Treść opublikowana przez radi88PL
-
[1.8T ANB] Uszczelka Turbo--DP
Cześć ! Dwa lata temu założyłem DP poszła nowa uszczelka, śruby itd. Ostatnio zauważyłem przedmuch na tej uszczelce. Czy mam ją wymienić ? Ma to jakiś wpływ na działanie auta ?
-
Niebieski dymek
Warto zajrzeć do turbo od strony gorącej. Dużo Ci pali tego oleju ?
-
A4 B5 1.8T Drgania na LPG
Poczytałem na ten temat i wychodzi na to że jest to zjawisko tak zwanego "Zimnego Vaga" i raczej nie wiele da się z tym zrobić. Przyzwyczajam się.
-
[anb] notoryczne zimowe problemy z odmą
Po lekturze z poprzednich lat wiem tyle, że kiepskiej jakości olej może powodować te problemy, ale przede wszystkim krótkie trasy. U mnie olej odpada bo jest wysokiej jakości, notorycznie krótkich tras też nie robię. Nie wiem czy jazda na LPG nie powoduje tych problemów. Tak czy siak jak jest mróz to 2-4 razy muszę tam zaglądać i wszystko czyścić.
-
[anb] notoryczne zimowe problemy z odmą
Cześć, Macie problemy z odmą zimą ? u mnie co rocznie te same kłopoty. Temp spadnie poniżej 5 stopni i po kilku dniach zamarza odma !. Nauczyłem się z tym żyć i co jakiś czas wyciągam ten grzybek z dolotu i go czyszczę z masła. Zaczyna mnie to irytować. 3 Lata temu wszystko było czyszczone od bloku silnika i wymieniane na nowe (łącznie z zaworkiem) a problemy i tak się pojawiają. Napiszecie że za krótkie przebiegi, do pracy mam 16KM i jak gaszę auto to temp oleju ma ponad 80 stopni zatem dobrze dogrzany. Gdzie szukać przyczyny ? Olej dobry LM 5W40 zmieniany co 8 tyś. może ten grzybek co wchodzi w dolot działa nie właściwie bo po jego wyjęciu z tej metalowej rurki zawsze wylatuje sporo wody. Poradźcie coś. Pozdrawiam
- Swiece
-
Szarpanie Audi A4 B5 1.8t AEB
Nie jestem pewien czy masz u siebie, ale problem może też być w ICM (wzmacniacz sygnału dla cewek) montowany na obudowie filtra powietrza.
-
A4 B5 1.8T Drgania na LPG
Winny okazał się wtryskiwacz nr 1, po jego wymianie jak ręką odjął. Dzięki przem8 za naprowadzenie. Mam przy okazji pytanie czy Wam też zaraz po przełączeniu na gaz potrafi szarpnąć silnikiem, efekt jest taki jak by go przelewało paliwem dzieje się tak wyłącznie na zimnym silniku.
-
A4 B5 1.8T Drgania na LPG
Ja to teraz będę wymieniał filtry gazowe razem z olejowym i powietrza co 8 tyś. z ciekawości gdzie masz założony taki odstojnik ?
-
A4 B5 1.8T Drgania na LPG
Dzięki za radę - tak zrobię. Mam LPG-Tech Dragon silver. Coś krótka żywotność tych wtryskiwaczy, 20 tyś. to już jakiś żart. Fakt że LPG pewnie większych norm czystości spełniać nie musi ...
-
A4 B5 1.8T Drgania na LPG
O ile dobrze interpretuję wskazania VAGa to na 1 oraz 3. Myślałem o zamianie cewek miejscami, aby sprawdzić czy missfire pójdzię za cewką. Na gazie przejechałem około 50 tyś. Rozważam zakup nowego ICM na podmianę aby mieć pewność że zapłon nigdzie nie kuleje.
-
A4 B5 1.8T Drgania na LPG
Witajcie, Mam problem z instalacją LPG zaobserwowałem drżenie silnika i delikatnie nierówną pracę na LPG. Po podpięciu VAG'a brak błędów. W blokach pomiarowych chyba 15 lub 16 licznik Missfire wskakuje na 10 na PB jest wszystko w porządku. Dwa tygodnie temu został wymieniony czujnik ciśnienia gazu. Co zrobiłem: -Wymieniłem świece NGK PFR6Q -Wymieniony filtr fazy ciekłej (lotny ma 8 tyś. km przebiegu) -Cewki wymieniane 15 tyś. km temu na nówki BERU -Styki w ICM czyste i suche. W sterowniku od LPG są 2 błędy niskie ciśnienie przed elektrozaworem oraz jazda na dwóch paliwach z powodu niskiego ciśnienia. Wygląda mi na to że reduktor zaczyna szwankować lub wtryskiwacze. Podpowiedzcie proszę co jeszcze można sprawdzić.
-
Dymi 1.8t
Odkręć DP i zajrzyj w stronę gorącą turbo czy niema śladów oleju,po mojemu czeka Cię regeneracja turbiny
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
W vagu uruchamiasz grupę 032 i odczytujesz wartości tylko wcześniej nie kasuj błędów w ECU
-
Płukanie silnika
Znając problemy 1.8T z tak zwanym "oil sludge" zdecydowanie lepiej zdjąć miskę i zajrzeć do smoka. Sprawny mechanik poradzi sobie bez problemu. Ważne aby nie nawalić na łączenie miski dużej ilości silikonu.
-
1.8T Ustawienia instalacji LPGTECH
Cześć, Możecie zerknąć na parametry mojej instalacji ? Gazownik twierdzi, że wszystko jest git bo auto było strojone na AFR mimo wszystko chciałbym Was poprosić o opinie.
-
1.8T ANB prośba o analizę logów
Problemem ubogiej mieszanki na LPG okazał się uszkodzony czujnik ciśnienia gazu, po wymianie na nowy problemy ustąpiły.
-
1.8t Anb mocno cofa zapłon
@zdzislavo jak tam sytuacja ? opanowałeś już cofanie zapłonu ?
-
1.8T ANB prośba o analizę logów
Kata niema jest DP, soft robiony u cenionego fachowca. Program mam już prawie 2 lata, wcześniej nie było żadnego problemu zero błędów itd.
-
1.8T ANB prośba o analizę logów
Logi robione na PB, świece świeże, cewki wszystkie 4 nowe BERU, od czego zacząć ? co ma na to wpływ ?
-
1.8T ANB prośba o analizę logów
Panowie wczoraj auto przy normalnej jeździe wpadło mi najprawdopodobniej w tryb awaryjny turbo pompowało jedynie 0.4 BAR, nigdy wcześniej to się nie zdarzało. Błąd w pamięci 17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean P1128 - 35-00 - -. Po skasowaniu pojechałem zrobić logi proszę o analizę: 002-003 http://vaglogger.apphb.com/log/5babb796bb9fdd1e44c24007 003-020 http://vaglogger.apphb.com/log/5babb796bb9fdd1e44c24008 115-118 http://vaglogger.apphb.com/log/5babb796bb9fdd1e44c24009 002-033 https://log.malonetuning.com/chart/239170#H8KLCAAnwrvCq1sCA23CjUEKw4MwDATDv8KiwrMMdcKbw58YH8OURsK4wobDhArCshLDksK%2Bwr5xDMKlwoced8KGYUMAw6VZNnYjGVU2QMKPwrfCiMO%2Fw7DCtcOhwofDjMO3XMOYJcKVdcKpwoDClw4nw5HDvMOmYyIkLsKsZAzDncKUwo3DlcKcwonDmx3DrcK5FcK9wqFxdMKvLwLDjcOpaWdywrzDvcKIw6BxwogIw75UwrTCmsOUZcOKw5bCjB9iw7wAEENIQsK%2FAAAA
-
Pierwszy samochód
To co po za kupie się robi rozrząd oleje filtry i inne płyny. Później to podłączenie kompa, dobrze zrobić komplet logów dynamicznych i od ich wyniku myśleć co dalej naprawić/wymienić.
-
Wiskoza
Po VIN sobie dobrali co trzeba.
-
Wiskoza
Nie znam numeru, ale podpowiem że daruj sobie wiskozy w tanich zamiennikach. Mnie mechanik namówił na toprana i po dwóch tygodniach zmieniłem na Hella/Behr i jest gitara już ponad 3 lata. Pozdrawiam
-
Jaki smartfon do 1000zł ?
Samsung A5 2017, superamoled wyswietlacz robi robotę, 3Gb ram spoko wystarcza do tego wifi 5Ghz i NFC, wodo i pyloszczelny do jakiejs tam normy. Corning gorilla glass na wyświetlaczu, czytnik linii papilarnych