Treść opublikowana przez Mesiah
-
Jakie zawieszenie dobrać?
Będzie sztywny. AP jest na tych samych wkładach co KW V1 (AL-KO) a KW jest mocno sztywne. Nie wiem czy 5 lat przejeździ, zależy od stylu jazy. No ale w swojej cenie dalej jest chyba bardzo opłacalny.
-
Opony letnie 17 215/50 Dwie pary inne . Pomocy
16 czy 17 ET możesz brać to samo. Tylko, że 16 to kołpak i ginie kompletnie w B5. Szukaj 17.
-
Cewka zapłonowa Delphi
Pieprzą się (względnie rzadko) tylko są drogie i ludzie zapewne tylko w używkach szukają.
-
Jaki dobrać napinacz łańcucha rozrządu
Tak. Tylko przed wymianą napinacza sprawdź czy łańcuch nie jest rozciągnięty.
-
Opony letnie 17 215/50 Dwie pary inne . Pomocy
Bez przesady to już balon.
-
[B5 AJM] Ebonyschwarz avant :)
Zrób lepiej i mi podeślij stan swoich kloszy i odbłyśników. Jak dojdą moje lampy to sobie porównam.
-
[B5 AJM] Ebonyschwarz avant :)
No domyślam się. W ogóle kupując używaną lampę od razu trzeba założyć, że odbłyśniki są do regeneracji. Bosche też zawsze są wypalone. Po prostu trafiłem dobre lampy (co dziwne są z rocznika auta czyli 96r). NO ale się stłukły poza tym wyglądają kiepsko wiec czas na zmiany. Rozumiem, że w przypadku montażu bixa odbłyśników nie trzeba regenerować?
-
[B5 AJM] Ebonyschwarz avant :)
Hehe tzn valeo po lifty świecą gorzej niż szklane bosche? Czemu tak jest?
-
[B5 AJM] Ebonyschwarz avant :)
Ja jeszcze jak miałem zwykłe szklane lampy boscha wrzuciłem do nich żarówki osram bilux (bodaj +90%). Dawały czadu ostro. światła były super. Dopiero jak jedną stłukłem okazało się, że odbłyśniki były jak nowe, zero śladów prócz małej mgiełki nad samą żarówką. Później jeździłem golfem V na xenonie i jakoś z butów mnie nie wyrwało. Różnica była ale dużo mniejsza niż się spodziewałem.
-
Jaki dobrać napinacz łańcucha rozrządu
Zanim wymienisz zmierz ciśnienie. Jeśli okaże się za słaba to i tak będziesz musiał nalać płukanki na stary olej a nastepnie zwalać miskę więc szkoda lać nowy olej.
-
Różnica między sprężynami 1BE sedan vs kombi
Będzie do kitu. Odpuść temat. Będziesz jeździł jak hot rodem d*pą w górę. NIe szukaj 1be tylko ładuj eibach pro kit -30. Auto dużo lepiej się prowadzi i ma podobny komfort. Na start ori amory mogą z nimi polatać.
-
Jakie zawieszenie dobrać?
Z nowych w rozsądnej cenie to nic poniżej AP lub DTS (to samo tylko inny kolor i ten drugi jest trochę tańszy bo inna firma go rozprowadza oba wkłady al-ko tak jak KW V1). W używce jak już wyżej wymieniono weitec, H&R , KW , KAW lub Bilstein. Problem jest tylko jeden nie znajdziesz tych gwintów w dobrym stanie. Trzeba długo szukać i długo czekać. Trochę gwintem handluje i mam zamówienia na miesiąc-półtora do przodu. Ogólnie mówiąc gwint do B5 to przesrany temat. Szczególnie jeśli chodzi o tył bo szybciej wylewa i od niczego innego nie pasuje (przód włożysz z a6 c5 i paska b5).
-
Różnica zawieszenie 1be i 1ba
Podejdzie ale według mnie nie warto. Ja bym wrzucał eibacha pro kit -30. Na nich auto prowadzi się dużo lepiej nie tracąc przy tym na komforcie.
-
[B5 AJM] Ebonyschwarz avant :)
Ciekawe kto 205/50 r17 8j Idealny rozmiar opony do tej felgi. Wygląda bdb i jeździ się komfortowo w koleinach. Ewentualnie 215/50 nie będą mega większe i tez ujdą do B5. Jeździłem na takich i było bdb no ale 205/50 wzięło górę. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/121ab4ca7533b118.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e593d97d21a6029d.html
-
Opony letnie 17 215/50 Dwie pary inne . Pomocy
W czym widzisz problem? Do nadkola masz jeszcze kilometr.
-
Jaki dobrać napinacz łańcucha rozrządu
Zawsze zaczyna się od mierzenia ciśnienia oleju. Chyba, że lubisz wymieniać wszystko dookoła na chybił trafił. Jedź do mechanika i każ mu bezdyskusyjnie zmierzyć ciśnienie oleju. Nie słuchaj kręcenia i pierdzielenia tylko to zrób. Najlepiej na zimnym i mocno rozgrzanym oleju. Ludziom często spadek ciśnienia pokazywało po dopiero 15-20 min od odpalenia. Smok oleju i ciśnienie smarowania to podstawa w każdym VAG 1.8/1.8t.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Nie ten dział. W tym się witamy.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Nikt go za nic stamtąd nie pogoni dopóki nie złamie regulaminu allegro. Ostatnio kładą lachę na wszystko.
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
To rozpętałem dyskusje Ogólnie zjeździłem gwintów mnóstwo. TA nie polecam nikomu prócz pozerów. Ogólnie Armi wytłumaczył komfort w TA na co mi zabrakło chęci. Tym bardziej bolączki tego gwintu wychodzą w autach pokroju S4 gdzie często daje się po garach. Oj co tu dalej komentować. Pojeździsz to sam wnioski wysnujesz. Z raz czy dwa przejedziesz się na spocie porządną taczką to moment załapiesz
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Dlatego napisałem, że nie wiem jak jest z 1.8t z końca produkcji B5. Widzę już zaczęli kombinacje. Jeśli miałbym z wtyczką to też bym kombinował ale mimo wszystko podróby napinacza bym nie kupił. A w ogóle co do diagnozy to nie wymienia się wszystkiego dookoła tylko się szuka aż jest się w chociaż 90% pewnym usterki danej części. Będziesz zwalał skrzynie to dobrze sprzęgło przejrzyj i wymień chociaż tarczę i łożysko na wszelki wypadek (koszta znikome). No chyba, że już to robiłeś.
-
Wymiana soczewek - mały DIY
No właśnie zdjęć nie ma a temat mnie zaciekawił.
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
Nie wiem ile waży Twoje auto. Ja jeździłem avantem 2.5 tdi w quattro i była popelina straszna nawet w porównaniu do 10 letniego weiteca. Gdyby TA było takie super to nikt gwintów po 5 tyś by nie kupował, a te sprzedają się lepiej niż chińczyki z puszek po piwie. Po pierwsze się nie denerwuje po drugie nie jestem Twoim kolesiem więc zważaj sobie. Pisze to co pisze dla dobra właściciela tego S4 nie po to żeby komuś wytknąć błędy czy inny shit. Każdy niech jeździ na czym mu się podoba. Po prostu uważam, że zadbane S4 zasługuje na porządny zawias żeby wykorzystać jego potencjał. Nie ma po co się sprzeczać i szukać powodów do zaczepki. Zawsze było i zawsze będzie tak, że jeśli ktoś wychyli się i zwróci uwagę zamiast wkładać palca w d*pę to dostaje bęcki. EOT
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
Ty jeździsz traktorem a on S4. To w ogóle inna bajka. Miałem dwa gwinty TA i nie polecam nikomu. Każdy chwali swoje , szczególnie w Polsce. Przejedź się raz na porządnym gwincie a zmienisz zdanie.
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
Jeśli to tymczasowe rozwiązanie to ok ale do S4 to ja bym Teina ładował bo na to zasługuje. To, że jechaliście 180 w 6 osób o niczym nie świadczy. Pęknie jak gość będzie jechał sam i bez obciążenia choć wcale nie musi. Po prostu były takie przypadki a to świadczy z jakiego syfu ten gwint jest zrobiony (1000zł nowy-sic!). A co do taczki to właśnie TA nią jest. Wszystkie droższe gwinty są bardziej kulturalne i właściwości jezdne są nieporównywalnie lepsze. Nawet H&R uznawany za beton (co nie do końca jest prawdą) jest miększy od TA. Gwinty z najniższej półki służą do lansu wokół komina 40km/h a nie do zabawy. Ja mając S4 ładnie bym upalał no ale to kwestia gustu. W końcu to nie moje auto. A tak ogólnie super furka. Może kiedyś sobie taką sprawię i utopie w niej worek kasy
-
[S4 AGB] Stage 2 || 2.7 biturbo || Recaro || USA || Lift || 6-tłok Porsche
Do S4 wsadziłeś gwint TA? Coś tu trochę nie halo. Taki gwint pasuje do S4 jak świni siodło. Ja mam zwykłe 1.8 i jeżdżę na Kw V2 w tej chwili. TA do jazdy emeryckiej się co najwyżej nadaje a i tak po dwóch sezonach wyleje. Uważaj tez na tylne dolne mocowania oraz tulejki. Lubi to sobie pękać i nieszczęście gotowe. Na forum jest jeden czy dwa przypadki (oba w quattro, w ośce nie występuje) ale na necie jest tego dużo więcej. Było już dosmarować gorsza i kupić chociaż DTS lub AP (to samo tylko inny pakowacz).