Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

djmesiu

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez djmesiu

  1. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Więc tak wszytko sprawdzone miałem wielkie szczęscie z tym urwanym paskiem nic nie zrobiło kompresja taka jak wczesniej po 32 i 33. Rozrzad ustawiony prawidłowo, kąt wtrysku na 0. Niepotrzebnie sie tylko zabierałem za te wymiane pompek teraz na zimnym ładnie pracuje, jak sie rorgrzeje zaczyna przerywać na biegu jałowym. Musze oddać do kogoś co sie na tym z dużo lepiej zna i ustawi to wszytko jak sie należy. Polecicie mi jakiś serwis lub osobe z okilic Rzeszowa?
  2. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Więc tak kompresja jest taka sama jak wczećniej nic sie nie zmieniła to duży plus ale następny problem to pompowtryski mają korekcje wywalone w kosmos wszystkie po za normą np cyl 1 -3.01 cyl 2 -1.98 cyl 1.20 cyl 4 2.70... Silnik dziwnie pracuje i trzęsie cała buda, ale nie kopci spaliny strasznie gryzą w oczy, więc pasuje dalej regulować pompki. Zastanawia mnie jedna rzecz po odkręceniu kontry jak wysoko wykręcić regulacje przed ułożeniem dzwigienek w najniższym polożeniu?
  3. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    No jutro bedę wszytko wiedział bo mam wolne to sobie jeszcze raz sprawdze wszytko na spokojnie. Ostanio jak sprawdzałem to było tak cyl 1. 32 cyl 2. 32 cyl 3. 33 i cyl 4.33 takze było bardzo dobrze. Zastanawia mnie tylko ustawienie rozrządu nigdy tego nie robiłem w Audi,nie wiem czy wszytko zobiłem tak jak się należy.
  4. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Nie było żadnych.. Sprawdziłem wczoraj wszytko dokładnie czy nie ma gdzies jakiś uszkodzeń w sumie chyba z 10 razy zanim go odpaliłem nic nie było kompletnie nic. Jezdziłem tym autem od czerwca i jedynie co wymieniłem to uszczelniacze na PD i jezdził cały czas bez problemu az do wtorku. Ciężko powiedzieć czego sie urwał, moze ktoś wczesniej co montował rozrzad zle poustawiał i to znacząco skróciło żywotność paska albo poprostu był z wadą tyle i tyle wytrzymał i szczelił
  5. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Powinienes wykrecic swiece bo do konca nie wiadomo co powoduje opory w silniku. kompresja czy awaria To sie jeszcze wszytko sprawdzi w poniedziałek bo dzisiaj jużnie mialem czasu. Ale wczoraj po zapaleniu silnik ładnie pracował,myślałem ze bedzie chodził jak czołg. Robiłem to ze znajomym mechanikiem i twierdzi ze na pierwszy rzut chociaz sam w to nie wierzy ale powinno być okej, sprawdze to jeszcze wszytko dokładnie żeby pozniej niepsodzianki nie bylo gdzieś na drodze. Pasek był firmy Contitecha, wszytkie napisy jeszcze są na nim prawie jak na nowym, po oględzinach nie wyglądał na zużyty a jednak się urwał...Teraz to juz chyba nic nie robią na jakość tylko na ilosc..
  6. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Na blacie jest 199 tys a ile naprawdę to nie wiem. Witam Po całym dniu spędzonym przy aucie wstępnie mogę powiedziec( chociaż nie jestem jeszcze do konca pewny) ale audiczka działa nic sie nie dzieje troszkę przerywa ale to jest wina regulacji pompowtrysków bo korzystając z okazji wymienilem 2 kolejne które juz wczesniej miałem wymieniac. Przed zapaleniem obkręćiłem wałem 2 razy nic nie blokowało i nic nie stukało, stawiał opór ale to kompresja. Także może sie obejdzie bez wiekszych kosztów. Miałem farta ze nic cięzkiego sie nie stało:) Dla pewności sprawdzę jeszcze kompresje i wtedy bedzie wiadome wszytko;)
  7. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    oby nie... ale musze sie chyba przygotować na to ze troszke kasy pójdzie. A dopiero miesiąc temu wymieniłem uszczelniacze i pompki... ehhh
  8. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Zamówilem dzisiaj pasek firma Dayco o ile dobrze pamiętam. Jak nrazie przy aucie nic nie ruszałem bo nie miałem kiedy, zacznę w piątek i wtedy sie wszytkiego dowiem. Chciałem dzisiaj wyciagnąc ten stary zerwany ale jego sie nie da ruszyć. Jeszcze mam jedno pytanie w najlpeszym przypadku załoze nowy pasek i obejdzie się bez kosztownych napraw, w najgorszym planowanie głowicy, zawory tłoki i bóg wie co jeszcze jaki będzie ewentualny koszt naprawy?
  9. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Zobaczymy co u mnie bedzie, dzisiaj po pracy skocze kupic pasek zaloze i wtedy sie okaze co i jak. Przy zakladaniu samego paska jest taka sama procedura jak przy zalladaniu kompletnego rozrzadu? Demontaz zderzaka blokady, gmp itp?
  10. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    wałek dało sie ręcznie przekrecic, stawiał opór ale nie taki zeby go nie można było ruszyc
  11. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Tak ale tylko podczas odpalania a mi zgasło i juz nie probowalem odpalać. Zobaczę co bedzię się działo po założeniu nowego paska chociaz nic dobrego nie obstawiam sugerując się waszym doświadczeniem
  12. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    No jeszcze się nigdy z tym nie spotkałem rozumie jak by nie był wcale wymieniany poszarpany czy coś a tu nic prawie jak nowy... Przekrecenie koła wałka rozrzadu tez pewnie niczego niezdiagnozuje..
  13. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    ok będę sprawdzał jak dorwie pasek. Dzięki za dodanie utuchy
  14. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Czyli bez założenia nowego paska nie da rady sprzwdzić w jakim stanie jest silnik?
  15. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    nie wiem co o tym myślec juz dopiero wymieniłem popmpotwryski a teraz to.. pocieszam się tylko tym ze przy zerwaniu paska słychać stuki metaliczne a tutaj nic takiego nie było moze nie narobiło wielkiego bajzlu w środku, chociaż rożnie może być.
  16. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    tak ściągałem i jest urwany, nie widać zeby był zniszczony nawet... no mi szczelił na postoju:( rozrzad robił poprzedni właściciel przy przebiegu 169tys obecnie mam 199 tys był potwierdzony faktura itp itd
  17. djmesiu opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam Stało się chyba najgorsze... Dzisiaj po przyjezdzie z pracy zerwał mi się pasek rozrzadu na biegu jałowym obroty w granicach 900..Zawsze przed wyłaczeniem silnika odczekuje jakiś czas, minute, połtorej i nagle silnik samoczynnie zgasł nie było żadnego huku czy metalicznych dzwięków,tak jak bym go wyłaczył kluczykiem. Mam sie szykować na generalny remont silnika?? czy przez to ze stał na biegu jałowym koszty mogą być mniejsze?? jak ewentualnie sprawdzić jakie są uszkodzenia bez demontażu głowicy? dodam ze rozrząd mial przejechane jakies niecałe 40 tys km.
  18. Znajomy ma B5 i podgrzewanie lusterek załącza mu się razem z podgrzewaniem tylnej szyby:)
  19. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Wałek był sprawdzany i jest w stanie dobrym. Winne były uszczelniacze, były takie lekko poszarpane, a i rozrząd był zle ustawiony. Po zrobieniu tego wszytkiego auto jak nowe:D Wymienię jeszcze 2 pompki bo mają troszkę za wysokie korekcje i myślę że będzie już całkiem dobrze:)
  20. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    No u mnie wczesniej nie trzeba było 2 dni żeby nie mógł odpalić, wystarczyło kilka godzin i problem:P szczególnie rano i po wyjściu z pracy jak auto stało 8 czy 10 godzin. Teraz jeszcze dobrze kluczykiem nie przekręce i auto już zapalone:D
  21. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    No właśnie wymieniłem te uszczelniacze i jak narazie już 3 dzień nic się nie dzieje, pali od strzała nie dymi, nawet korekcje na pompkach się polepszyły. Auto tez miałem sprowadzane z Włoch także możliwe ze też były założone jakieś badziewne uszczelniacze.
  22. U mnie było dokładnie tak samo jak opisywałes,bujało autem, nie chciało palic, dymiło jak z kumina itp. Po wymianie uszczelniaczy auto jak nowe.
  23. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    no ja na 3 i 4 cylindrze tez mialem podobne wartości do Twoich, tylko pierwszy kulał także napewno bedzie do wymiany. Dzięki za pomoc;)
  24. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Czyli korekcje pompek mają wynosić jak najbliżej 0 tak?? Nie pamiętam już jak to dokładnie wyglądało u mnie ale było cos takiego 1 pompka miała -2.75 po kilku sekundach juz -3.20. 2 pompka granice 1.70. 2 ostanie były chyba w normie nie przekraczały 1.0
  25. djmesiu odpowiedział(a) na djmesiu temat w 1.9TDI
    Wiem wiem dokladnie ile kosztuje nowa pompka szkoda ze teraz a nie przed zakupem samochodu.... Mam znajomego co pracuje w serwisie VW mówil ze to jakos ogarnie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.