Treść opublikowana przez Porter3
-
silnik APS. Jakie świece? 2.4v6
Witam, jakie świece dedykowane są dla 2.4 v6 165KM ? (z LPG).
-
[APS+tiptronic] szarpie, dławi, muli, mało mocy na niskich obrotach
Cześć, Od kilku dni podczas jazdy brakuje mu mocy na niskich obrotach (poniżej 2000). Czasem rozpędzając auto z delikatnie wciśnietym gazem, szarpie, buja budą, słabo się rozpędza. Gdy dam gaz w podłoge i wejdzie na wyższe obroty to jakoś idzie. Na LPG i PB tak samo, ale trochę lepiej na PB. Dodam, że z nawiewu po nagrzaniu silnika czuć dziwny zapach, jakby lekkiej spalenizny - może to być związane... Nie wymieniałem jeszcze świec i mam nadzieję, że one mogą być problemem? Zastanawiam się, czy winowajcą może być tiptronic, mimo, że biegi zmienia cicho, bez szarpnięcia? Czasem gdy się tak zadławi, pobuja budą podczas powolnego przyspieszania to słychać jakiś czasem stuk - ale chyba nie ze skrzyni, a z zawieszenia. Jeśli rozpędzam auto z gazem w podłodze to idzie dobrze. Było też tak, że po odpaleniu pobujał obrotami, wrzuciłem wsteczny i zgasł. Odpala bez problemu, ale dziwi mnie to zgaśnięcie... Czy zimny, ciepły to czasem się pojawia to dławienie, bujanie, mulenie. Czekam na interfejs, może wyskoczą jakieś błędy, Czy te objawy pasują do zużytych świec? Aktualizacja: - często problem z odpaleniem na zimnym, - na ciepłym dławienie, falowanie. Sprawdziłem błędy i mam winowajcę: 16501 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too Low Zamawiam czujnik i mam nadzieje, że problem zniknie. ROZWIĄZANY PROBLEM: Wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego rozwiązała problem: - auto odpala na zimnym bez problemu, - na ciepłym na niskich obrotach ładnie się zbiera, - nie ma szarpania ani falowania obrotów.
-
Problem z ładowaniem.
Tak - potwierdzam. Alternator zregenerowany i jest cisza Dzięki.
-
Problem z ładowaniem.
tfk83 - Dzięki.
-
Problem z ładowaniem.
Cześć, - od pewnego czasu na zimnym słychać chrobitanie nierownomierne na wolnych obrotach z okolic jakby alternatora; - dziś podczas jazdy zapalila się ikonka akumulatora i wskaźnik spadł do ok 12V; - skończyło się tak, że w końcu całkiem rozładowało akumulator i auto zgasło - naładowalem akumulator, odpala, ale kontrolka nadal świeci. To się stało nagle. Pytanie: 1. Czy to chrobotanie wskazuje na uszkodzenie altka? 2. Czy podpinając pod mój komputer może mi wskazać np. błąd regulatora napięcia?
-
Doświadczenia z zamianami aut?
Cześć, Zdarzyło Wam się kiedyś nie sprzedawać, ale zamienić autami (gdzie ewentualnie wystawialiście zamianę) ? Ciekawi mnie, dlaczego ktoś chce zamienić. Bo nie może sprzedać i "szuka jelenia" ? Macie w tym jakieś doświadczenia?
-
Spociki w Kielcach
chyba jeszcze nie wrócili
-
Spociki w Kielcach
masz Ci los... W weekend pracuję do 21...
-
Spociki w Kielcach
Ja też mógłbym podjechać.
-
POMOCY Dziwna praca AVJ 1.8T
16514 P0130 O2 Sensor Circ.,Bank1-Sensor1 Malfunction Sonda Lambda
-
co to za komunikat na komputerze?
znajdź instrukcję Audi A4 B5 (jest chyba na forum) i tam są opisane wszystkie kontrolki i możliwe przyczyny.
-
co to za komunikat na komputerze?
Obstawiam, że to komunikat o minimalnym poziomie oleju albo komunikat błędu Oil Sensor. http://s19.photobucket.com/user/walky_talky20/media/Audi-Oil-Warnings.png.html
-
Szarpanie podczas jazdy automatem
a macie tak w Tiptronicu, że przy delikatnej jeździe, jak dodajecie gaz to czasem jest jakby taka dziura (nie ciągnie) i trzeba wtedy mocniej wcisnąć gaz? Chyba, że to moment na granicy zmiany biegu?
-
Spociki w Kielcach
Ja też
-
jak zimny lepiej chodzi
Co było problemem?
-
1 litr / 1000 km
Nie wiem, jak się do tego ustosunkować, ale to wycinek z oficjalnej instrukcji do A4 B5
-
Jaki gaz do Audi a4 b5 2.4 v6
Mam LPG założone od maja zeszłego roku u Andrzej Moćko (ul. Kruszelnickiego). Spalanie w mieście ok 13 litrów przy jeździe dość dynamicznej. W trasie ok 9 litrów. Jedynym problemem (na tą chwilę ustąpił) to pikanie gazu przy wysokich obrotach... Butla cała, a pikanie, jakby była pusta. Pomagało wyłączenie i włączenie LPG. Wymieniłem filtry + podpięcie pod kompa LPG -> problem na razie nie ujawnił się. Może to była wina gazu, albo bardzo niska temperatura na zewnątrz, albo może nie nadążył za moją nogą
-
Nie za niskie obroty na jałowym?
akrak - też miałem ostatnio błąd 17538 - Fuel Trim; Bank 2 (Mult): System too Lean Skasowałem, jeżdżę już około miesiąca (na PB i LPG, również wysokie obroty) i błąd nie wrócił. Może to wina słabej jakości LPG była A falowanie mam w zakresie 680-720 (nieważne, czy na PB czy na LPG) - ale zapewne ciężko będzie znaleźć przyczynę
-
Ceny paliwa marzec 2026
Na Orlenie w Kielcach (koło Exbudu) LPG po 1,96 zł. Mam kartę BiznesTank i 8gr zniżki = 1,88 zł Czyli cała butla ok. 79zł
-
Temperatura płynu chłodniczego
Jakby ktoś szukał: http://mr-fix.pl/wpis/audi-climatronic-ukryte-menu-a3-8l-a4-b6/
-
Temperatura płynu chłodniczego
Dzięki za odpowiedź. Może głupie pytanie, ale jak sprawdzić jeszcze w klimatroniku ?
-
Temperatura płynu chłodniczego
Cześć wszystkim, W moim 2.4 zauważyłem, że po nagrzaniu wskazówka temp. płynu chłodniczego przesunięta jest bardzo, ale to bardzo minimalnie w prawo... (nie stoi idealnie w pionie). Sprawdzając w VAG-COM to po zwykłej jeździe temperatura to czasem 92 stopnie - nie powinna przypadkiem zejść do tych 90 stopni? Czy problem jest z chłodzeniem? (płynu mam wystarczająco). Co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić, czy olać i jeździć? Z góry dzięki za sugestie
-
Jakie prędkości przy danych obrotach?
Jak wyżej. 2.4 v6 tiptronic na 5-tce 2tyś 100km/h
-
Ile pali Wam gazu?
w moim A4 B5 2.4 LPG (stag): miasto: ~14 l (jazda dynamiczna, bez zamulania) trasa: ~9 l Zazwyczaj Orlen, Shell.
-
2.4 V6 Prośba o dane i sprawdzenie.
Cześć, Pierwszy raz bawiłem się VAGiem, zrobiłem sobie małe logi, ale nie wiem skąd mam wziąć wartości wyjściowe do porównania. Macie jakąś stronę z takimi danymi, żebym mógł sam sobie porównywać, a nie truć Wam? Które bloki warto sprawdzić? Błędów Engine brak. Generalnie mam wrażenie jakby na LPG i ciepłym ciut słabej chodzi (ale to może wina stacji albo złudzenie) + falowanie obrotów (na PB i LPG). Czy sondy lambda mają prawidłowe wartości? Logi: Grupa 001 : http://vaglog.pl/log_203170.html Grupa 002: http://vaglog.pl/log_203172.html