Treść opublikowana przez mekto
-
[ALL] Zawór upustowy BLOW OFF BOV w TDI
Daj sobie spokój z Blow Off-em w dieslu - do niczego to nie służy a może zaszkodzić. Jak chcesz osiągnąć ciekawy dźwięk to lepiej pomyśl o wydechu przelotowym.
-
[B5 1Z] Dziwny metaliczny dzwięk na wolnych obrotach
Plecionka na bank - było wiele razy. Sam też już przechodziłem przez to.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Wahacze wymienione i skrzypienie ustało.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Wstrzyknąłem WD40 do końcówek drążka kierowniczego i nic nie ustało nawet na chwilę więc raczej to nie to u mnie.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Ja właśnie zakupiłem dwa dolne z prawej strony - na diagnostyce wyszło, że to one mi skrzypiały szczególnie jak było gorąco. Ja wymienię to dam znać czy się potwierdziło.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Ostatnio pojawiły się nowe fanty więc robię małą aktualizację. Felga ATS DTM Competytion w 18 calach oraz grill S4:
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
aju - święte słowa. Pojechałem nim wczoraj za focusem RS coś ponad 220 Km/h (licznikowe) ale to już zaczyna się czerwone pole. Brakuje wtedy szóstego biegu. Ale w Polsce szóstka to raczej dodatek.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Wczoraj wróciłem z trasy. Audiczka zrobiła w ciągu tygodnia prawie 4 tys. kilometrów i nawet nie zająknęła. Zero usterek, zero problemów na autostradzie poszła nawet licznikowe 220 km/h. Spalanie z całej trasy 5,5 L/100km, średnia prędkość 89 km/h. Jestem zadowolony bo test pomyślnie wypadł. Taki widoczek z Alfą 166: Chciałem się ciąć ale chyba się bał :thumbdown: A tutaj ciekawostka - oto stacja radiowa, które znalazłem w Austrii: :bigok: :bigok: [br]Dopisany: 24 Maj 2009, 18:43_________________________________________________Z racji tego, że auto dostało nowy gwint i wczoraj byłem na wyprawie udało się zrobić aktualne foty:
-
[B5 AVG] Maksymalna prędkość 1.9 TDI 110KM 1999r.
Na Niemcach ostatnio leciałem załadowany w 4 osoby + bagaże i licznikowo 220 km/h i co lepsze nic nie czułem, że to koniec ale nie spojrzałem ile obrotów miałem. GPS - pokazywał 204km/h 224/45/17
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
Panowie rozmawiałem z Radzikowskim swojego czasu i On też potwierdził, że dwumas wytrzyma nawet 400Nm ale nie przez 200 tys. km tylko przez 40 tys. więc tutaj nie chodzi o to ile momentu przeniesie w danej chwili tylko o to ile da radę wytrzymać i jak długo będzie pracował bezawaryjnie. Jak mam wydać 2 tys. i sprzęgło wymieniać po 40 tys. a zacznie kuleć po 20 to wolę jednomasa, który wytrzyma 100 tys.
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
Ja na swoim jednomasie zrobiłem już ok 10.000 km i jestem zadowolony. Na początku dziwne uczucie ale to wynikało z przyzwyczajenia. Zabieg polecam - momentu mam 350Nm i dwumas dostawał już drgań.
-
[B5 AFN] Program - co powiecie o wykresie ?
Ja zdjąłbym trochę momentu bo z tego co widzę to jest kopnięcie w plecy a później leci w dół. Lepiej mniej ale większym zakresie obrotów. Ogólnie normalny wykres.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Jakiś rant chciałem mieć - ale za mało cali z tego co widzę na to auto. A polerka taka duża to jest trochę jak kula u nogi byle pies Ci osika i już musisz się pałować. Zmęczyło mnie to trochę.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Kupiony gotowy "customowy" - i dolot robiony.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Flayer - ja tutaj FMIC pokazuje a nie felgi, więc mi raz go zachwalać tutaj - na przyszły sezon będą pewnie inne. :>
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Przyszła wiosna i temp. powyżej 25 stopni co za tym idzie: Na seryjnym temperatura w dolocie była ok. 65 stopni przy 20 stopniach na zewnątrz. Jutro dokonam pomiaru na FMIC i zobaczę jaka różnica.
-
[B5 AFN] Nie mogę podpasować zderzaka
ślizgi kupisz w ASO - ja kupowałem do S4 - koszt 25 zł szt.
-
[B5 AFN] Pytanie o tuning
Przy podobnych gratach wyszło mi 173KM i 350Mn ale FMIC jeszcze nie założony. Dużo zależy od pompy.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Z racji tego, że auto umyte postanowiłem zaktualizować zdjęcia oraz dodać foto środka. Moje pytanie: do czego to służy?? Fotka pod spodem - mam to w bagażniku ale nie wiem do czego jest. :embarrassed:
-
[ALL] Gotowy zestaw sprzęgła z jednomasem
Co do Radzikowskiego - dzwoniłem do niego i koszty dosyć spore żeby dwumas zrobić jakiś. On życzy sobie żeby kupic nowy zestaw dwumasa i taki wzmacnia ale w sumie to prawie 3000 PLN. Jednomasa polecam - sam tak zrobiłem i niebo a ziemia. Różnica ogromna począwszy od pedału sprzęgła a skończywszy na przeniesieniu mocy. I jeszcze jedno - tylko Sachs.
-
[B5 AJM] Problem - szarpanie ( chyba po chipie)
Hehe - często się podobno to zdarza przy tych silnikach - sporo momentu wyszło i dwumas pewnie niedługo zdechnie. Zamieniaj na jednomasa - polecam.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Fele na pokładzie tylko jakieś "bydle" w kadr weszło :>
-
[B5 AGB] S4 B5 by aw69 :)
Mam nadzieję, że AW nie będzie miał za złe: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=98737
-
[B5 AGB] S4 B5 by aw69 :)
Najlepsze jest to, że AW pisze tutaj, że ma być cichociemny - problem nr 1 - wszyscy w Polsce, którzy coś się orientują w sytuacji znają jego poprzednie auto. Problem nr 2 - większość już wie co ma teraz zakupione. Pozostanie Ci killować kolesi, którzy w temacie nie są a takich z mocnymi autami wielu nie ma.
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Adek słuchaj - zrób tak: podjedź na trzebnicką do Auto Komfortu i tam pracuje Grzesiek. Jak mu powiesz, że z polecenia przyszedłeś w sprawie zamiany dwumasa na sztywne to On już wszystko Ci dobierze jak należy. A jak będziesz potrzebował mechanika żeby Ci to zrobił to daj znać - mam wizytówkę kolegi, który wykonywał podmianę u mnie i muszę powiedzieć, że profesjonalna robota. Potrzeba tylko koło + sprzęgło - żadnych śrub i innych dodatków. Koło trzeba wyrwać gdzieś na allegro - ja kupiłem za 70 zł. A sprzęgło dostaniesz jak wyżej po naprawdę dobrej cenie.