. Za 900-1300zł można już upolować coś porządnego typu H&R.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Jak springi to i amory musisz kupić. Gwint sobie wyregulujesz a springi jak siądą tak siądą. Skoro już kupiłeś 18 to gleba musi być grubsza. Chociaż 50/40
-
Uszkodzona lampa polift. Co z tym zrobić?
Czyli tylko opalarka?
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
To bardzo dobra firma. Dużo lepsza jakościowo niż np vogtland. Tylko kto zakłada springi 60/35. Nie rozumiem po co w ogóle oferują takie obniżenie.
-
Uszkodzona lampa polift. Co z tym zrobić?
Kolega Jacek pisał o przedliftach bosch. Tak napisał mi na pw. Ja bosche w ogóle bez grzania rozbierałem. Z poliftami będzie sajgon bo lampy mam dziewicze.
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
I wice wersa cwaniaczku
-
Uszkodzona lampa polift. Co z tym zrobić?
I tak planowałem bixa więc rozklejać trzeba. Macie jakiś sposób na łatwe i bezinwazyjne rozklejenie lampy?
-
Uszkodzona lampa polift. Co z tym zrobić?
Ok Napisałem, że lampa uszkodzona i to na pewno nie podczas przesyłki i taką dostałem odpowiedź: "W poniedziałek prześlę Panu mocowanie odbłyśnika, widocznie od uderzenia, które złamało również uchwyt wykruszyło się i mocowanie. Jak sprawdzałem lampy przed wysyłką, to wszystkie mocowania były całe i odbłyśnik nie był ruchomy. Mam na giełdzie w Poznaniu jedna taką częściowo uszkodzoną lampę to wymontuję z niej to gniazdo mocujące. Jest ono wciskane do otworu w odbłyśniku. Nie mam wpływu na to jak kurierzy traktują paczki - moja, jak na pewno Pan zauważył składała się z dwóch solidnych kartonów. Dlatego zawsze należy otwierać paczki w obecności kuriera. Jak nie da rady sam Pan naprawić to proszę o kontakt. Tomasz Rubik." Da się to wymienić bez rozklejania klosza? Zauważyłem też, ze sreberko z soczewki odłazi płatami od zewnętrznej strony jakby. Zaglądając od tyłu do soczewki widać przez szkło obudowę lampy więc nie ma w wielu miejscach tego lakieru który odbija wiązkę światła.
-
Uszkodzona lampa polift. Co z tym zrobić?
Wiedziałem na 100%, że to nie z winy transportu bo lampa była szczelnie zamknięta i żaden fragment tego mechanizmu w środku nie latał. Lampy kupiłem na allegro i mam paragon. Za lampy dałem 330zł z wysyłką. A co powiesz na to ,żebym ustawił lampę na diagnostyce i w prawidłowym położeniu podkleił tę kulką elastycznym klejem reinza? Kuźwa 2 tyg auto bez lamp stoi i chciałem to już dzisiaj składać.
-
Uszkodzona lampa polift. Co z tym zrobić?
Wzięło mnie coś na swap lamp w moim przed lifcie. Zachciało mi się zespolonych lamp i teraz mam za swoje. Odebrałem dzisiaj dwie lampy. Ogólnie stan niezły tylko jest problem z jednym odbłyśnikiem. Po wyjęciu go z paczki okazało się, ze lata sobie góra dół jak chce. Po zdjeciu tylnej klapki od żarówki zobaczyłem, że mały przegubik (kulka) od ręcznej regulacji wypadła z odbłyśnika. Jestem chyba głęboko w du.. bo wygląda to tak jakby z odbłyśnika odpękł ten kołnierz który trzymał przegub w odbłyśniku. Na dole foto lampy sprawnej i niżej tej uszkodzonej. Jakość nie za dobra bo aparat nie mógł złapać poprawnie ostrości. Pomóżcie. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9bbf971ab1e9f7e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dff918a0c260236d.html
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Nie ma reguły. Ja ostatnio kułem młotem pierścienie z KW V1. Gwint 3 letni. Laga inox (nierdzewka) i skok gwintu 2.0. Pierścienie się utleniły i stanęły na maksa. Ja proponuje od razu po kupnie wymianę alu pierścieni na stalowe i dobre zabezpieczenie tego. Wtedy można latać zimą.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
No myślę, że cena/jakość u MTS jest nie do pobicia Wydaje mi się, że dostajesz więcej niż płacisz. Z giwntów low end MTS rządzi. FK (nie ten prawdziwy FK za 2.5 tyś na wkładach koni), TA czy nawet SS (nie wiem za co oni się tyle cenią bo to jeden wielki syf i na domiar złego nie przyjmują 90% reklamacji) jest według mnie gorszy. To samo z amorami sportowymi. Niby żaden wypas i często zdarza się, że jedna czy dwie sztuki z kompletu szybko wyleją (zależy jak się trafi) ale są przypadki kiedy te amory wytrzymują 3-4 lata przy normalnych przebiegach (nie wokół komina) oraz mają 2 lata bezproblemowej gwarancji (polecam zakupy u mapeta). MTS kosztuje ok 1100zł za komplet a jeden wkład al-ko do kw v1 ok 220 eur. Wiem, że to nie ta liga ale bez jaj. KW często też wylewają na naszych drogach i 50% z gwintów tej firmy ma wżery na tłoczyskach.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Potwierdzam. Nowy komplet ferodo+ferodo i jest 1-2mm rancik przy brzegu tarczy. Przy piaście nie zwracałem uwagi.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
On czy nisko czy wysoko jest podobnie miękki. No chyba, ze opuściłeś tyle, że siadł na odbojach. Wtedy jest beton.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Kto Ci mówił, że mts jest twardy? To jeden z najmiększych gwintów. Wielu właśnie przez to na niego narzeka.
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Dzik ma jakieś tm dojście w aso. Podaj mi nr seryjny napinacza na pw.
-
Jakie zawieszenie dobrać?
Sztywny i godny polecenia na nasze drogi? H&R. Nie do zajechania i dość sztywny. Wkłady bilstein czyli porządna regeneracja w zerkopolu. Podpasował mi bardziej niż KW V1. Według mnie to jeden z najwytrzymalszych gwintów.
-
Jakie zawieszenie dobrać?
Duża role gra tu też sprężyna i druga kwestia jest taka,że KW miałem nówkę a weitec był używany (2003 r produkcji). Trzecia kwestia to z tego co pamiętam KW i weitec miały wkłady identyczne ale różniły się numerami może inne tłumienie sobie weitec zażyczył. Chłopaki latali na KW i AP i zawsze była pieśń, że jest porównywalny komfort. W BMW e46 jeździłem na AP i przód był beton a tył trochę nie domagał przy ostrej jeździe (za miękki).