Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane lusterka . Jak się włączają


szymek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się was zapytać w jaki sposób włącza się ogrzewanie lusterek bocznych . Czy lusterka się grzeją jak włączę ogrzewanie tylnej szyby (razem podgrzewaniem tylnej szyby) ? Bo obiło mi się kiedyś o uszy że po lifcie było już tak że był w macie jakiś czujnik który sam automatycznie załącza grzanie lusterek bocznych kiedy temperatura spada poniżej +5C.

Moje Audi A4 B5 TDI AFN 99r. AVANT ( jest to już praktycznie pełny lifting tylko że zegary podświetlane jeszcze na czerwono)

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma B5 i podgrzewanie lusterek załącza mu się razem z podgrzewaniem tylnej szyby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego nie powie. Jedni mają tak a drudzy inaczej. A czujniki w matach nie włączają mat tylko je wyłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiazkach po 98 lustra byly po zaplonie. Przed 98 razem z tylna szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiazkach po 98 lustra byly po zaplonie.

Czyli grzeją cały czas, czy dopiero załączają się poniżej jakiejś temperatury ? Jakiej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam po lifta z 1999r i u mnie jest podrzewanie automatyczne gdy temperatura na zewnątrz spadnie po niżej +5 stopni i grzeje wtedy cały czas


lusterka grzeją się z chwilą gdy na fisie pojawi się obok temperatury płatek śniegu to i wtedy lusterka zaczynają grzać jak i podgrzewane bębenki zamków oraz dysze spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiazkach po 98 lustra byly po zaplonie. Przed 98 razem z tylna szyba.

Czy pokrętło od regulacji lusterek ma w tym momencie znaczenie (przedlift)? Czy musi być na środek ustawione ? Czy może być na lewe/prawe lusterko ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiazkach po 98 lustra byly po zaplonie. Przed 98 razem z tylna szyba.

Czy pokrętło od regulacji lusterek ma w tym momencie znaczenie (przedlift)? Czy musi być na środek ustawione ? Czy może być na lewe/prawe lusterko ? ;)

Nie ma znaczenia, wiazka jest podciagnieta albo od szyby albo od zapłonu i z regulacją nie ma nic wspólnego oprócz kostki w drzwiach ;)

I tak jak mowi kolega Piotrek, w po 98 zalacza sie gdy temp spada ponizej 5C *na czujniku temp. zew. a w pre.98 dziala czasowo, jak tylnia szyba. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiazkach po 98 lustra byly po zaplonie. Przed 98 razem z tylna szyba.

Chyba nie do końca , ja mam auto z 97r i grzeją bez tylnej szyby , niezależnie od tem zewnętrznej . Wiązka jest oryginalna , nic nie jest rezane , Jutro z ciekawości zobaczę czy grzeje po włączeniu zapłonu czy dopiero po odpaleniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 98' lusterka grzeja sie od razu po wlaczeniu zaplonu :)

U mnie w 97 też grzeją po włączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a u mnie nie grzeją wcale :D a prąd dochodzi...

Maty grzewcze pojechane, rwij nowe wklady.

Zima jest, przydaje sie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maty sie wymienia w tych wkładach czy nowe trzeba całe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale nowe.

Tylko wez z aso, ja kupilem jakies podrobki i sa lipne, dziwnie odbijaja. Do tego w zamiennikach sa wtyczki do grzania mniejsze i trzeba ciachac stare kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to możliwe że u mnie grzeją jak fis pokazuje 7,5+? niby mają grzać od 5. możiwe że to przez deszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lusterkach poliftowych są włączniki termiczne ktore czasami działają jak chcą. U mnie rok temu lewe lusterko przestało grzać i okazało się że to właśńie termostat w lusterku padł. Po wymianie wkładu jak na chwile obecna jest ok i zaczynaja grzać tak od ok +7 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyzej 5st.tez grzeja...u mnie sa po zaplonie i jak np sa mokre od deszczu to dziala podgrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...