Treść opublikowana przez Mesiah
-
1.8T AEB jakie powinno byc cisnienie oleju i jaki olej najlepszy ????
Olej też LM. 5w40 synthoil , filtr mann/knecht
-
Opony letnie 17 215/50 Dwie pary inne . Pomocy
Kupuj i zakładaj. Aby na jednej osi nie było różnych opon. No i nie pchaj się w opony starsze niż 5 lat.
-
1.8T AEB jakie powinno byc cisnienie oleju i jaki olej najlepszy ????
Nic się źle nie skończy. Płukanka LM jest bdb. Tylko kup tą droższą pro line nie tańszą (białe opakowanie).
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Postawią zarzut o wyłudzenie internetowe. Bodaj od rocznych zawiasów do odsiadki 3 lata. Zależy z jakiego paragrafu będą gościa karać. Przy niskich kwotach poniżej bodaj 250zł będzie grzywna + 1 rok próby (nie zawiasów) zakładając, że gościu nie był wcześniej karany.
-
Dziadostwo z łajdactwem ....
Tak a w nich pracują najgorsze tłuki i partacze. Jak ktoś nie daje sobie rady na zwykłej mechanice idzie do serwisu. Tam jest zawsze dobrze nieudacznikom. Z życia wzięte x100
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Tak w ogóle to nie ma osób pracujących w aso albo mających tam wtyki u nas na forum? Może ktoś by doradził gdzie pewnie i najtaniej kupić taki napinacz.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Gdzie i kiedy napisałem, że aso odpada? Od kiedy jestem na forum pisze, że napinacze i łańcuchy do nich kupować tylko w aso. Ten śmieć z linku który podałeś nie jest oryginalny. To zwykła podróba ze znaczkami jak każda inna z allegro.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
O czym Ty piszesz?
-
Dziadostwo z łajdactwem ....
Pewnie, że już jesteśmy ale mimo wszystko będziemy świadkami jeszcze wielkich zmian. Nie tylko w kwestii motoryzacji i własności. USA i cała ta za***ana unia trzęsie całym globem jak chce.
-
Dziadostwo z łajdactwem ....
Coś czuje, że te wszystkie zmiany jakie wprowadzą w tej dekadzie mają wyższy cel. Niedługo serio będą jaja. Będziemy tylko jebać po 12h i nic nie będzie nasze.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
To trzeba dzwonić gdzie indziej i wysyłkowo brać.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Hehe to albo co rusz podnoszą ceny albo zależą one od oddziału. W tamtym roku ktoś za 1700 ściągał.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Tylko używka ori audi. Góra z a6 c5 (do skrócenia) a dół z s4 b5 razem z uchwytami. Ok 100zł/szt
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
No to zawsze kończy się tak, że trzeba iść i kupić drugi raz.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
A czy to coś zmienia?
-
Jakie tarcze i klocki pod 312mm.
To o niczym nie świadczy. Każda może się skrzywić. Hart zrobi to 2x szybciej. Przerabiałem to. Może zacisk na prowadnicach stoi albo w kałuże wjechałeś na rozgrzanej tarczy? Mój starszy załatwił ate tydzień po założeniu w kałuży właśnie.
-
proszę o pomoc ogarnietych,, dystanse "
Przy B7 nie pomogę. Najłatwiej i najpewniej wziąć sobie kawałek jakiegoś liniału czy deseczki o długości takiej aby mierząc od ziemi zmieściła się do nadkola. Przykładasz do opony lub rantu felgi (zależy co bardziej odstaje) w dwóch miejscach i widzisz na błotniku jakiej grubości dystans Ci wejdzie. Mierzysz to metrówką czy suwmiarką jak masz i zamawiasz. Te 2-3mm zawsze warto odjąć aby za bardzo nie wystawało.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Nie kolego ja nie szydzę z innych. Pisze jak jest. Zbrakło mi kasy na komplet zimowy.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Ja teraz latałem. Do tego gleba ok 65/60 i letnie opony 225/40
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Mi też nic przed założeniem nie trzeszczało ale po założeniu dwóch sztuk różnica w prowadzeniu auta jest duża. Czuć to od razu i nawet w ślepym teście byś to wyczuł w 5s. Ktoś tam nawet kiedyś sprawdzał na podnośniku czy innym ustrojstwie. Okazało się, że B5 bez rozpórek rozchodzi się gdzieś na dole przy sankach o ponad 1cm przy obciążeniu. Z rozpórkami 0.
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Nie rozumiem jednej rzeczy kolego Dawidzie. Przecież masz 1.8t a w nich tak jak w starszych ADR masz napinacz bez wtyczki (nie wiem jak było z tymi z końca produkcji). Taki napinacz w aso można upolować ponoć nawet poniżej 600zł (gdzieś w seacie się trafiały) a normalna cena to 650-700zł. Febi kosztował pewnie ponad 500. Jaki to miało sens? Rozumiem kombinacje osób które mają napinacze z wtyczką (chyba ok 1700zł w aso) ale takie wersje jak my may są do przełknięcia. Wlać płukankę LM , spuścić syf i zdjąć miskę. Wyczyścić smok i jak trzeba ( w co wątpię) wymienić pompę oleju. Złożyć i zalać LM 5w40. Następnie wymienić napinacz na taki z aso + łańcuch i spokój na długie lata. Te silniki są na prawdę ok i jak się dba to robi się przebiegi. Z drugiej strony nawet jeśli ktoś ma napinacz z wtyczką i płacze, że taki kosztuje grubą kasę to ja się dziwie. Zobaczcie na nowe auta. Części do nich kosztują majątek i za bzdety płaci się po 2-3 tyś. Pomijam fakt, że i psują się dużo częściej. Wydać te 2000zł na napinacz z łańcuchem raz na życie auta to nie tragedia.
-
Pompa oleju 1.8 ADR
Pojeździj jeszcze trochę a na pewno będziesz musiał zmienić silnik. Jak dla mnie to już jest załatwiony. Co do silników. To co z tego, ze taki kupisz skoro będzie już miał powyżej 250 tyś i napinacz na śmietnik. Używka odpada , nowa podróba odpada , zostaje tylko aso. Nie wiem jak jest w Twoim roczniku ale w moim 96 jest napinacz bez wtyczki i kosztuje normalne pieniądze w aso. Ten z wtyczką lasuje mózg. Nie wiem czemu jest aż taka różnica w cenie. Rozumem 200-300zł ale nie ponad tysiaka.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
A ja jeżdżę na ok 70/60 i w aucie jest cisza. Mam dolną i górną rozpórkę. Jedynie przy najeżdżaniu na większą górkę lub krawężnik jednym kołem coś odezwie się przy słupkach w bagażniku. Podłokietnik fabryczny nie dokładany i tapicerka w aucie nigdy nie ruszana.
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Nie wiem w ogóle o co tu chodzi. Przecież każdy mechanik powinien zacząć od sprawdzenia ciśnienia oleju. U mnie smok też był przytkany ale nie aż tak.
-
Terkotanie na ciepłym w Audi A4 B5 1.8T
Jeśli nie był rozciągnięty to nie musiałeś go wymieniać. Febi albo już padł albo padnie lada chwila. Było o tym 1000 razy.