Treść opublikowana przez makaba
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Mam wosk jak większość coli 476s, jaki jest najlepszy cleaner do tego wosku?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
To jaki cleaner do lakierów Audi polecacie?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
A zestaw megs swirlx i coli 476s przejdzie?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
B6 8E0 959 433 AT oświetlenie nóg TAK elektryka szyb tył TAK alarm BRAK dodam, że fabrycznie wartości w polu: Software coding (0-32767) - 06976 WorkShop Code (0-99999) - 63251 Nie udało mi się ustawić niestety kodowania aby uruchomić domykanie szyb z pilota mimo pisania kodu 4096+64+512=4672 Z kanałem 61 nie chciał się połączyć. Jak by ktoś podpowiedział co poprawić będę wdzięczny.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
To wszystko będzie ok. Ja mam 2 letnią i ciepła woda pomaga.
-
Jakie felgi do b6 ?
Z racji tego że sprzedałem swoje BBS'y zacząłem poszukiwać felg w rozmiarze 18". Wpadły mi w oko na razie dwa modele: http://olx.pl/oferta/audi-rs6-black-a3-a4-rs4-r8-vw-golf-v-5x112-czarne-CID5-ID2IfYp.html#6df1835af7 http://olx.pl/oferta/audi-rs6-black-a3-a4-rs4-r8-vw-golf-skoda-v-5x112-CID5-ID2IfTb.html#6df1835af7 patrząc na cenę za nowe to podróbki, ciekawe jak z jakością i trwałością. Oraz: http://olx.pl/oferta/bbs-18-ra-517-i-521-8-5-9-5-cala-5x112-rarytas-oryginal-rs-rm-rc-rz-CID5-ID9PSjR.html#a7b17b518d Zawieszenie mam 1BV czyli szału nie ma. W przyszłości planowałem wrzucić przynajmniej na przód jakieś sprężyny H&R -30 do -35, myślę, że w porównaniu do ori -20 to takie zestaw by się ładniej na przodzie ułożył, tył pasuje mi tak jak jest. Może sami coś polecicie? Modele, które wychodziły fabrycznie. Do wydania na felgi mam w okolicach 2000.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Ja mam właśnie jasny lakier i na razie leży na nim od miesiąca colinite 476s. Przed położeniem wosku oczyściłem lakier zgodnie ze sztuką.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
A co powiecie na temat Megs Swirlx. Warto nałożyć go przed woskiem przy użyciu np. tricolor bądź maszynowo? Jeśli tricolor to którą stronę wybrać, miękką czy twardą? Mam też pytanie odnośnie politury czy czegoś podobnego. Co polecacie aby jak najbardziej podkręcić głębię lakieru?
-
buczenie podczas hamowania z dużej prędkości
Tarcze w pięknym kolorze stali. Żadnych przebarwień, klocki grube i równe a rdza to tylko drobne naleciałości. Obadam oba tylne zaciski i ewentualnie zafunduję im regenerację.
-
buczenie podczas hamowania z dużej prędkości
Spróbuję przeczyścić tłoczki. Tarcz i klocków nie będę ruszał bo są praktycznie nowe.
-
buczenie podczas hamowania z dużej prędkości
Mam podobny problem lecz w moim przypadku buczenie występuje podczas hamowania nawet z małych prędkości, rzędu 30-50 km/h, Dźwięk jest jednostajny i dziwny do opisania. Wydobywa się jak by z tylnego prawego koła. Tarcze są praktycznie nowe, klocki moją grube okładziny. Są to Ate PD i Ate Ceramic. Rozbierałem zacisk ale nic tam nie widać żeby było coś nie tak.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Ogólnie lakiery audi są twarde i ciężko się z nimi pracuje. Jeśli masz tylko swirle i lekkie hologramy to spróbuj kombinację różnej twardości padów i do tego megs swirlx lub ultimate compound albo koch antihologram.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Mam ten ostatni i bardzo fajnie się nim pracuje. Zapach jak napój energetyzujący Tiger
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Ja po glinkowaniu robię kolejne mycie, zostają wkońcu różne smugi i zacieki. Wosk nakładaj cienkimi warstwami i staraj się go wetrzeć w lakier, lepiej będzie Ci go wypracować.
-
Avant makaby
Łukasz 23 Tak, szyby są przyciemniane. Pora rozpocząć sezon letni Wypadł post pod postem ale dawno nie było żadnej aktualizacji bo i nie ma co aktualizować. Audi nabija kolejne kilometry i nie ma humorów. przed świętami silnik zalany LM Synthoil 5w40 i filtr Mann. We wnętrzu na winyle wpadł PB Natural Look a dzisiaj lakier i felgi potraktowane Colinite 478 a opony ValetPro Traditional Tyre Dressing. Na szybach zaś niewidzialna wycieraczka od RainX. Zdjęcia niestety tylko z telefonu.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Nie wiem czy mogę wrzucić tutaj link, najwyżej mod usunie. http://allegro.pl/tenzi-prix-doczyszczanie-kol-krwiawiaca-felga-1l-i5214854293.html
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Wczoraj testowałem Tenzi Prix. Za te pieniądze (30zł za 1L) bardzo dobrze sobie radzi z brudem i nalotem metalicznym z klocków. Ładnie "krwawi" i zmiękcza brud.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Jeśli są hologramy po szczotkach to tylko korekta lakieru. Powiedziałeś, że nie masz doświadczenia w tym więc lepiej się za to nie bierz bo narobisz jeszcze większych szkód. Odłóż kilka stówek i oddaj do jakiegoś fachowca byle nie lakiernik, który przejedzie całe auto fareclą albo innym wynalazkiem.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Woda z płynem do mycia naczyń jest ok. Kolega wyżej też dobrze mówi. Rozrób sobie szampon z wodą w jakimś atomizerze i do dzieła
-
termostat 1.8T
Bo to chyba o to chodzi aby np. zimą szybciej się dogrzał silnik. Jeśli głupoty gadam to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi
-
Alarm fabryczny
Ponawiam swoje pytanie. Czy ma ktoś jakieś informacje odnośnie montażu od podstaw fabrycznego alarmu w A4 B6? W swojej A4 nie mam wogóle alarmu a chciałbym zamontować oryginalny.
-
Pytanie dotyczące sztywnego dolotu. 1.8T AVJ
Ja mam wydech magnaflow a DP chyba 3 cale bo kawał rury ale nie mierzyłem jeszcze.
-
Pytanie dotyczące sztywnego dolotu. 1.8T AVJ
To i ja się podłączę do tematu. Mam zrobiony program na jakieś 230KM do tego IC FMIC, wkładkę K&N (poprzedni właściciel zamontował) oraz zrobiony wydech. Czy jest sens dawać TIP oraz jęśli tak to jak to powiniem zrobić aby miało to sens i ewentualnie co mi taki zabieg może dać. Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
Alarm fabryczny
Montował ktoś w swojej B6 fabryczny alarm? Dla modelu B5 jest bardzo ładnie opisane jednak mało prawdopodobne aby instelacja elektryczna była podobna w B6.
-
ALARM - montaż ori instalacji alarmu
Czy montował ktoś może fabryczny alarm w B6?